Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire tartjátok jó dolognak...

Mennyire tartjátok jó dolognak a kutyafuttatókat és milyen pozitív, negatív élményeitek vannak róla?

Figyelt kérdés

Van egy keverék kutyusom, korábban utcakutya volt. Belvárosban lakunk, pórázról elengedni nem merem (szeleburdi) és nem is lehet (veszélyes a forgalom miatt+büntetnek is érte). Viszont a sok pórázos séta mellett egyre gyakrabban viszem futtatójára(ez aránylag tiszta és nagy is).


A kutyám nagyon élvezi és sokat is tanult a többi, nyugodtabb kutyától. Eleinte kis méregzsák volt, nagyon durván játszott, kötekedett, dirigálni próbált, most már tudja hol a határ, én is folyamatosan fegyelmeztem és a többi kutya is rámordult, odakapott, ha bunkó volt.

Ismerkedik fiúkkal, lányokkal, kicsikkel és egészen nagyokkal is. Komolyabb konfliktus (majdnem harc) eddig csak 1 kutyával volt, de annak gazdái se teljesen normálisak és más is panaszkodik rá.


Úgy látom, hogy egyre szófogadóbb is, simán le tudom tiltani egy másik kutyáról szóval, ugatásról is, ha meg neki akar menni egy másiknak (pl. mert az átrohant rajta, kötekszik vele vagy csak szintén elég domináns), akkor odébb viszem, leszidom és ha lenyugodott, visszaengedem a csoportba és szépen elvannak. Nagyon sokat fejlődött.


Itt elég normálisak a gazdik is (öregek, fiatalok is), kíváncsi vagyok máshol mi a helyzet :D



2014. szept. 5. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Kertvárosi részen élek, de szoktunk a városban is sétálni, hogy érjék ingerek (ez elég csendes környék, kevés sétáltatott ebbel).

Jó neked, hogy ilyen a futtatós társaság. Itt nagyon ritka a normális egyén. Vagy csak elkerültük őket, változó időpontban járunk arra.

Itt a "vadonban" egyik szomszéd sétáltat kutyákat, póráz nélkül mennek már az utcánkban és úgy mennek a közeli mezőre. Az ő kutyái nagyon jól neveltek és jófejek, nem bántják sem az embereket, sem a kutyákat. Egyedül húgom panaszkodik rá, hogy fél tőlük ... de ezek a kutyák hozzá sem nyúlnak, oda sem szagolnak, tehát tök alaptalan. Én bírom ezt a szomszédot, szoktunk is néha beszélni a kutyákról. :)

A városban vagy elmenekülnek előlünk a hörgő kutyájukkal vagy nagyon ritkán tényleg normális kutyával vannak ott és akkor játszhatnak.

Szóval elég vegyes, a rossz tapasztalatok talán túlnyomóbb részben vannak. Hétvégente kutyasuliba járunk, így ott sok kutya között lehet az enyém is, nincs is vele gond. :)

2014. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó,de ha nem hajlandóak a gazdák kultúráltan használni,azaz felszedni a kakãt az ebük utãn,egy undormány.Budán láttam egyedül tiszta futtatót.A környékünkön már a közelében lépni alig lehet a szartól,bejutva meg volt fél négyzetmėter tiszta plac,aztán a guánó telep.
2014. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a hozzánk legközelebbi futtatót, szuper társaság alakult ki. A kutyák is jól kijönnek, és hála a megszokott kis baráti köréből, már nem csak az emberek tanítják, hanem a kutyák is.


Nagyjából tiszta is, mondjuk elég sokan összeszedik a kutyapiszkot zacskóba, szépen be is kötözik a végét, DE NEM DOBJÁK KI. Három kuka van, nem nagy a futtató, szóval nem kell éveket sétálni, míg elér odáig, és mégsem. Lerakják a kerítésre, a pad mellé az összeszedett kakát.

2014. szept. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért ez a zacskós dolog durva, ennyire lustának lenni már művészet :D


Itt is van még két másik futtató a környéken(én Budapesten, a pesti oldalon lakok), de mocskos, büdös..Az egyik kicsi, a másik nagy, de annyira szánalmasak... A kicsibe egyszer bevittem a kutyám és elhatároztam, hogy soha többet, ennél ő jobbat érdemel (bár őt annyira nem zavarta a sok kaka). Megláttam ahogy rohangál egyedül abban a mocskos futtatóban és sírhatnékom támadt :(


Akkor is futtatóba megyünk, gondoltam! Átmentünk egy másik futtatóba, be a "mély vízbe", rögtön 4-5 idegen kutya közé. Kívülről láttam, hogy milyen jó kis hely, tiszta, a kutyák is normálisnak tűntek, ráadásul dupla kapu is van így tudnak beeresztés előtt szaglászni :) Azóta is imád odajárni, ha már arra vesszük az irányt megszaporázza a lépteit :D



"A városban vagy elmenekülnek előlünk a hörgő kutyájukkal vagy nagyon ritkán tényleg normális kutyával vannak ott és akkor játszhatnak. "

Mármint az acsargó kutyákkal menekülnek? Itt is van a környékünkön pár méregzsák... Mondjuk az enyém is húz néha, de nagyon, ha kutyát lát, de én magam mellett tartom aztán megyünk tovább (nem kötekedni akar, hanem játszani), de mikor menekülnek meg átrohangálnak pánikszerűen az utca túloldalára az elég szomorú :/


Az én kutyámtól egyébként rendszerint megijednek, csak mert fekete és bulterrierre hasonlít :/ A futtatóra is behozott egy nő egy kamasz labradort és ott visítozott, mikor az enyém játékból elkezdte lökdösni meg harapdálni a kicsit :D A kiskutya élvezte és játszott is volna, de a nőn láttam, hogy majd besz.rik, úgyhogy inkább odébb hívtam az enyémet, hogy gyömöszölje a másik ott lévő nagyobb kutyát az övé meg eljátszott a yorkikkal. :)

2014. szept. 8. 23:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a futtatókat, egy aktívabb kutyát képtelenség lefárasztani kutyafuttatóban.

Nálunk, ha én megállok a kutya is ül mellettem. Mi folyton megyünk, erdőben/patak parton futtatom a kutyáimat, hetente 2-3 alkalommal viszem őket iskolába (engedelmes+örző-védő) és a fiatalabb kutyám még így is pörög. Nálunk a napi 3 óra aktív mozgatás minimum megvan, úgy érzem ez nekem is jót tesz. A kutyáim attól függetlenül, hogy nem bandázunk jól szocializáltak, minden kutyával kijönnek, tudnak játszani.

2014. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Huskym van (2 közepesen aktív kutyám mellett), minden második nap 20-25 km-t futtatom bringával. Szerintem ez mindent elmond a futtatóról alkotott véleményemről. Néha betérünk egybe labdázni, de nekem és a kutyáimnak is olyan, mint egy börtön.
2014. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem kicsit félreérthetően fogalmaztam a leírásban :D Én NEM a kutya lefárasztása miatt járok oda, nem is erre való és erre tényleg alkalmatlan egy aktívabb kutya esetében :)


Mi elsősorban a szocializáció miatt járunk oda, szerencsére itt normálisak a kutyák meg a gazdik is.

2014. szept. 9. 19:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Szocializálásra akkor jó, ha megfelelő az oda járó kutya+gazdi társaság. Viszont kölyökkel (ahol ugye ez főleg lényeges lenne) nem minden futtató biztonságos, mert pl. kifér a kapuja alatt (ismerek ilyet), vagy ha csak nagy, pláne hevesebb kutyák járnak oda, akkor pont, hogy félelmet nevelhetnek a kölyökbe.
2014. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk kettő van.

Az egyik mindig tiszta, soha egy darab kakit nem láttam még. Van külön szemetes is a kakinak és vannak padok. Néha megyünk csak, van mikor senki nincs, de ha vannak jó fej gazdik vannak. Még sosem találkoztam kétszer ugyanazzal a gazdával, de mind jó fej volt normális kutyával. A hátránya, hogy nincs árnyék egyáltalán és nincs világítás, de még a közelben sincs lámpa, szóval totál feketeség este már az egész :/

A másiknak jó hangulata lenne, árnyék, pad, kuka, világítás is van, de ott meg nem szedik a kakit és tele van óriási ásott lyukakkal. Ráadásul ott "tömörülnek" a neveletlen, szocializálatlan kutya - idióta gazdi párosok.

Viszont futtatón a behívást nem lehet megtanítani, ott tudják a kutyák, hogy be vannak zárva és könnyebben vissza mennek a gazdához.

Kölyök kutyával nekem sose volt opció a futtató, inkább parkok, utca, bármi ami nem zárt és sokan vannak. Ott tanul igazán a kutya.

Most ha megyünk csak azért megyünk, hogy elmondhassam ott is voltam, kis újdonság de ennyi.

2014. szept. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

A kaki összeszedés itt se mindenkinek megy... Volt, hogy én szedtem kettőt-hármat ha volt még hely a zacsiban, sajnos sok az igénytelen ember :(


Kölyök kutyával én se a futtatóra járnék, az tuti, de ő már felnőtt és ha esetleg baj van, elég jól meg tudja védeni magát. Annak viszont örülök, hogy sok idősebb fazon is bejár szintén idősebb kutyákkal, akik nagyon nyugisak és jó hatással vannak az enyémre :D Meg vannak kisebb, fiatalabb, szintén terrier keverékek mint az enyém, na velük meg rengeteget kergetőznek (a futtató elég nagy), amit pórázon ugye nem nagyon lehet kivitelezni :).


Minden nap több órát sétálunk, mindig másmerre, a futtató meg kb. 1 óra szokott lenni ebből.


Ja és azért is viszem még rendszeresen, mert bizonyos típusú kutyáktól fél és ezt úgy mutatja ki, hogy nekik próbál menni... Félt az óriás testűektől, a vizsláktól és a border colliektól... Na a futtatón ezt elég jól tudtam orvosolni, 3-4 alkalommal odébb tessékeltem, lefegyelmeztem és rájött, hogy nem kell besz.arni senkitől :D Minden normális közeledésére rádicsértem. Mondjuk a border colliektól még mindig tart, (de az is igaz, hogy eddig csak 1 kedves borderrel találkoztunk), viszont nem kötekszik velük.

2014. szept. 18. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!