Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 8 hetes mini csivavám van...

Egy 8 hetes mini csivavám van És olyan gondom hogy mert hihetetlen pici nagyon sürűn ürit. Hogyan kezdjem el a szobatisztaságra szoktatást és kb mire várható eredmény?

Figyelt kérdés

2014. szept. 14. 15:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
mini csivava??????? aztak×rva...
2014. szept. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%

nekünk van egy palotapincsink ami nagyon makacs és nehéz volt betanítani emiatt, de a csivavát könnyű.

Amikor oda piszkít akár hova, amikor épp végzi a dolgát nem szabad megzavarni, de amikor befejezte akkor oda kell nyomni az orrát arra a helyre ahova csinálta, és egy kicsit rácsapni a fenekére párszor, aztán oda kell vinni az alomhoz/homokhoz.

Amikor feltakarítottad a helyét akkor egy gyakran hasznát parfümöt vagy bármilyen illatos dolgot oda fújsz.

ha minden helyre ahova oda piszkít csináld meg ezeket.

Ha már egyszer is látod hogy oda végzi a dolgát ahova szeretnéd, nagyon dicsérd meg.

Figyeld meg ha türelmes leszel, a végén nagyon jó lesz látni hogy nem a szőnyegedre csinálja :) .

minél kisebb korba kezded el tanítani neki, annál hamarabb fogja megtanulni.

2014. szept. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mini csivava nincs!Szaporítók gyártják selejt,Standard méret alatti példányokból és az ostoba emberek megveszik.A Standard nem véletlenül ír elő alsó mérethatárt.Az ez alatti kutyák legtöbbje beteg és nem él sokáig.

Mit jelent,hogy gyakran ürít?Állatorvos mit mond?

2014. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Kedves második. Te milyen alomról, pelenkáról beszélsz? Jézus. Amíg picike akár fél óránként de alvás, játék, evés után mindenképp le kell vinni ha elvégzi a dolgát. Ha lent elvégezte nagyon nagyon nagy dicséret, és látszódjon rajtad, hogy mennyire örülsz neki :) Ha a házba sikeredik akkor szó nélkül feltakarítod
2014. szept. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%

"Kedves" negyedik.

Én arról írtam hogy ha házba pl.: viszel be egy ládányi homokot, abba szoktassa bele, hogy oda végezze a dolgát. Abban igazad van ha egyszer oda végezte a dolgát ahova a gazdi szeretné, akkor nagyon meg kell dicsérni, ezt nem vitatom.

De ha rossz helyre végzi, és nem fenekeli el a gazdi akkor sose fogja megtanulni hogy hova nem szabad üríteni.

De ha még is valami csodafolytán megtanulná, akkor is nagyon hosszú időbe telne.

Én ezt csak tapasztalatból mondom.

2014. szept. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Igen, csak a kutya ezt azzal fogja összekötni hogyha pisilt kakilt az rossz, és nem szabad. És azért rossz mert pisilt. Nem azért mert bepisilt, hanem mert pisilt. A gyereknek is szó nélkül kicseréled a pelusát. És nem alomba kell szoktatni, hanem kintre. a Kutya nem macska.
2014. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
A masodik valasza hulyeseg, csak artasz azzal, ha megfogadod. A kutyat soha nem buntetjuk azert, ha a ssobaban vegezte a dolgat. Alomra szoktatni is tilos. 2-3 orankent le kell vinni pisilni es meg fogja tanulni. Mas modszer nincs.
2014. szept. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

azért írtam azt hogy utána egy saját illatot kell oda spriccelni mer oda többet nem fog akkor...

és azt is írtam hogy utána oda kell vinni a homokhoz hogy tudja hogy hova kell.

azért írtam homokot is mert szinte a macskáknál is így kell mint a kutyáknál kb.

nekünk egyszerre van kutya és macska bent a házba és mind a kettő tudja hogy hova kell neki menni.

naponta egyszer szoktuk cserélni nekik a homokjukat hogy ne legyen büdös.

ja igen és a gyerek teljesen más tészta mint az állat. Az ember megérti mit mondunk neki, a kutya viszont nem és ezért őket tanítani kell.

és azzal hogy a szobába pisilt és ezért elfenekeled (nem nagyon csak kicsire gondoltam) az nem büntetés neki hanem ezzel csak azt közlöd vele hogy oda nem szabad.

azért kell oda fújni kicsit valamilyen illatos parfümből vagy valamiből hogy érezze hogy az a mi területünk és oda nem szabad.

2014. szept. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Megpróbálom betartani csak még oltás hián vagyunk és ki sem vihetem.kutyapelenkázunk persze erről is olvastam sok rosszat nálunk a pisinél bevált a kaki az nem egészen.és hogy mini vagy nem nekem mindegy édes aranyos imádjuk.ha ittbenn kakil vagy máshova tényleg nem jó megszidni mert mikor dicsérni akartam márt akkor is húzta a fejét.Tehát szó nélkül takaritok.
2014. szept. 14. 18:03
 10/19 anonim ***** válasza:
11%

Ez a hozzáállás jó, de így sose fogja megtanulni hogy hova nem szabad, kérlek kövesd amiket az első válaszomban írtam, kb. egy hétig, ha nem látsz változást akkor úgy csináld ahogy szeretnéd. Próbáld meg egy próbát megér. Hidd el tapasztalatból mondom.

Persze ha nem szeretnéd még meg se próbálni, nem tudok mást mondani.

Én csak segíteni szeretnék neked.

2014. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!