Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar vizsla fajtáról illetve a vizslákról?

Figyelt kérdés
én imádom őket, van is egy 5 hónapos kislánykám! :)

2014. szept. 14. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szeretem őket, Weimari vizsla elbűvölő, a Magyar Vizsláról nem is beszélve,... :) Mindegyik vizsla meseszép! Neked milyen fajta vizslád van?

;)

2014. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az enyém rövidszőrű magyar vizsla, most jönnek a drágám fogai :)
2014. szept. 14. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a környékünkön rengeteg a vizsla ( valamiért divat lett ), és azt hiszem hogy talán kettő van, ami "normális", illetve normálisan van nevelve. az összes többi szófogadatlan, önfejű, és rettegnek a vihartól a tűzijátéktól, ami elég visszás egy "vadászkutyánál".

személy szerint nekem tetszenek, viszont a nagy mozgásigényük miatt nem kéne.

2014. szept. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nagyon szeretem a kajlaságukat, barátságos természetüket!


légyszi tegyél föl képet!

2014. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 KGabi0000 ***** válasza:
100%
Nekem tetszenek,szerintem aranyosak,csak a sok energiájuk miatt elég nehézkes a nevelésük és sok időt igényelnek,de amúgy aranyosak,nem agresszív fajta,olyan kis kajlák.
2014. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aranyos és szép kutyafajta, mindegyik tetszik külsőre, de a rövidszőrű német vizsla a legszebb vizsla véleményem szerint. :) Belső tulajdonságai már nem annyira kezdvezőek számára, így nem tartanék szerintem soha, de egyébként az egyik legjobb kutyafajta, bár valamiért mostanában tényleg divat lett, és a legtöbben nem foglalkoznak vele úgy, ahogy egy vizslával kéne. :(
2014. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 15 hónapos kan magyar vizslám van. Most járunk iskolába és nagyon fegyelmezett, eminens diák. A titok annyi, hogy rengeteget kell vele foglalkozni. Fizikailag is fárasztani kell (min napi 4 óra nálunk) és agyban is. Ő imád feladatozni, trükköket tanulni, szóval szereti használni a fejét. De való igaz, sajnos nagyon divatos kutya, mert alapból emberbarát és alkalmazkodó, de ha nincs rendesen lekötve az energiája, akkor hisztis, neveletlen és akár agresszív is lehet.


És igen, sajnos elég sok a szaporított házikedvencekből "legyártott" vizsla, amelyik fél a vihartól és tűzijátéktól, ami ugye a lövésállóságot kiüti, valamint olyat is hallottam hogy fél a víztől. Ha nincs rá valami oka, traumája, akkor az elég gáz. A vizslák tenyésztésének feltétele a vadászvizsga.

2014. szept. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!