Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehetett a baj? Volt már...

Mi lehetett a baj? Volt már valakivel hasonló? Hústól hasmenés!

Figyelt kérdés

A kutyáim tápot kapnak, a heti 1 koplalós nap után pedig szoktam nekik húsnapot tartani. Eddig sosem volt semmi baj. Mondjuk az is igaz, hogy mindig húsboltból veszem a húst (csirke vagy kacsa far-hát, szárny, fej és nyesedék). Most tök véletlen volt az állateledel-boltban egész kacsa, ezért azt vettem, meg csirkeszárnyvéget.

Az egyik kutyának semmi baja nem volt, a másiknak viszont 2 napon át tartó nyálkás, vízszerű hasmenése lett.

Már az első nap elvittem dokihoz, csinált neki giardia tesztet, negatív lett. Allergiás nem lehet, mert sosem volt máskor panasza, a kajája is csirkés.

A második nap diétázott (rizs és csirkemell), aztán ahogy tápot kezdett kapni, szépen visszaállt a kemény kaki.

Történt már valakinél hasonló?

Ja és még annyit: direkt megszagoltam a húst, nem volt romlott, fagyasztva is volt.



2014. szept. 14. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyéni érzékenység lehet. Ha egyébként minden rendben van a kutyával, megszűnt a hasmenése, akkor nincs semmi teendő.
2014. szept. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Voltunk dokinál, tesztelt, de nincs semmi baj.

Valószínű a hússal nem volt valami rendben. Csak furcsának találom, hogy a rendes bolti cuccal nincs semmi baja, a kutyásboltostól meg hasmenés...

2014. szept. 14. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:
hústól nem valószínű, de a sok bőrtől lehet. ha "bőrös" húst adok az enyémnek, mindig teszek mellé rizst.
2014. szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak tippelni tudok, de pl az én kutyám a farháttól rendszerint hasmenést kap. Egyszerűen túl zsíros neki. Kicsi korától nem bírta a nagyon zsíros dolgokat. Lehet ez a sok bőrös, zsíros dolog tett be neki. A nyálkás hasmenés, mindig valamilyen hurutos dologra utal.


Mivel a másik kutyának nem volt baja, nem hinném, hogy a hússal volt a gond.

2014. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a zsírra tippelek, valószínű túl zsíros volt neki.
2014. szept. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Túl zsíros volt az ennivaló!

A kacsa sült v. nyers volt? Ha sült, lehet, hogy erősen sós is. A sós étel is szokott hasmenést okozni.

2014. szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nyers. Szárnyast csak nyersen kapnak. Disznót, marhát, vadat szoktam nekik csak főzni, azt is csak vízben megfőzöm, és a levét ráöntöm később a tápra.


Máskor is szokta ugyanezt a kombinációt kapni, azért volt nekem furcsa ez a reakció, mert sosem volt baja tőle. Én (és a doki is) arra gondoltunk, hogy a kutyásboltos husi esetleg sokat állt és már romlásnak indult, de még én nem éreztem a szagát.

2014. szept. 16. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!