Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsan meg laza...

Hogyan tanítsan meg laza pórázzal sétálni a kutyámat?

Figyelt kérdés

Láttam néhány videót, de nem sokat segitettek.

Probaltam azt, hogy amikor húz olyankor kicsit megrántom de semmi, húz tovább. Beszélni is szoktam hozzá, de rám sem hederít annyira lefoglalják a szagok és a látvány.

Jó lenne ha laza pórázzal tudnàm sétáltatni, és ha a lábam mellett jönne.

Sajnos nincsen lehetőségem kutyasuliba járni még legalávv 2 évig, de ahogyan lesz lehetősèg egyből el fogom vinni, csak jó lenne addig is ha normálisan tudna sétálni.



2014. szept. 15. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Amivel mi tanuljuk: (több módszer is lehet hatásos) Elindulunk, kezem a hátam mögött a póráz végét fogom. Amint a kutya elém lép (a lábam vonala elé teszi a lábát) ellenkező irányba fordulok (180fok). Előbb-utóbb rájön, hogy mi is a helyzet.

Az oktatónk mondta, ő a saját kutyájával (makacs fajta) 2 hétig nem tudott 25m-nél messzebbre távolodni a kaputól.


Én még annyit szoktam, ha haladni akarok (sietünk), ha elém lép akkor a lábam vonala mögé visszahúzom, vagy megállok és úgy mögém vezetem.


Ez a póráz szabály. Csak akkor működik, ha MINDIG alkalmazod. Kell idő mire "beáll" a kutya rá, de következetességgel el lehet érni az eredményt.

2014. szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ezzel majd próbálkozok :) ! Még ja valakinek van ötlete azt ossza meg velem :)
2014. szept. 15. 11:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ennek egy lightosabb verzióját csináltam. Amint megfeszült a póráz, megálltam, és amíg nem lazított rajta, vagy ami még jobb, jött vissza mögém, addig álltam egy helyben. Hamar rájött, mi a lényeg, pedig konok egy eb. :D


Bocsi, hogy kérdés a válaszban, de:

Akik így tanították a kutyát, mint az első, azok mindig, minden körülmények között maximum a lábuk vonaláig engedik a kutyust, és a kutya is megtanulta, hogy így kell közlekednie? Kvázi akkor alapértelmezés szinte a lábhoz parancs. (csak nem oylan szépen, szorosan, versenyen elfogadhatóan)

Ne értsétek félre, nem kritika, inkább csak érdekel, mert ha igen, én is ezt fogom csinálni. :)

2014. szept. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 yushin ***** válasza:
az én kutyám leül egy helybe és nem mozdul semerre sem mikor rákerül a póráz, de miért? mit tegyek?
2014. szept. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4.!

Próbáld meg, hogy nem sétálni mentek, csak ráakasztod a pórázt, és hagyod, hadd csináljon amit akar. A végtelenségig nem fog ott ülni. Szép lassan hozzászokik.

Vagy az is jó megoldás, ha először csak vékonyabb szalagot/madzagot raksz a nyakörvre. Hozzá fog szokni.

Vagy csalogatod jutalomfalattal, lasztival :)

2014. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 yushin ***** válasza:
rendben! köszi! ma kiprobálom ès visszajelzek! :D a labda nem érdekelte eddig sem de megpróbálom ;)
2014. szept. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

viola93:


A láb vonala elé nem engedés az nem ugyanaz, mint a lábhoz. Mellettem, mögöttem jöhet a póráz hosszáig. (amint feszül ellenfordulok). De nem kell szorosan láb mellett menni.


Azonkívül ez egy szabály. Nem tartozik hozzá parancs. Helyesen végrehajtva nincs dicséret.


A "lábhoz" már feladat, parancs társul hozzá.


Persze ha Te a lábhoz-t veszed alapnak és azt "szabályosítod" akkor az lesz a szabály, csak az elég fura séta, amit a kutya szorosan a lábad mellett csinál végig.


Az igazság az, nekem most 15 hónapos a kutyám. Eddig is próbálgattam a póráz szabályt bevezetni (sajnos mi alapból nem jól indítottunk és egy rossz beidegződést kellett átprogramoznunk). Részben a saját következetlenségem, részben a kamaszkor kicsit megnehezítette dolgot. Most hogy én is komolyan veszem és a kutya is odafigyel, nagyon hamar rájön, hogy hol van az a vonal. (Néha ha egy-két centivel előbbre lép, már a következő lépéssel korrigál.)

2014. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
logikus, köszi. :)
2014. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!