Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a vizsla...

Hogyan szoktassam a vizsla kan kutyámat le arról hogy ha sétálunk póráz nélkül melettem jöjjön ne elöttem . Pórázzal szépen megy?

Figyelt kérdés
2014. aug. 9. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Jutifalat/labda? Vagy ha erőteljesebben rászólsz, az nem működik? Esetleg megállsz és visszahívod lábhoz, mikor megelőz. Miket próbáltál már ki?
2014. aug. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mindegyiket próbáltam .egyszer csinálja máskor nem a szuka kutya szépen szótfogad mindig
2014. aug. 9. 10:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor kicsit fogd meg a grabancánál, hátha az bejön. Nyilván nem kell szarráverni, meg cibálni, de ha kicsit megfogod, megszorítod ott neki, és utána rögtön rászólsz, hogy lábhoz, attól semmi baja sem lesz.


Valamelyik nap az enyém is kapott egy pofont, mert hiába szóltam neki vagy 2-szer, odajött, megkerült és ment is előre... Mivel olyan szitu volt, hogy mellettem kellett lennie, így muszáj volt valahogy hatni rá...

2014. aug. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hehe, ez nálunk is ilyen, egy ideig észben tartja, hogy mellettem kell jönnie, aztán lekötik a szagok és a gondolatai, és felgyorsul, előttem van, megáll, szaglászni, és akkor ha szólok neki, hogy talán mellettem kéne jönnie, akkor észhez kap, és pár percig ismét képes rá. :)

Nyilván van, aki szerint ez szörnyű, és engedetlen kutya, nekem jó így is. :)

2014. aug. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Néhány napon, héten keresztül erősítsd meg kajával, amikor jó helyzetben megy. Ha kimozdul hívd vissza. Szerintem hamar rájön, hogy kellemesebb, ha melletted megy :-)
2014. aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon kemény nevelés és szigor kell. Sokan nem képesek ezt következetesen megvalósítani, mert valóban nehéz ellenállni a vizsla kedvességének, de nincs más út. A legkövetkezetesebben kell éreztetni a "katonai szigort" a falkavezér részéről.
2014. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Sokan nem képesek ezt következetesen megvalósítani, mert valóban nehéz ellenállni a vizsla kedvességének, de nincs más út."

Már miért? Tragédia, ha nem jön folyamatosan láb mellett? Nekem az a fontos, hogy visszajöjjön, és hogy ne lépjen le az úttestre. Nem kell túlzásokba esni...hasonlít kicsit a gyerekneveléshez, némi teret lehet engedni a kutyának is, csak világos szabályokat kell felállítani, és azokat következetesen betartatni.

2014. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!