Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik menhelyről hoztak felnőtt...

Akik menhelyről hoztak felnőtt kutyát, hogyan?

Figyelt kérdés
bizonyosodtatok meg róla, hogy 100%-ig megtanítottátok neki, hogy minden körülmények között bármikor behívható már?
2014. szept. 16. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy hogy? Látod rajta, hát vagy visszajön rendesen, vagy nem :)
2014. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nehéz kideríteni, bár az én blökimet akkor 9 hónaposra saccolták, most lehet tehát 10.


Az enyém ma szelektív süket lett, amikor másik kutya jött és rohangáltak. Ebből kiderítettem könnyen, hogy nem behívható még 100 %-ban.


Arra akarok kilyukadni, hogy ha kutyától, játékból, kajától, vagy akár macskától/vadtól el tudod hívni elsőre (és ugye nem könyörgünk neki amúgy sem :D), akkor midnen szituban hallgatni fog rád. Ezt viszont csak megtapasztalni lehet, szerintem.

2014. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyanugy, mint egy tenyesztotol vasarolt kutyanal. Nem igazan ertem a kerdest
2014. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"gyanugy, mint egy tenyesztotol vasarolt kutyanal. Nem igazan ertem a kerdest"


Egy tenyésztőtől általában kölyköt vásárolunk, de mint írtam egy felnőtt kutyáról van szó, akinek az eddigi életét nem ismerem.

Tehát fogalmam sincs, hogy mire hogy reagált, azt elmúlt kb. 3 évben, ki és mire tanította, és kire hogy hallgatott.


Én elsősorban attól tartok, hogy pl. egy réten, vagy hasonló nagy területen ha pórázról elengedem, akkor biztosan visszajönne-e minden esetben.

Persze-persze logikus, hogy meg kell próbálnom, hisz sosem derül ki, csak gondoltam megkérdezem, hátha valaki tud valami tutit írni.

2014. szept. 16. 21:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem próbálod ki, nem fog kiderülni.

A tanítás egyébként csak abban segít, hogy a kutya tudja, hogy mit akarsz tőle, de hogy meg is csinálja-e, az más kérdés, azt neked kell lemeccselni vele, akárki akármire tanította-nevelte előtted.

Egyébként meg kis rutinnal láthatod, hogy általában ha bármilyen "helyzet" van, akkor rád figyel-e, vagy a saját feje után megy. Ha több esélyt akarsz magadnak adni, akkor első perctől tudatosan neveled, meg eleve úgy választod ki, hogy előreláthatóan ne legyen macerás megértetni vele, hogy ki vezet kit. Felkereshetsz egy jobb kutyaiskolát is, hogy ezeket könnyebb legyen tisztázni, és el tudják mondani részletesen, hogy mire érdemes figyelni.

2014. szept. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem gondjaim voltak a behívással. mikor kamaszodotta kutyám, volt, hogy nem érdekeltem. vettem egy 10 méteres flexi pórázt, és mikor kiértünk a rétre, akkor átcseréltem a pórázt a flexire, és engedtem, hadd menjen, aztán behívtam, dicséret, jutalomfalat. gyakorlásnak megfelelt. így is kipróbálhatod.
2014. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy a kutya tud valamit nem csinálja meg mindenkinek. Mikor bemész hozzá, pont ugyan olyan vagy mint a többi látogató. Először hozzád kell szoknia. Ha van kert, ott tudsz gyakorolni, ha használsz jutifalatot is általában gyorsabb. A hosszú pórázas megoldás is tökéletes.

Nagyon hálás jószágok :)

2014. szept. 17. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hosszúpórázazok. Eleinte fogom a madzagot, aztán ledobom a földre ha meg már egyáltalán nem kell használni, leveszem. Továbbra is korrigálom, pl hívom, nem jön azonnal, odahajítom a pórázt, ha beért, nagy dicséret. Kb. ennyi.
2014. szept. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A behívás a tiszteleten múlik, nem a kutya múltján. Minden kutya tudja, mi az, hogy gyere ide, a kérdés az, hogy hallgat-e rá, oda akar-e menni vagy sem.


A "minden körülmények közötti" behívásról való megbizonyosodás úgy történik, hogy idővel minden körülmények között eleneded és majd látod, hogy jön-e, mi a gyengéje. Én is a hosszú pórázt ajánlom, elég a végét fogni, a többit a kutya húzza a földön maga után, ha kell, tudod korrigálni vagy megmentheted vele az életét. Ez a teszt az éles bevetés előtt.

2014. szept. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Kihoztuk csütörtökön délután és máris mentünk flexin sétálni. Másnap reggel szintén séta flexin, majd délután a duna parton elengedtem, csak 2 irányban tudott volna lelépni :D Mivel viszont én voltam az egyetlen biztos pontja, s látszott, hogy nem is megy el mellőlem igazán, tudtam, hogy nem fog lelépni. Illetve első sétától kezdve ismerősöm szuka német jucijával sétáltunk, így ezen a 3. sétán már kötődött hozzá is :)
2014. szept. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!