Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki sétáltathat kutyát? Kiskorú...

Ki sétáltathat kutyát? Kiskorú tényleg nem?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyát de anyuék azt mondták nincs elég idejük rá. Nem lenne idejük minden nap sétáltatni. Mondtam,hogy majd én sétáltatom,foglalkozok vele,de azt hallottuk,hogy kiskorú nem is sétáltathat kutyát felügyelet nélkül. Ez igaz? Vagy csak bizonyos kutyafajtákra igaz? Segítsetek kérlek. Tudom,hogy egy állat felelősséggel jár,ezért is kérdezem.
2014. szept. 17. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

kis-közepes testűt sétáltathat ADDIG, amíg tudja irányítani. A Bernáthegyihez hasonló méretű kutyát inkább 13-15 év felett ajánlanám.

Persze ha nagyvárosba laksz, akkor szintén változnának a számok.

2014. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En 14 vagyok, és én sétáltatom, etetem, hordozom ide-oda a kutyámat. Miért nem lehetne ?
2014. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14 évesen dán dogot sétáltattam. Ha meg van tanítva láb mellett sétálni. Szocializálva van és téged a gazdájának tekint akkor sétáltathatod nyugodtan. Ellenkező esetben még kárt is tehet benned és másokban is. MINDEN kutyát nevelni, fegyelmezni kell.
2014. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 17. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes."


[link]

2014. szept. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó nagyon jól leírta!
2014. szept. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!