Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák milyen zöldséget és...

A kutyák milyen zöldséget és gyümölcsöt ehetnek meg?

Figyelt kérdés

2014. szept. 17. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Ami izlik nekik,az enyem szereti a sütötököt,a fött kukoricat,a barack beföttet-artani nem art-ha nem izlik neki ugyis kiköpi.
2014. szept. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Konkrétan mindenről nem tudok, de az biztos, hogy tiltólistás a paradicsom, a hagyma, a fokhagyma, a szőlő... Egyesek szerint az aprómagvasok (málna, eper, stb.) sem tesznek jót nekik. Ezeken kívül még a hüvelyesek sem túl jók, puffaszthatják őket.


A cékla, répa viszont kifejezetten jók. Az enyéim eszik a szilvát, meggyet (fáról, nem én adom), almát, körtét, dinnyét (sárga, görög), barackot, ananászt, mangót, stb. Persze egy keveset szoktak ezekből kapni, nagy mennyiségben gondolom semmi sem tesz jót, mint ahogy nekünk sem :)


Ennyit tudtam segíteni.

2014. szept. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Tényleg, a sütőtök kimaradt :) Azt nagyon szeretik és úgy tudom, hogy sokan adnak a kutyájuknak, pl. a BARF-osok.

2014. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom gyümölcsöket nem ehetnek a kutyák
2014. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Az enyém imádja a diót.Nem én adom neki,a fa alatt összeszedi:)
2014. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A sárgarépát szeretik, mert ropogtatni lehet. Almacsutkát a gazdától elrágnak, a főtt kukoricát ill. a csutkáját valóban szívesen rágicsálják. A görögdinnye héjat is kedvelik. Persze aztán ezek mind megjelennek a folyamat végén, mert igazán megemészteni nemigen tudják.
2014. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat.

A 11 éves epilepsziás kutyámat szeretném kicsit egészségesebben tartani.Brit tápot eszik, de szoktam neki adni mellette almát,barackot,szilvát ha szezonja van cseresznyét, és tojást is szokott kapni úgy 2 hetente.Viszont zöldségeket illetően tanácstalan voltam.Uborkát pl lehet adni nekik?vagy paprikát?

2014. szept. 17. 20:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Paradicsom, hagyma, avokádó elvileg tilos (bár gyakorlatilag ezek is csak nagyobb mennyiségben okoznának problémát).

K betűs zöldségeket szintén nem adnék, puffasztanak (ugyanúgy, mint a nyulakat), paprikát sem adnék, bár nem tilos :)


Cékla, répa - rengeteg vitamin van bennük és a cékla az egyik legjobb a kutyáknak. Uborka is mehet nyugodtan, meg gyakorlatilag minden más a felsoroltakon kívül :)


Ha már ennyire az egészséges táplálkozás felé húzol, nem akarod kipróbálni a BARF étrendet? A tápoknál ezerszer jobb ;)

2014. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az enyém mindent megeszik amit odaadok neki. Gyümölcsöt, zöldséget bármit. Zöldpaprikát, uborkát, legyen az bármi. Almát nagyon szereti, a kutyasuliban azzal jutalmaztam. Sokat nem adok neki, néha napján kap hol ilyet hol olyat
2014. szept. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2014. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!