Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF, hogyan mikor mennyit? A...

Adry16 kérdése:

BARF, hogyan mikor mennyit? A csirkehúst mindig le kell fagyasztani? A zöldséget-gyümölcsöt meg kell hámozni? Mikor látszik j változás? Miben vehető észre?

Figyelt kérdés
21kg os 7 hónapos dobermann.
2013. ápr. 8. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. A kutyád testsúlyának 2%-át kell adnod neki, tehát kb. 400 grammot. Ajánlatos két felé szedni az adagot és reggel este etetni.Ennek majdnem 3/4-e legyen a hús, 1/4-e a rizs és zöldség, gyümölcs. A csirkehúst ugyanúgy le kell fagyasztani,mintha te ennéd, mert hamar megromlik. Én úgy szoktam, hogy annyi husit veszek neki amennyi befér a fagyasztóba és este kiveszem a következő napi adagot, reggelre kienged, aztán még lemosom forró vízzel és mehet is neki :) Zöldséget, gyümölcsöt is úgy adok neki, mintha én enném. Tehát a répát pl megpucolom, de a gyümölcsöket nem hámozom meg. Nyilván ha kiwit adsz neki azt azért hámozd meg :D Reszelve add ezeket a kutyusnak, mert úgy jobban tudja hasznosítani. A kutya gyomra nem képes lebontani a zöldség, gyümölcs sejtfalát és ha egyben vagy nagy darabokban adod neki akkor csak átmegy rajta és semmit nem értél vele. Pár nap után már látszik a változás. Sokkal energikusabb lett a kutyám, még fényesebb és puhább lett a szőre mint előtte, elmúlt a szájszaga is :)
2013. ápr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyéim majdnem olyan piciket kakilnak, mint egy macska, a szőrük gyönyörű fényes, és a kutyám, akit egy évig semmilyen táppal nem tudtam felhizlalni, szépen kigömbölyödött.
2013. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mennyiség a kutyád testsúlyának 2-4%-a attól függ milyen a kondíciója. Mi ezenbelül 60% színhúst/nyesedéket 30% csontoshúst és 10 %zöldséget adunk. Semmiféle gabonát nem kap a kutya. Ezek mellé kiegészítőként lazacolaj, immunovet és zöldkagyló kivonatot adunk. Heti egy nap amikor nem kap húst, helyette tojás, túró, kaukázusi kefír és méz a menü. Kb 3 hét alatt volt a változás szemmel látható, a kutya végre hízott és az izmai szépen kiteltek. Most sem kövér, de rengeteget mozog, edz és nagyon energikus és erős. Nekünk ez sokkal jobban bejött, mint bármelyik táp.
2013. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez komoly? Ilyen kevés kell nekik?

Nekem 3-4 kilós a kutyám, ezek szerint neki kéne egy nap 40g husi, meg egy fél alma??? És ezt h osszam el két részre? Az egész nem lehet több mint egy bagolyköpet.


Most nagyon meglepődtem. Mennyi 40g csirkemell pl? Három vékony csík?


Mert ennyi erővel, amibe a minőségi táp kerül bélszínnel etethetném a kutyát, és ha ez igaz, és jól számoltam, biz isten barfolni fogok- na nem bélszínnel :)


Előre is köszönöm ha valaki nekem is válaszol. Bocsi kérdező, hogy beledumáltam, csak engem is érdekel

2013. ápr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen stimmel a mennyiség, ilyen kicsi kutyát tényleg bélszínen is tarthatnál :) [link] itt olvasgassatok és kérdezni is lehet.


Csirkét 1 hétig kell minimum fagyasztani, nem kell hámozni de turmixolni igen

2013. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!