Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idegenekre ugat, támadja őket...

Idegenekre ugat, támadja őket a kutya. Hogyan lehet erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

Inkább tapasztalatokra és tanácsokra lennék kíváncsi.


Olvasgattam arról, hogy odafigyeléssel erről leszoktatható, de mivel 3 napja van nálunk a kutya, nem tudom, hol kezdjem.


A történet a következő: kidobták, pár napot utcán tölthetett, amikor egy lány megtalálta, akinél 2 hetet töltött. Most hozzánk került. Félreértés ne essék, nem bántam meg, hogy ezzel a problémával befogadtam, szívesen dolgozom vele, segítenék neki, csak nem tudom hogyan.

Nem úgy támad, hogy kárt akar okozni az emberben, inkább egy kis félelem fedezhető fel a viselkedésében. Ha odakap, akkor sem erősen csak ilyen "csipkedően", viszont ugat. Séta közben is teljesen kiszámíthatatlan, kit fog ugatni kortól, nemtől függetlenül.

Körülbelül 1 éves, lány kutya, keverék.

Tudom, hogy egyik napról a másikra nem várhatok csodát. Amikor ugat, vagy észreveszem rajta, hogy mire készül, morog, akkor rákoppintok az orrára, bár gyakran ezután is folytatja.

Volt esetleg valakinek hasonló problémája? Hogyan lehet erről leszoktatni?


Előre is köszönöm


2014. szept. 20. 13:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Úgyhogy ne keseredj el, ha netán fejlődik aztán megint visszaesik, te csak maradj következetes. Türelem, kitartás, és menni fog :)
2014. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget, tényleg! megnyugtattál :)
2014. szept. 22. 11:41
 13/13 anonim ***** válasza:

Örülök neki, de ettől függetlenül azért konzultálj pár kutyakiképzővel vagy gyakorlott kutyással is a biztonság kedvéért, sokan online is adnak tanácsot :)


Csak ügyesen! :)

2014. szept. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!