Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek normális a szomszé...

Szerintetek normális a szomszédom kutyája?

Figyelt kérdés

A szomszédomnak van egy 3 honapos tacskója. Kezdjük ott hogy nagyon kövér. Amikor először megláttam ledőbbentem.

Ennek ellenére futkorászik(mar amennyire tud) , eleven kutya. De ha megfogom, vagy ha csak hozzáérek hogy megsimogassam, lefagy. A kutya megdermed, meg sem mozdul, azt csinalsz vele amit akarsz. Hangot sem ad ki magabol. Meg a szemet sem mozgatja.

Ha az ölömbe veszem, meg sem mozdul. Uyy marad ahogy en odateszem, es ha 30 simogatom, akkor o 30 percet abban a pozban van.

Ha az en kutyamat akarom felvenni, ô tűri 2 percet, utánna már menne játszani.

Sajnos ennél jobban nem tudom elmagyarázni, ezt látni kéne. Ahogy hozzáérek lefagy.A fejet nem mozditja, a farkat nem csovalja..



2014. szept. 21. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Rosszul szocializált.


Ráadásuk következetesen egyre jobban elb@-sszátok a hozzá nem értéssel. Ha így megy folytatjátok tovább, súlyos viselkedészavarai is lehetnek!


Te magad is láthatod, hogy a kutya lefagy, tehát rosszul érzi magát, kényelmetlenül, nem lazul el, meg van illetődve, mert senki nem szoktatta a helyes viselkedésre.


Hogy ez hogy kezdődött, hogy valaki túl rámenősen nyúlkált hozzá, vagy számára kellemetlenül, vagy tipikus kutyab*zi módjára akkor, amikor az embernek jól esett, figyelmen kívül hagyva a kutyát, azt nem lehet tudni.

De ez mostanra reflex szerűvé vált, erre kondicionálódott az agya.

3 hónaposan még bőven "vissza lehet hozni", csak másabb ingerrel, és lelkiállapottal kell társítani a fizikai érintkezést.


Az viszont elég ciki, hogy kutyás létedre nem tudod, vagy nem alkalmazod, hogy a simogatás mindig pozitív visszajelzés, és mindig az aktuális lelkiállapotot erősíted vele.

Le van fagyva, blokkolja az elméjét a fizikai érintkezés, erre simogatod még egy fél óráig, így jutalmazva, hogy minél inkább dermedjen le , ha bárki hozzáér.

2014. szept. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem az én kutyám, csak 2 szer láttam, és az a 30perces simogatás csak példa volt, Nem simogattam 30 percet.

Es az a baj hogy hiaba mondom el ezt a szomszedomnak, mert makacs, es nem hallgat ram.

2014. szept. 21. 09:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem lehet megváltani a világot.


Én is sok rettenetes dolgot látok az utakon, kutya"sétáltatás" címen, de be kell látni, hogy semmi közöm hozzá, és akármit is mondanék, egy fecske nem csinál nyarat.


A kutyatartók 90%-ának fingja nincs róla hogyan kell tartani egy kutyát, csak a saját maga boldogságára tartja. Ez van.

2014. szept. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Ez már nem szocializáció kérdése. Idegi defektus, orvosi eset.
2014. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!