Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egészséges ez a felépítés?

Egészséges ez a felépítés?

Figyelt kérdés

[link]


Egy ilyen kutyának van reménye a fájdalommentes hosszú életre? Nagyon tetszik a német juhászkutya, de jobban tetszene egyenes háttal. Nem értem, hogy miért tenyésztik őket ilyenre. Csak remélni merem, hogy nem káros rájuk nézve.


[link]


Neki is van egy furcsa "törés" a hátvonalában. A 2. kutya 9 hónapos korában készült a kép. Az első 3 éves.



2014. szept. 21. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Hozzáférés megtagadva. Nem látni a képet.

Az biztos, ma már nem fogadják el küllemben a hát közepén látható törést. Egyenletesen kell lejteni a hátvonalnak.

2014. szept. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2014. szept. 21. 23:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez a trend a küllemvonalban. Elvileg egészséges, látszatra nem tűnik annak számomra egy ilyen kutya sem.
2014. szept. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer láttam életemben németjucikat kiállításon, hát az szörnyű volt. Én nem értem, hogy ez miért tetszik az embereknek ...
2014. szept. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal szebbek egyenes háttal. Nem tudom, egészséges-e, de nem tűnik annak, hiszen a kutyusok szinte húzzák a feneküket a földön. Nem tudom, miért ilyenre tenyésztették őket ki, mert hasznosnak biztos nem hasznos.
2014. szept. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez a kutya még nem is olyan nagy hátsó szögellésű. Igaz, a fara nagyon csapott. Komolyabb fajtakiállításon nem nagyon lenne az elsők között. Ha nem állítgatta volna a gazdája ebbe a pózba, mást mutatna.
2014. szept. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy ilyen tetszene, ugye? Nekem igen.


[link]

2014. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hivatalosan tenyészteni csak egészséges csípőjű kutyával lehet. A leeső fenekű"-en beállított kutyák is elismert csípővel kell rendelkezzenek. Tehát az ilyen kutyák sem fognak fájdalmas életet élni.

Mostanában sajnos egyre több viszont a gerinc problémás kutya. És ezek között van bőven "egyenes" hátú is.

2014. szept. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

amikor keresgéltem kuytát, nagyon sok tenyésztőnél, és "szaporítónál" megfordultam. de, soha de soha nem hoztam volna haza egy "ilyen kutyát".

az én szememben, ez a fajta "meggyilkolása".

ahol mostanában sétálunk, ott van egy nagyon neves tenyésztőtől származó szuka, de valami nyomoronc kinézete van, ezzel a csapott seggel.

és hogy mást is mondjak: 1-2 napja találkoztam egy bicolor kölyökkel, aki szinte gurult és az összes lábára sántított. a gazdája 15-éve tenyészt, és szerinte rendben van a kutya!

nah, most lehet majd szidni: mert én egy "szaparítótol" vettem kutyát ( nem lépett be az nmjk-ba ), aki egyenes hátú, nem ennyire elnyomorított.

őszintén mondva, voltam olyan tenyésztőnél, akinek a kutyái érmeket-éremre halmoznak, de amikor megláttam a kölyköket sarkon fordultam.

számomra felfoghatatlan, hogy lehet az ilyen nj-at "szépnek" látni, és hogy nyerhetnek versenyt? ennyire már nem is tudnának jobban elrugaszkodni az "eredeti" elképzeléstől a fajtáról!

bár lehet hogy elfogult vagyok, de nekem az ilyen küllemű kutyák nem tetszenek.

2014. szept. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az nj aktuális formája csak és kizárólag a német anyaegyesület éppen az adott időszak tenyésztési főfelügyelője által "elképzelt" forma.

A Siegeren is azt a kutyát hozzák ki győztesnek, amelyik éppen az aktuális küllemet mutatja. Innentől a kiállításokon, tenyészszemléken a bírók ez alapján minősítik a kutyát. Sajnos, a sztenderd bőven ad lehetőséget a küllem ilyen-olyan változtatására.

Mindez sok más fajtánál is észrevehető. Pl némely fajta extrém szőrzete.

2014. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!