Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egészséges a...

Szerintetek egészséges a kutyám? (hosszabban lent)

Figyelt kérdés

fajtiszta bichon bolognese-ről van szó, tenyészetből vettük de van egy apró génelváltozása (az alsó fogsora előrébb áll) ezért már selejtkutyának minősült, nincs törzskönyve. elvittük állatorvoshoz, mert sokat könnyezik és pirosra festi a pofiját, és ekkor kiderült, hogy könnycsatorna elzáródása van, írt fel szemcseppet a gyakori gyulladásra, el is múlt neki, de ez a gyulladás időről időre visszatér. ezenkívül van egy szarvas plüsse, amit imád, mindenhová hurcolja, azzal él nemiéletet.:D szóval tépkedni szokta a szőrét, mikor rászólok hogy ne csinálja abbahagyja, de én is sulibajárok, nem tudok mindig mellette lenni sajnos és köhög. szerintünk a szőrtől, amit lenyel vagy beszippant ilyenkor. (szóval ez az alaptörténet)


a kérdésem az lenne, hogy ma olvastam a szívféregről, aminek a gyulladt szem és a köhögés is lehet jellemzője... egyből bepánikoltam. szerintetek lehet hogy ez áll a háttérben? az állatorvosunk ezt még említeni se említette, a kutya rendszeresen oltva, bolha és kullancsirtva van, féregtelenítőt is adunk neki, de az úgy tudom hogy csak a bőr/bélféreg ellen véd. egyébként pár hét és 5 éves lesz, kan, nagyon izgága, aktív mozgékony kutyus, látszik rajta hogy boldog és jól érzi magát. folyton futkározik, csak a sétáláskor fárad el, szerintem azért is mert nincs hozzászokva a mancsa a betonhoz meg az állatorvos felfedezte hogy van valami probléma a hátsó lábával, nem emlékszem mit diagnosztizált nála, de a lényeg hogy néha begörcsöl neki, ilyenkor megmasszírozzuk és utána jobb is.


ne haragudjatok a regényért, remélem lesz aki elolvassa és ad valami véleményt, tapasztalatot a dologról. köszönöm!



2014. szept. 4. 23:50
 1/9 anonim ***** válasza:

A foghiba előfordulhat tk-es kutyáknál is. A plüss iránti vágya egy ivartalanítással megoldható. Szívféregre van már nem is sokba kerülő gyors vizsgálat vérből.

A hátsó lába valószínűleg patellás. Ezt röntgennel lehet pontosan megállapítani.

Arra a kiskutyára ráférne egy alapos kivizsgálás, amiben a szív is benne van. A szemét pedig egy szemész orvosnak kellene megmutatni, ha mindig visszatér a gyulladás. Ha elzáródása van és nem segít a szemcsepp, műtéttel lehet változtatni rajta.

2014. szept. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a szívférgesség egy laborvizsgálattal kizárható.

ha rászánod a pénzedet, kérd meg az állatorvost, hogy vegye le a vért és küldje be szívférgességre nézzék meg.

2014. szept. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert egy kutya foghibás még ugyanúgy kap törzskönyvet csak nem tenyészcélokra fogják eladni, csak hobby kutyának ivartalanítási kötelezettséggel.

A leírtak alapján a köhögés lehet légcsőszűkület miatt, ez kis testű kutyáknál gyakori, a láb fájás meg patellára utalhat. Mindkettő genetikai eredetű betegség, amiért nyugodtan lehet reklamálni a tenyésztőnél, ha bebizonyosodik. Vidd el egy másik dokihoz, mondd el, hogy mire gyanakszol és kérj egy teljes kivizsgálást.

2014. szept. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy nem ártana ennek a kutyának egy ivartalanítás, remélem beteg kutyát nem akartok tenyészteni, továbbá cseppet sem normális, hogy bármit is hágjon a jelenlétetekben, nem ártana kicsit megnevelni, mert ez dominancia probléma.
2014. szept. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha olyan féreghajtót kap, ami bőrféreg ellen véd, az ugyanúgy védi szívféreg ellen is, mivel ez két közel rokon faj, ugyanazokat a szereket használják ellenük megelőzésre. De ha idegesít a dolog, megnyugvásként nyugodtan kérhetsz egy szívféreg tesztet.
2014. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 13:20

A féreghajtónál az a gond, hogyha van már féreg a szívben, akkor a féreghajtás nagy gondot okoz. Ezért kell teszt, mert, ha csak peték vannak a vérben, arra jó a gyógyszer. Ha pedig már a szívben is, akkor ott másként fogják kezelni.

Ma a megelőzésre a Milbemaxot , vagy a Strongoldot, vagy az Advocatet ajánlják.

2014. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, különösen az utolsó előtti válaszadónak! :) nagy kő esett le a szívemről. de a biztonság kedvéért szerintem csináltatni fogunk a közeljövőben tesztet.
2014. szept. 5. 22:33
 8/9 A kérdező kommentje:
és egyáltalán nem tenyészcélra tartjuk a kutyát, hanem családtagként és a nevelésével sem volt semmi gond, én úgy gondolom hogy az a plüss az övé, azt kapta még kölyök korában hogy jobban érezze magát az alom nélkül, ő az ő "falkája" persze rajtunk kívül.:D és semmi mással nem szokott ilyet csinálni, csak azzal, jól van ez így ahogy van. az ivartanítással kapcsolatos dolog pedig folyamatban van, köszönök mindent!:)
2014. szept. 5. 22:37
 9/9 anonim ***** válasza:
6# Én abból indultam ki, amit a kérdező írt, hogy rendszeresen kapja a kutya a féreghajtót, ami bőrféreg ellen is véd. Tehát akkor szívféreg ellen is. Egyébként a vérben nem peték, hanem lárvák vannak (ún. mikrofiláriák), amúgy igazad van.
2014. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!