Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szobakennelt vegyek,...

Milyen szobakennelt vegyek, segítséget kérek?

Figyelt kérdés

Felnőtt, kistermetű - 3 kg-os - kutyámnak szeretnék szobakennel venni, de nehezen tudom eldönteni, hogy a rácsos vagy a textil változatot válasszam.


A kutyám jól nevelt, szobatiszta, nyugodt, mentes minden fóbiától, de éjszaka elég sokat kóricál, talán megoldás lehetne egy saját kis zug, ahol jól érzi magát.


Köszönöm az építő jellegű tanácsokat!



2014. szept. 22. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk textil van, ha a kutyád jólnevelt akkor szerintem nem kell rácsos. Jobban is néz ki a textil, prakikusabb, és "zugosabb". 3 kg-os kutyának már találsz 5000 ezer forintért is, vagy az alatt. :) Biztos, hogy nem fogja szétszedni.
2014. szept. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még sosem volt boxban akkor nem olyan biztos h nem fogja szétszedni... Sok múlik a beszoktatáson, illetve h hogyan csinálod. Én műanyag boxot vagy fémmerevítős textilt vennék.
2014. szept. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A rácsos kennelt is zugossá lehet tenni, ha huzatot veszel rá, vagy csak simán leteríted valamivel. A rácsos kennelnek megvan az előnye, hogy nagyon strapabíró. Viszont a szövetet könnyebb magaddal vinni bárhová, hiszen kisebbre összehajtható és könnyebb is. Bár 3 kg-os kutyának egyébként se kell nagy kennel. A rácsosat könnyebb takarítani. De ha a kutyád jól nevelt, nem szorong, és a beszoktatásra hagysz elég időt, akkor teljesen mindegy, melyiket választod. Amelyik szimpibb.
2014. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A textil megoldás mellett döntöttem.


Csodálkozom, hogy miért írtátok hogy esetleg szétszedné?


Nem szokott soha semmit szétrágni, illetve nem fogom bezárni, csupán csak "búvóhelynek" használná.


A beszoktatással is tisztában vagyok:)


2 napig fogom "érlelni" az egyik plédjébe betekerve egy-két zokni és bikacsök társaságában, eldugott helyen:)

2014. szept. 23. 12:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Szeretem az olyan kérdezőket akik megsértődnek egy válaszon... Sok kutya szétszedi a textilboxot, azt nekem honnan kellett volna tudnom, h a tiéd nem ilyen??? Megjegyzem az én atombiztosnak hitt kutyám, aki általában mesésen nyugodt a műanyag boxban, bizony a testilbox ajtajára egy jókora lyukat rágott. Ha meg nem zárod be akkor nem értem miért gondolod h egész éjszakára ott fog neked maradni és nem kóricál fel-alá?
2014. szept. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy jött le, hogy megsértődtem volna, mikor írtam hogy csodálkoztam...


Nem tudom, hogy miért kellene bezárni?


A kóricálást nem úgy kell elképzelni, hogy vadul, csörömpölve bóklászik a lakásban:)


Én gondolom úgy, hogy nem megfelelő a helye, ezért keresi:)

2014. szept. 23. 15:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyáimnak van saját helyük (az egyiknek ez pont egy box), és ők is járkálnak éjszaka. Elmennek inni, meg lecsekkolják a sarkokat, befekszenek a lábtörlőre, ha melegük van, akkor átmennek a lakás hűvösebb pontjára... Szóval a járkálás szerintem attól még nem fog megszűnni, mert veszel neki boxot, csak akkor, ha be is zárod.
2014. szept. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mármint értem, hogy a te kutyádnak is van helye, csak azt próbáltam körülérni, hogy nem biztos, hogy azért járkál, mert ez neki nem megfelelő. Nekem még az a kutyám is járkál, amelyik valósággal imádja a saját párnáját.
2014. szept. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem, tehát az éjszakai kóricálás nem feltétlenül a nyugtalanság függvénye.


Köszönöm a válaszokat!

2014. szept. 24. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!