Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz, hogy egy kutya...

Mi kell ahhoz, hogy egy kutya terápiás kutya lehessen? És mit csinál, ha már az?

Figyelt kérdés

2014. szept. 23. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzá egy alkalmas kutya, akit fel kell készíteni a vizsgára és le kell vizsgázni vele. Ebben a terápiás kutya kiképző szervezetek tudnak segíteni. Alkalmanként még táborokat is szerveznek az érdeklődőknek.

Utána pedig lehet vele intézményekbe járni terápiás foglalkozásokra, amennyiben az intézménynek van rá igénye és esetleg pénze. Meg persze kell egy olyan szakember, aki a célcsoporthoz is ért és megtervezi a terápiás foglalkozásokat.

2014. szept. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Terápiás vizsgát kell tenni a kutyádnak és nyilván neked. Sok ilyen szervezet van, szerintem a legtöbb nagy kutyaiskola szervez ilyesmi tanfolyamot. Akármilyen kutyából nem lehet terápiás kutya, főleg ha nem nyugodt a természete.

Miután terápiás kutyává vált súlyosan beteg gyerekekkel (pl Down-kórosokkal) foglalkozik és idősekkel, akiknek vagy betegek vagy egyedül élnek vagy mindekttő. Különböző feladatokat oldanak meg ezeken a foglalkozásokon, a gyerekekben feloldják a gátlást, az idős embereknek is örömet szereznek. A feladatokat (pl. labdázás) a gyerekek/idősek végzik a kutyával a terápiás kutya felvezető (aki általában a gazda) felügyeletével. Ő iráyítja a kutyát, ha szükség van közbelép. Nagyon hosszú felkészülés, és sok türelem kell ilyen "munkához", de nagyon szép dolog, mert én hiszek benne, hogy az állatok bizony segíthetnek a gyógyulásban. :) Az én kutyám anyukája is terápiás kutya, sőt a tenyésztő az összes kutyáját képezi már erre és gyakran tart terápiás órákat. :)

2014. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi kell hozzá:

- Pénz. A vizsga és a hozzá szükséges extra egészségügyi vizsgálatokat a gazda állja általában. A vizsgát bizonyos időközönként meg kell ismételni (azt hiszem évente), kivéve, ha tudod bizonyítani, hogy a kutyád rendszeresen dolgozik. A pontos vizsgaköltség több dologtól is függ, nekünk anno 40 ezer lett volna - én diák vagyok, és csak hobbiként jártam volna idősökhöz, ilyesmi, szóval én ezt nem engedhettem meg magamnak.

- Egy megfelelő kutya. Ez attól is függ, mit akarsz csinálni a kutyáddal. Mert pl beteg idősebb gyerekekhez jobb egy kevésbé érzékeny kutya, mert hiszen előfordulhat, hogy erősebben megöleli egy ilyen gyerek pl, és ezt is bírnia kell a kutyának. Idősekhez vagy kicsi gyerekekhez ez nem követelmény. A jó terápiás kutya nem tart az emberektől, és alaptermészeténél fogva élvezi az idegenek érintését, szeretetét, és szívesen, örömmel dolgozik másokkal is.


Mit csinál, ha már az?

Sokmindent csinálhat. Pszichés vagy testi betegekhez járhat, idősökhöz, elfekvőbe is, speciális igényű gyerekekhez, kutyától félő emberekhez járhatnak. Pl tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek motivációt jelent a kutya pl úgy, hogy ha tud felelni az órán egy kérdésre, akkor kérhet egy trükköt a kutyától. Ilyesmik.

2014. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A 40 ezres vizsgaköltségbe beleszámoltam a megelőző kötelező egészségügyi vizsgálatokat is természetesen.
2014. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá a válaszokhoz, hogy ez egy önkéntes munka. A kutyaiskolákban pedig ritkaságszámba megy, ha van ilyen képzés. Érdemes egy alapfokú normál tanfolyamot elvégezni, utána megkeresni egy ilyen szervezetet és ők segítenek tovább.
2014. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. szept. 23. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!