Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnek kolyok onemetjuhaszt...

Szeretnek kolyok onemetjuhaszt nyaron, de amikor elkezdodik a suli hol legyen?

Figyelt kérdés
A szuleim nem szeretnek, ha kikaparna a kertet. Amig nem tanulja meg, hogy nem szabad, hol legyen delelott? Azt sem szeretnek, ha hazban lenne.

2014. szept. 23. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor pedig nem lesz kutya
2014. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csabika1971 ***** válasza:
50%
Nyárnak már vége! Jövőre kapod a kutyát? Akkor még ráérsz filózni.
2014. szept. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen jovo nyarra.
2014. szept. 23. 13:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha letudod NAPONTA mozgatni csak akkor vállalj kutyát. Naponta 4-5 óra foglalkozás, amíg kölyök addig több is lehet. (Séta, játék, tanítás, alapparancsok gyakorlása, intellgenicafejlesztés stb, MINDEN NAP) Fajtatiszta kutya ára 100 ezer-től felfelé van, remélem ezzel is tisztában vagy te is és a szüleid is.

Egyébként a megoldás a kennel! Egy teljesen elkerített rész (felül is érdemes, hogy ne tudjon kigurani), csak a kutyának, benne kutyaházzal, játékokkal, friss vízzel, és leglább 10 nm legyen! Amikor hazaérsz kiengeded, amíg suliban vagy ő valószínű a kenneljében játszik vagy alszik (ha megfelelően lefárasztod őt!). Így nem fog rombolni és lesz neki egy kis kuckója ahova elvonulhat.

2014. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom, en is igy gondoltam, de azert kivancsi voltam mas velemenyere is.
2014. szept. 23. 14:04
 6/8 csabika1971 ***** válasza:
77%

# 4 Válaszolónak teljesen igaza van, de annyit még hozzá tennék a költségekhez. Hogy egy megfelelő betonaljazatú kennel kiépítése sem két fillér. Plusz kell egy jó ház is részére amelyben rossz idő esetén meghúzódhat. Plusz a havi fenntartása egy fajta kutyának szintén nem mellékes. Főleg nem kölyök korban, oltások, kölyök táp, játékok, nyakörv, póráz, stb.

Ha az egészet össze adod a kölyök árával, akkor szép kis summa lesz a végére. Ezért ajánlom erősen kezdj el spórolni és gyűjteni jövőnyárra. Akkor legalább a szüleid is látják majd, hogy tényleg komolyan gondolod.

És persze, hogy felelős gazdi légy minél többet olvasgass a dologról (kiszemelt kutya jellegzetességei, nevelése, tartása).

2014. szept. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én ugyan így vagyok jelenleg kutyával. Nekem is német juhász van nyár elején kaptam.

Mire elkezdődött a suli, már 5 hónapos volt, természetesen egész nyáron neveltem, kutyasuliba is mentünk.

Reggel nem igazán volt időm rá, kiengedtem a kertbe amikor felébredtünk, és mielőtt elmentünk itthonról, megsimogattam, megetettem. Délelőtt itthon volt, nem szedett szét semmit, aludt (a mai napig így van) Délután amikor hazajöttem, ebédeltem, tanultam, addig ő a szobámban volt (a jelenléte sokat segített nekem) Aztán kint a kertben labdáztam vele, majd séta ki a rétre, egy óra játék, és egy óra szellemi fárasztás. Mellette volt időm netezni, vagy olvasni, addig ő a kertben szaglászott, vagy a kerítésnél bandázott a szomszéd kutyákkal. Este beengedtem, és alvás volt. Ez egy mindennapi rutin, ha ráneveled, meg fogja szokni, tudni fogja, hogy mikor mozgunk és mikor nyugszunk.

2014. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi ezzel rengeteget segitettel.
2014. szept. 23. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!