Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy 2 hónapos szálkássz...

Vettem egy 2 hónapos szálkásszőrű tacsit, a tyúkokhoz szeretném hozzászoktatni, hogy később ne vadássza le őket?

Figyelt kérdés
Rossz tapasztalataim vannak, hisz az előző tacsi habár nagyon szófogadó volt, nem is ért hozzuk míg ott voltam. DE a távollétemben viszont irtotta őket tömegesen. tippeket várok, hogyan kezdjem? Szerintetek van esély rá hogy később békén hagyja a tyúkokat.Csirke húst ne is adjak neki, nehogy az élőcsirkét később tápláléknak nézze?

2014. szept. 23. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Minden tacsi vadászkutya, tehát vadászni fog a tyukokra. A génjebe bele van kódolva. Erről leszoktatni egyetlen kutyát sem lehet.
2014. szept. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ösztönösen vadászik, ezt nem lehet belőle kinevelni

a csikerhúsos ötlet pedig hülyeség

inkább a csirkéket kell elzárni a kutyától

2014. szept. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Játssz vele sok vadászósat, kerestesd meg labdázzatok, hogy kiélhesse a vadászösztönét, a csirkékről pedig az első perctől határozottan tiltsd. És persze sok-sok séta, foglalkozás, kirándulás, kutyákkal bandázás, nem havonta kétszer, hanem hetente többször, vagy akár naponta, ahogy a kutya igényli, mert ha unatkozik, és a csirkékkel el tudja foglalni magát, akkor tippelj, mi fog történni. Ha meg erre nincs kapacitás, akkor zárd el őket egymástól, és ne lepődj meg, ha néha mégis baleset történik.

Csirkehúst viszont nyugodtan ehet, semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2014. szept. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és rongyozzatok is, vagy csináljatok ilyen harcolós dolgokat, mert a tacsik, főleg a szálkásak azt is igénylik.
2014. szept. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
akumi, volt már tacsid?
2014. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi pedig minden nap együtt megyünk a tojást összeszedni. De a tyúkok: "mamáé", tehát a tacskónak tilos. Aztán a tyúkok érkezésekor, amikor bemutattam őket a kutyának, hagytam, hogy beszimatoljon a lécek között. A fényes kutyaorr azonnal kb. 2-3 csípést kapott.Hozzá még "mamáé", ennyi elég volt.Soha-soha nem merészelné bántani azt, ami az enyém. És nem csak ez a tacsi elfogadó a tyúkokkal, előző tacskóm (és a többi kutyáim) se piszkálta a szárnyasokat, pedig ősztől tavaszig szabadon jártak a nagy kertben, ahol a kutya az úr.
2014. okt. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az enyém ösztönösen vadászik már kölyökkora óta
2014. okt. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó, ha ösztönösen vadászik, de attól még lehet irányítani azt a vadászösztönt. A vadonban sem úgy csinálják a ragadozók, hogy minden kiugró mókus után elszaladnak, mert akkor két hét alatt éhen halnának, hanem megválogatják, minek érdemes nekimenni és minek nem. Kontrollálják és irányítják a vadászösztönt, nem automata célkövető harci gépezetként cuppannak rá mindenre, ami mozog. Nehogymár pont a kutya vadászösztönével ne lehessen mit kezdeni.
2014. okt. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ebben igazad van :)
2014. okt. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!