Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy 10 éves kutyust...

Hogy lehet egy 10 éves kutyust hozzászoktatni a szobaketrechez?

Figyelt kérdés
Minden tanácsnak nagyon örülnék. Benti kutyus, előző költözésnél előjöttek rajta a szeparációs stressz tünetei (nem aludt, sírt, nyüszögött az ajtóban, kaparta az ajtót), ez pár hétig tartott nála. Sajnos egy hónapon belül újra költöznünk kell. Megkérdeztem a kutyasulit, ahová kijárunk, hogy mivel könnyíthetném meg a dolgot, és a szobaketrecet javasolták. De fogalmam sincs hogy tudnám beszoktatni, mert egyébként ágyban alvós kutya, igaz saját párnája van, amit be tettem a ketrecbe, ott kap enni és jutalomfalatokat. Szóval belemegy, de nem akar ott pihenni, aludni. Segítsetek légyszi! Minden tanácsnak örülök.

2014. ápr. 28. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindig rövid zárd be és kezdetben ne is menj el a ketrectől. Fokozatosan távolodj egyre messzebb és nyújtsd az időtartamot. Nekem fiatal kutyám van, ő hamar megszokta. Még nyöszörög, ha egyedül marad itthon benne, de ma is arra értem vissza, hogy alszik. :D Idő kérdése és megszokja, csak kezeld úgy a dolgot, mint ami valójában, teljesen természetes.


A kutyasuliban nem mondtak egyébként semmit, hogy hogyan csináld? :O

2014. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem azt ajánlották szintén 10 éves kutyánál hogy adjak neki a kennelben enni, hogy pozitiv élmény legyen a bentlét. Majd amikor haza vittem és felálítottam a "börtönt" szó szerint fejest ugrott bele, azóta isaz a kedvenc helye. Lehet hogy nekecis szeretni fogja. Én egy nyugis helyre raktam ahonnan láthat engem, és letakartam hogy kicsit félhomályos biztos zug legyen neki.
2014. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!