Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám foga nagyon kövesedik....

Kutyám foga nagyon kövesedik. Ez az étrend segíthet rajta?

Figyelt kérdés

Száraztápot kap, néha csontot, rágcsákat...8 hónapja van nálam, eddig is volt egy kis fogköve (gyanítom, hogy kenyéren meg ilyen szirszarokon élhetett, mert egyébként fiatal), de egyre jobban kövesedik neki!


Kutyakekszet nem kap, a nasi is husi vagy húsos kutyakolbász...


A tápok tele vannak gabonával és nagyon drágák , ahhoz képest, milyen hulladék a legtöbb.


Jobb lenne, ha főznék neki?

Húst, belsőségeket kapna, porcogókkal, nyers zöldséggel meg egy kis rizzsel (a túl zsíros kajáktól meg porcoktól önmagában megy a hasa). Néha tojást, kefirt, gyümölcsöt is adnék neki...


Nyersen nem szeretném adni neki a húst.


Még annyi, hogy előző kutyám 18 évesen ment el, utolsó 3-4 évében a vesebetegsége miatt én főztem neki, mert a gyógytápok nem sokat értek.



2014. szept. 24. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Ettől az étrendtől nem kövesedne kevésbé a foga. A csontos hús rágása segíteni szokott, de azt csak nyersen szabad adni.

Ha semmiképp sem akarsz nyersen etetni, akkor a megoldás a kőkeményre szárított kifli adása a kutyának, mondjuk hetente 1-2 alkalommal.

Ill. vannak, akik mossák a kutyájuk fogait, én még ezzel nem próbálkoztam.

2014. szept. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sippara ***** válasza:
100%
A főttől nem lesz kevésbé fogköves. A saját két évesem szörnyen fogkövesedett, most három éves, kb pont egy éve eszik nyersen, úgy néznek ki a fogai, mintha porcelánból lenne az összes, tiszták, hófehérek.
2014. szept. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 reptoid tudós 2 ***** válasza:
53%
Micsoda étrend! Lehetek a kutyád? Vaú!
2014. szept. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen száraztápot kap most? Vannak gabonamentes tápok is, pl Josera, Taste Of The Wild, Real Taste Of Wilderness, vagy jó táp még a Romeo, Brit, Brit Care, Pro Plan, de ha nem akarod ezekkel etetni, akkor vagy a BARF vagy a PREY étrendet próbáld ki.
2014. szept. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fenti tápok közül már többel is etettem, ugyan olyan extrém mértékben fogkövesedik a kutyám foga, úyhogy azt gondolom, ez önmagában nem nyújt megoldást. Nemrég írtam, hogy a nyál Ph-jától függ a dolog, van, amelyik kutya hajlamos rá, van, amelyik nem. A száraz kenyeret már mástól is hallottam és logikusnak is hangzik. A főzőcskézés nem hiszem, hogy segítene a dolgon, én legalábbis nem látok benne logikát.
2014. szept. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3-as ez jó volt :D


Most Brit care-t eszik, bárányosat. Nagyon szereti, viszont irtó büdöseket kakkant tőle :D


Eddig kapott ilyeneket: Brit premium bárányos(rengeteget kakilt tőle), Happy dog sima és natur croq is (megette, de annyira nem szívesen), Platinum (ezt szerette de nagyon drága).


(Ma egyébként főtt csirkeszívet kapott porcogóval és pici rizzsel.)

2014. szept. 24. 11:20
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös én arra gondoltam, hogy a nyáltól (szénhidrát fogyasztás esetnén) kövesedik a foga. Embernél ugyan ez van, egyél szénhidrát alapúan és egy hónap múlva látszik az eredménye fogmosás ide vagy oda...
2014. szept. 24. 11:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet kapni valami spéci cuccot, ami olyan irányba változtatja a Ph-t, hogy az ne legyen kedvező a fogkőnek, vagy plakknak, de hogy mennyire hatásos...azt passzolom.
2014. szept. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaj, tudom,van ilyen por amit rá kell szórni a kajára, az semmit nem ér.
2014. szept. 24. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!