Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv, de milyen? Van egy...

Nyakörv, de milyen? Van egy nagytestű kutyám, akin most fojtó van, de leszeretném cserélni hasonló tulajdonságokkal bíróra.

Figyelt kérdés

Milyen nyakörvet vegyek, amiből nem tud kibújni, strapabíró és van fojtó tulajdonsága is.

A bőr nyakörvéből simán kibújik ha befeszül (ez ritka, de nem szeretnék kockáztatni).

Esetleg képeket is szívesen fogadok és megköszönöm.


2014. szept. 24. 15:37
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ja és a 8-asnak is!!! :)
2014. szept. 24. 18:07
 12/19 A kérdező kommentje:

Ez félfojtó?


[link]

2014. szept. 24. 18:12
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát ez fura. Az öreg keverékemen egy tíz éves fojtó van, de nem mondanád meg róla, hogy nem két hete vettem, rozsdafoltot életemben nem láttam rajta, de más fojtón se, max. olyanokon, amikor évek óta a kertben hevernek egy sarokban.
2014. szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ezek a félfojtók amúgy baromira nem csinálnak olyat, mint egy rendes fojtó. Elvileg igen, gyakorlatilag meg vastag is, meg erőtlen is, szóval lehet vele próbálkozni, de én még mindig inkább egy rendes fém vagy szövet fojtót vennék.
2014. szept. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Én az összeset a fresbe vettem, mindegyik nagyon csúnya lett. Aztán az is lehet, hogy csak egy kis ciff-el meg kéne pucoljam, lehet, hogy visdzanyerné eredeti állapotát . . .

Az igaz, hogy nem lakásban tárolom, hanem a teraszon lévő fiókos szekrénybe.


A szövet is strapabíró, erős?

Tud annyira folytani, mint a fém. 53 kilós a kutyám én meg 46, mindenképpen erős kivitel kellene.

2014. szept. 25. 06:34
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha erőset veszel, akkor erős, nyilván mindenből találni gagyit is meg jót is. Részemről a k-9.hu-s cuccokban bízom, meg a többi munkakutyás márkában, azok általában fel vannak készítve arra, hogy bírják a terhelést :) A fresiben max. jutalomfalatot veszek meg olyan cuccokat, amiknél nem számít a minőség.
2014. szept. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi a javaslatot! Akkor keresem a K9-es cuccokat.

Én is utálom a fres-t!

2014. szept. 25. 09:13
 18/19 anonim ***** válasza:

minek egy jól nevelt kutyára fojtó nyakörv ? ha meg megindul valami után, akkor meg nem jól nevelt ! a kutyaiskolákban a bh vizsgákon és mindenhol máshol ( külföldön is !) a síma egysoros lánc nyakörv a mérvadó. a többi csak amolyan segédanyag.

--- egysoros ,nagy szemű fojtó lánc,fül mögé felhúzva FIXRE visszacsatolva . nincs olyan kutya ami nem reagálna rá, HA MEGFELELŐEN VAN FELRAKVA !

A láncos fojtó nyakörvek közül a kutyás szakboltokban a német gyártmányúak kaphatóak amik rozsdamentes acélból vannak :) ergó nem rozsdásodik!

a csillivilli apró szemű meg sok sorosakat el kell felejteni, mert alkalmatlanok a feladatukra. azok egyszerűen díszek.

elég elolvasni a bh vizsgák leírását. ott van feketén fehéren a kötelezően használható segédanyagok között.

egy ekkora kutyát pedig nem fojtónyakörvvel kell visszatartani ! mert nem arra való. arra a szögest találták ki .

2014. szept. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Figyelj, ő egy husky keverék, remélem te is tudod, hogy milyenek a huskyk! Náluk semmi nem 100%-os!

Nem csili-vili, sima egyszerű, nagyszemű, egysoros fém fojtó!

2014. szept. 25. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!