Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszi meg a prémium tápot,...

Nem eszi meg a prémium tápot, csak a vacakot, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kiskutyánk 4 hónapos, ő az első kutyánk, így eléggé tapasztalatlanok voltunk az elején tápok terén (na, nem mintha most sokkal tapasztaltabbak lennénk, de azért próbálkozunk mindennek utánajárni, tehát a szándék megvan :)).


Amikor elhoztuk haza, kezdetben Pedigree Juniort vettünk neki, azt szerette és szívesen is ette, de ment tőle a hasa, vagy legalább is híg volt a széklete. A kutyafuttatón egy séta alkalmával elbeszélgettem a többi gazdival és felvilágosítottak, hogy a Peigree a tápok legalja, a lehető legrosszabb minőség, amit csak kapni lehet és ezért van a kutyának is hasmenése tőle.


Kérdeztem, hogy ők mivel etetnek, mit ajánlanak. A legtöbben a Royal Canint említették, néhányan az Acanát és volt még egy-két tippjük (Wilderness, stb), illetve 2 gazdi a BARF-ra esküdött.


Na, mondom, kipróbáljuk a Royal Canint. Azt is nagyon szerette a kutyusunk, és elmúlt a hasmenése, de mikor legközelebb mentem tápot venni és elbeszélgettem az eladóval, ő azt mondta, a Royal sem az igazi, mivel rengeteg kukorica van benne, ami felesleges a kutyáknak és amúgy se tudják megemészteni. Kérdeztem, ő mit javasol, mutatott 3-4 féle tápot, míg végül kiválasztottam a Wilderness nevezetűt, főleg a 70%-os hústartalma és a zöldkagyló kivonat miatt, ami állítólag nagyon jó a növésben lévő kutyák ízületeinek.


7000 ft volt ez a táp, tehát nem egy olcsó mulatság, de úgy voltam vele, hogy ha ez kell, hogy a kutyám egészséges legyen és szépen fejlődjön, akkor nem leszek smucig. Ezt a tápot viszont az istenért se eszi meg, csak ide-oda tologatja, piszkálgatja... beleszagol és ott hagyja. Csak akkor eszik belőle, ha már majd kiesik a szeme az éhségtől és akkor is csak nyögve-nyelve tol le pár falatot... bezzeg a 3 éves kandúr cicámat alig tudjuk távol tartani a tálkától, ő egyszerűen imádja (csak nem hagyjuk neki, hogy megegye, mert túl sok a fehérje benne az ő számára).


A széklete azóta viszont nagyon szép, nem megy a hasa, csak hát a kutya nem szívesen eszi a Wildernesst. Pedig most itt van a nyakunkon 4 kg, elvileg ez az adag erre a hónapra lenne elég, és mivel drága volt, kidobni semmiképpen nem szeretném, tehát valahogy ennek el kéne fogynia, mielőtt kipróbálunk valami mást (láthatólag ez nem jött be neki).


A kérdéseim a következők:

1. Miért szerette jobban a rossz minőségű Pedigree tápot, mint a 70%-os hústartalmú prémium minőségű Wildernesst?

2. Hogy vegyük rá, hogy valahogy megszeresse, megegye a tápot?

3. Milyen másik tápot ajánlanátok ezek helyett?

4. A Royal Canin tényleg rossz? Valóban sok benne a kukorica? Ez káros, ártalmas a kutyáknak? Vagy nem annyira gáz? Csak mert azt legalább szerette, és ha ennyire nem eszi ezt a burzsuj tápot, lehet, hogy inkább visszatérnék arra, azt legalább jóízűen ette.



2014. szept. 25. 08:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

Mióta az eszemet tudom, mindig voltak kutyáink.

Most is van kettő, az egyik szintén 4 hónapos.

Még sosem ettek tápot, csak amit mi eszünk, olyan kaját eszik, kenyér, leves, főzelék stb.

És táp nélkül is egészségesek.

2014. szept. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Hogyne, az kell a kutyának! Jó fűszeres zsíros marhapörkölt meg kenyér hogy felpuffadjon...
2014. szept. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Én is a BARF-ra esküszöm, de hogy a kérdéseidre is válaszoljak...


1. A Pedigree tele van ízfokozókkal, így ezért eszi azt szívesebben.

2. Egy kutya sem halt éhen még étel mellett. Naponta 3x rakjatok le neki tápot és ha nem eszi meg, vegyétek el, következő etetésnél ugyanígy. Ha éhes lesz, enni fog. Ne válts csak azért tápot, mert a kutya válogat.

3. Ahogy említettem, nem váltanék csak azért, mert válogat. Egyébként milyen kutyus? Megnéztem a tápot és a 37% fehérjetartalom borzasztó magas!!!

4. Tényleg tele van kukoricával, nem disznót etetünk, hogy jó legyen a szervezetének..

2014. szept. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Olyan nincs, hogy a kutya nem eszi meg amit kap. Neked nem kötelességed őt etetni, ez egy ajándék, kegy. Meg kell dolgoznia érte, nem csak úgy elérakjuk a kaját. Nagyon jól tetted, hogy minőségi tápot vettél, ez dicsérendő. De a kutyád már megszokta a színezett, ízfokozott szemetet. Gondolj arra, hogy ha eddig mekis kajával etettek valakit, elsőre nem fog kelleni neki az igazi kaja.

A falkavezérség eléréséhez az is hozzátartozik, hogy a kutya azt kapja, amit adsz neki, nincs válogatás. Ha te egy lerágott csontot dobsz neki, azt is meg kell hálálnia.


Alkalmazd azt a módszert, hogy a tálat leteszed valahova, ahol látja, de nem éri el. Kiveszel egy falatot, leülteted a bal lábadhoz a kutyust, majd ráparancsolsz, hogy marad. Ennyi idősen ezt már tudnia kell, remélem tanítjátok ilyesmire. Ha ott marad, lerakod tőle 1-2 méterre a tálat. Ha felkel és odaszalad, azonnal elveszed a tálat, és kezditek előről. Amíg meg nem tanulja. Ha már ottmarad, azt mondod: tied. Akkor mehet enni. Ha ezt nem csinálja, akkor nem kap enni. Nem tudom milyen fajta kutyád van, de nagyon gyorsan ki kell vívnod a tiszteletét, mert később bajok lesznek.

Továbbá: annyit eszik, amennyit. Ha piszmog, válogat, elveszed tőle a kaját, és aznap már nem adsz neki enni. Ha többször eteted egy nap, akkor megvárod a kövit.

Tudom hogy ez hosszadalas, unalmas, idegesítő, de hidd el, itt nem arról van szó, hogy nem ízlik neki a prémium táp.

2014. szept. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Egy német közép spitz kan kutyusunk van.

És itt a táp, amit jelenleg kap:

[link]

Csak mi a 4 kg-s kiszerelést vettük meg neki, nem az 1 kilósat.

2014. szept. 25. 09:09
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, 4. válaszoló.

Bár még kicsi, de természetesen érti az "Ül", a "Fekszik", "Marad", "Várj", "Mehetsz", "Fogd", "Hozd" és a "Tied" vezényszavakat, bár 4 hónaposan azért nyilván még nem várok tőle csodát, még nem mindig csinálja meg ezeket a feladatokat hibátlanul, de a korához illő értelmi szinten van és láthatóan igyekszik. Mivel még kölyök, könnyen elvonja a figyelmét rólam valami más, pl. ha odajön a cicánk, a kutyus inkább vele játszana.

De etetésnél eddig is mindig leültettük és addig nem ehetett, míg azt nem mondtuk neki, hogy "Tied".


Most se ette meg a reggelit, el is vettem előle, de ilyenkor annyira megsajnálom, mert azért mégis csak egy kölyök és hát csak kéne ennie valamit... :(


Szóval azt javasoljátok, hogy ne váltsam le ezt a tápot csak azért, mert válogat? Előbb-utóbb meg fogja szokni, hogy ezt kell ennie?

2014. szept. 25. 09:17
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Az első válaszoló egy marha, és tartson inkább disznót! Az én kutyámat azzal az étrenddel kb 2 hete ásta volna el a hátsó kertjében, mert egyrészt kiszáradt volna a hasmenéstől, másrészt meg szétdurrant volna a bélgáztól és kitudja mi még.

Egyébként tényleg nem jó a válogatás, nagyon gyorsan le kell róla szoktatni, mert előbb-utóbb a fejetekre nő. Ez egy jelzés a kutya részéről. Később, ha ráhagyod, csak rosszabb lesz.

Ha nem eszik, éhenmarad.

2014. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Azért nem váltanék, mert válogat, viszont megnéztem, ennek még magasabb (39% a fehérjetartalma), a veséjét tönkreteszi - na ezért váltanék.
2014. szept. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Elvileg a fehérjetartalma azért ennyire magas, mert ez Junior táp, és mivel a kutya még növésben van, ilyenkor sokkal több fehérjére van szüksége, mint egy felnőtt állatnak.

Azt nem tudom, hogy az Adult tápnak is ilyen nagy-e a fehérjetartalma, de a kölyköknek készült eledeleknél szinte mindig ez van. A húgom 3 hónapos kiscicájának is Junior macskatápot veszünk, és annak is pl 2x-3x magasabb a fehérjetartalma, mint annak a tápnak, amit a 3 éves ivartalanított kandúr cicám kap.

2014. szept. 25. 09:34
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, több, de nem ennyivel!

Felnőtt kutyák tápjaiban a normális fehérje tartalom 20-25% körül mozog, kölyök tápokban pedig 25-29%.

2014. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!