Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszi meg a prémium tápot,...

Nem eszi meg a prémium tápot, csak a vacakot, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kiskutyánk 4 hónapos, ő az első kutyánk, így eléggé tapasztalatlanok voltunk az elején tápok terén (na, nem mintha most sokkal tapasztaltabbak lennénk, de azért próbálkozunk mindennek utánajárni, tehát a szándék megvan :)).


Amikor elhoztuk haza, kezdetben Pedigree Juniort vettünk neki, azt szerette és szívesen is ette, de ment tőle a hasa, vagy legalább is híg volt a széklete. A kutyafuttatón egy séta alkalmával elbeszélgettem a többi gazdival és felvilágosítottak, hogy a Peigree a tápok legalja, a lehető legrosszabb minőség, amit csak kapni lehet és ezért van a kutyának is hasmenése tőle.


Kérdeztem, hogy ők mivel etetnek, mit ajánlanak. A legtöbben a Royal Canint említették, néhányan az Acanát és volt még egy-két tippjük (Wilderness, stb), illetve 2 gazdi a BARF-ra esküdött.


Na, mondom, kipróbáljuk a Royal Canint. Azt is nagyon szerette a kutyusunk, és elmúlt a hasmenése, de mikor legközelebb mentem tápot venni és elbeszélgettem az eladóval, ő azt mondta, a Royal sem az igazi, mivel rengeteg kukorica van benne, ami felesleges a kutyáknak és amúgy se tudják megemészteni. Kérdeztem, ő mit javasol, mutatott 3-4 féle tápot, míg végül kiválasztottam a Wilderness nevezetűt, főleg a 70%-os hústartalma és a zöldkagyló kivonat miatt, ami állítólag nagyon jó a növésben lévő kutyák ízületeinek.


7000 ft volt ez a táp, tehát nem egy olcsó mulatság, de úgy voltam vele, hogy ha ez kell, hogy a kutyám egészséges legyen és szépen fejlődjön, akkor nem leszek smucig. Ezt a tápot viszont az istenért se eszi meg, csak ide-oda tologatja, piszkálgatja... beleszagol és ott hagyja. Csak akkor eszik belőle, ha már majd kiesik a szeme az éhségtől és akkor is csak nyögve-nyelve tol le pár falatot... bezzeg a 3 éves kandúr cicámat alig tudjuk távol tartani a tálkától, ő egyszerűen imádja (csak nem hagyjuk neki, hogy megegye, mert túl sok a fehérje benne az ő számára).


A széklete azóta viszont nagyon szép, nem megy a hasa, csak hát a kutya nem szívesen eszi a Wildernesst. Pedig most itt van a nyakunkon 4 kg, elvileg ez az adag erre a hónapra lenne elég, és mivel drága volt, kidobni semmiképpen nem szeretném, tehát valahogy ennek el kéne fogynia, mielőtt kipróbálunk valami mást (láthatólag ez nem jött be neki).


A kérdéseim a következők:

1. Miért szerette jobban a rossz minőségű Pedigree tápot, mint a 70%-os hústartalmú prémium minőségű Wildernesst?

2. Hogy vegyük rá, hogy valahogy megszeresse, megegye a tápot?

3. Milyen másik tápot ajánlanátok ezek helyett?

4. A Royal Canin tényleg rossz? Valóban sok benne a kukorica? Ez káros, ártalmas a kutyáknak? Vagy nem annyira gáz? Csak mert azt legalább szerette, és ha ennyire nem eszi ezt a burzsuj tápot, lehet, hogy inkább visszatérnék arra, azt legalább jóízűen ette.



2014. szept. 25. 08:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

Ismerősömék világéletükben azzal etették a kutyát, amit ők ettek. Össze-vissza mindenféle húst, krumplit, stb. Ami megmaradt. A kutya cukorbeteg lett, injekciózzák, stb. Szóval ezt nem ajánlom. Ha emberi étellel akarod etetni, akkor ott van a BARF és PREY étrend, de össze-vissza ne adj a kutyádnak mindenfélét, mert nem tesz jót neki hosszútávon.

Ajánlanám a Joserat, a Eukanubat, Romeot, Acanat, Orien, Select Goldot, Taste Of The Wildot, ezeket próbáld meg, hátha valamelyikre ráharap a kutyusod!

2014. szept. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az Acana nagyon jó táp, de nem mindenkinek válik be. Sokan ajánlották nekünk, de legalább ugyanennyi gazdi mesélte, hogy anno ment tőle a kutyája hasa, és mivel eleve ezzel küzdöttünk mi is (mert a Pedigree miatt az én kutyusomnak is híg és sárgás színű volt a széklete), ezért ezt a tápot eleve el is vetettem. Olyan tápot kerestem neki, amitől remélhetőleg rendeződik a széklete. A Royal Canin helyrehozta a problémát, a Real Nature Wilderness (amivel most próbáljuk etetni) mellett szintén nagyon jó állagú, sötét színű, formált kakit produkál, tehát ezzel se lenne baj, csak az a gond, hogy valamiért nem eszi meg szívesen.


Amúgy az Acana árban egy kicsit sok nekünk, az Orijen se olcsóbb, mivel mindkét táp egy gyártótól származik. A Taste of the Wild tápot most ajánlották privátban, de utánaolvasta a neten és bár összetevők szempontjából nagyon előnyösnek tűnik, állítólag külföldön már alig etetnek vele és rengeteg tápot visszahívtak a piacról egy nagyobb botrány miatt (valami ellenőrzés volt a TOTW gyárban és állatólag nem voltak megfelelően betartva a higiéniai előírások, nem takarítottak rendesen és hónapos(!) húscafatok meg tojásmaradékok borították a gépeket). Kezdem azt érezni, hogy egyik táp se tökéletes, mindegyikkel van valami bibi... :/

2014. szept. 25. 10:59
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha beáztatod a Wildernesst vízbe és keversz hozzá egy kis Pedigree konzervet, vagy Carno konzervet, vagy pörköltszaftot, azzal át tudod verni a kutyádat, és meg fogja enni.
2014. szept. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem az állatpatikában Trovet száraztápot kellett venni amikor hazahoztam a kiskutyámat és ment a hasa neki. Állatorvos azt ajánlotta és elmúlt a hasmenése, de az diétás kaja.
2014. szept. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :)


Végül csak sikerült rávenni, hogy megegye, bár kicsit átvertem, de legalább tisztára nyalta a tálkáját. :D

Volt itthon egy prémium kutyakonzerv is, igaz, csak ezt az egyet vettük meg anno, mert amúgy csak kiegészítésnek jó, de most hasznomra vált. :) Összekevertem neki a száraztápot a konzerv szaftjával és kevertem hozzá pár falatkát a "husiból" is, aztán tegnap délután elmentünk egy 4 órás dunaparti sétára. Mivel előtte persze se a reggelijét, se az ebédjét nem volt hajlandó megenni, estére olyan éhes volt, hogy szerintem még a vasszöget is felfalta volna, így gond nélkül elfogyott az egész tálnyi (szafttól kissé megpuhult) Wilderness táp. :)


A reggeli ugyanígy ment, még este bekevertem neki ezt a mixet, most már egy kicsivel kevesebbet tettem hozzá a konzervből (remélhetőleg előbb-utóbb teljesen el is tudom majd hagyni) és meglehetősen nagy lelkesedéssel nyalta csillogóan tisztára a tálkáját. :D

Szóval úgy tűnik, mégis csak rá lehet venni, hogy megegye, ha muszáj. :)


Még egyszer köszönöm a segítséget.

2014. szept. 26. 07:14
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy eleve az volt a baja, hogy túl száraz, kemény volt a táp a magas fehérjetartalom miatt (azért a gabona sokat lazít a szerkezetén), és szinte fulladt benne, meg nagyon fárasztó volt rágni a fejletlenebb állkapocs-izomzata miatt. Mi mindig felöntjük nekik egy kis "kutyaszörppel", ami általában felvizezett leves (pl. kiöblített fazék). Vagy egy kortynyi tej, tejföl, savó bele. De néha csak sima víz. Régen hagytam egy picit ázni is, nem sokat, mert jó az, ha a rágással erősödik a harapásuk.
2014. okt. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!