Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyészetbe be lehet vonni...

Tenyészetbe be lehet vonni nem tenyésztésből származó kutyát?

Figyelt kérdés

Nincs kiváltva a törzskönyve, de gyönyörű KAN kutya, kiváló az idegrendszere, minden porcikája megfelel a standarban előírtaknak. Okos, erős, tényleg perfekt kutya. Mivel nem vagyunk tenyésztők, és se pénzünk, se időnk nem lenne egy kennelt alapítani, de egy ilyen csodálatos kutyát kár lenne ivartalanítani.

Tehát a kérdésem az, hogy ha minden szűrést megcsináltatunk, visszük versenyekre, kiállításokra, elvégzi a tenyésszemlét meg mindent amit kell, plusz utólag kiváltjuk a törzskönyvet, akkor bevonnák tenyésztők? Mi magunk tényleg nem tudnánk ezzel foglalkozni, szukát nem szeretnénk venni, mert a szaporítással nem teszünk jót. De nagyon nem szeretnénk őt ivartalanítani, és egyetlen kutyát még lenne pénzünk kiállításokra, szűrésekre vinni.

Kérlek ne írjatok negatív kommenteket, tényleg nem szaporító akarok lenni, különben vennék neki egy szukát és kész. Meg ez nem is most lesz, egyelőre tanulni is kell erre.

Lehetséges-e ez a megoldás? Hogyan lehet utólag kiváltani a törzskönyvet, és mindezekhez kit/kiket kell keresni? Milyen irodalmakból tudunk előre tanulni?



2014. szept. 25. 11:27
1 2 3
 11/28 sippara ***** válasza:
85%
Egyféleképpen érhetsz a tk közelébe: szerzel DNS mintát a kutya összes nagyszülőjétől és szüleitől, összekaparsz egy valamivel EGY MILLIÓ forint feletti összeget, majd megcsináltatod a dns teszteket és azok eredményeivel felvértezve sírva könyörögsz a fajtád szervezeténél. Olyan kutya viszont (pláne szapis keverék) jelenleg NINCS az országban, akit "kár lenne ivartalanítani", ugyanis a csodálatos munkát végző szaporítóknak köszönhetően sacc kétmillióan keresnek gazdát.
2014. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Régen lehetett úgynevezett "B" törzskönyvet kiváltani, de ma már nem. Ha nincs törzskönyv, nem lehet bevonni a tenyésztésbe, akármilyen szép és jó a kutya, mert így csak szaporítás lesz a vége.

Megkérdezhetem, milyen fajta egyébként?

2014. szept. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

11-es, tényleg 2 millió kutya van menhelyen? Nem túlzás ez egy kicsit?

Lehet hogy akitől hallottam, az erre a B törzskönyvre gondolt. De már évek óte nem tenyészt, lehet kicsit le van maradva.

Kár hogy nem lehet, csak akkor nem tudom, milyen hasznos dolgot csinálhatnék vele, ami nem kerül horrorisztikus összegekbe.

2014. szept. 25. 12:25
 14/28 csabika1971 ***** válasza:
100%
Munkakutyának kiképeztetheted (persze ez fajta függő, mert ez idáig erre a nem egyszer feltett kérdésre még egyszer sem feleltél),más részt én agy kutyát nem az eredményekért és ilyen-olyan célok érdekében tartok magam mellett. Hanem azért, hogy életemben legyen mellettem egy igazán jó, és önzetlen barát is (Rottweiler tartottam állandóan, és a jövőben is ez a szándékom).
2014. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csomó kutyás sport, amik közül válogathatsz. De tényleg elárulhatnád, hogy milyen fajta :)
2014. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem értem,miért az 5500 forintos törzskönyvön spórolt a szaporító,mert attól van a kutyád.Tenyésztő ugyanis semmi esetre sem ad ki kutyát a kezéből tk nélkül.

Nagyszülők törzskönyvesek voltak.Láttad a fedeztetést,ott voltál?Ellenőrizted a kutyák egyedi azonosítóját?Mondani mindent lehet,a szaporító is rámondhatja bármelyik kanra,hogy az az apa.Ezt tényleg csak DNS vizsgálattal lehet bizonyítani.

2014. szept. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem túlzás a 2 millió mert a világon kb. 600 millió hontalan állat van. De kitudja, lehet hogy még ennél is több, ezt nem igazán lehet felmérni. Ehhez képest a magyar 2 millió egyáltalán nem túlzás. Szomorú, de ez van.

A szaporítók és a felelőtlen gazdák miatt... Akik azt hiszik, hogy ha nincs TK-ja a kutyának akkor is fajtatiszta és ha nincsenek megfelelően szűrve, és TK-zva a felmenők (több generáció, nem csak szülőkről van szó!) akkor is tenyészthetnek nyugodtan, mindenféle komplikáció nélkül.

Javaslom ivartalanítsd a kutyádat, mivel tenyészállat NEM LEHET, egyszerűen lehetetlen. Ha ilyen céljaid vannak, miért nem vettél TK-s kutyát és miért szaporítottért fizettél? Akkor most járhatnál vele kiállításra, tenyészszemlét is megcsinálhatná, és akár még tenyészállat is lehetne!

2014. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Milyen "hasznos" dolgot akarsz a kutyáddal? Nem a hasznáért tartjuk, szeretjük a kutyáinkat. Magad írtad, polgárőrségbe is mennél. Máris hasznos dolgot csinálnátok.

Amúgy, attól, hogy van egy remek egyeded, nem biztos, hogy képes lenne minden jó tulajdonságát örökíteni.

2014. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Amikor vettük, még nem voltunk annyira tisztában ezekkel a dolgokkal. A lényeg az volt, hogy tájékotott/szimpi legyen az illető, legyenek szépek és egészségesek a szülők, és ne legyen több kutya egy helyen, mert akkor hazudhat hogy melyik az apa.

Argentin dog egyébként. Hobbi és házőrző célra vettük, szeretni. Csak szeretnék vele valami különlegeset csinálni, mondjuk sportolni vagy polgárőrködni, vagy mittudomén. Nem azért hogy kihasználjam őt, világért sem! Csak tudjátok , jelenleg ő az egyetlen dolog (najó meg a kocsi) az életünkben, amire büszkék vagyunk, szeretném hogy ezt ő is érezze.

2014. szept. 25. 13:32
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy kölykei lesznek baromira nem lesz fogja érezni, hogy hűűűű most vannak kölykeim engem biztosan imádnak. Erre van a játék, a szeretgetés, a jutalomfalat, az úszás,a közös kirándulások, a kutyasuli és játszás más ebekkel.
2014. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!