Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyészetbe be lehet vonni...

Tenyészetbe be lehet vonni nem tenyésztésből származó kutyát?

Figyelt kérdés

Nincs kiváltva a törzskönyve, de gyönyörű KAN kutya, kiváló az idegrendszere, minden porcikája megfelel a standarban előírtaknak. Okos, erős, tényleg perfekt kutya. Mivel nem vagyunk tenyésztők, és se pénzünk, se időnk nem lenne egy kennelt alapítani, de egy ilyen csodálatos kutyát kár lenne ivartalanítani.

Tehát a kérdésem az, hogy ha minden szűrést megcsináltatunk, visszük versenyekre, kiállításokra, elvégzi a tenyésszemlét meg mindent amit kell, plusz utólag kiváltjuk a törzskönyvet, akkor bevonnák tenyésztők? Mi magunk tényleg nem tudnánk ezzel foglalkozni, szukát nem szeretnénk venni, mert a szaporítással nem teszünk jót. De nagyon nem szeretnénk őt ivartalanítani, és egyetlen kutyát még lenne pénzünk kiállításokra, szűrésekre vinni.

Kérlek ne írjatok negatív kommenteket, tényleg nem szaporító akarok lenni, különben vennék neki egy szukát és kész. Meg ez nem is most lesz, egyelőre tanulni is kell erre.

Lehetséges-e ez a megoldás? Hogyan lehet utólag kiváltani a törzskönyvet, és mindezekhez kit/kiket kell keresni? Milyen irodalmakból tudunk előre tanulni?



2014. szept. 25. 11:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alom le volt jelentve,akkor egy ideig a tenyésztő kikėrheti a Tk-et,de ha ez nem törtėnt meg,akkor nem.Mielőtt nagyon beleélnéd magad a kutyád szépsėgébe,ėrdemes kikérni egy szakértő véleményét is,mert ami neked standard,az egyãltalán nem biztos,hogy kiállítási minőség.
2014. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nem tenyésztőtől vettük. Nem bántam meg, mert perfekt kutya. Csak szeretném ha több lenne mint sima kertidísz/házőrző.
2014. szept. 25. 15:07
 23/28 anonim ***** válasza:
76%

Nézd csak mennyi gyöyörű, standardnak megfelelő dogó van tk nélkül. Kell még több alom?


[link]

2014. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nincs törzskönyve, nagyon sok mindent csinálhatsz vele. Sportolhatsz, versenyezhetsz, akár dolgozhatsz is .
2014. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Little Red, nekem ez a link nem nyitott meg semmit.

Pl milyen sportokat csinálhatok vele? És milyen munkát? Olyat szeretnék, ami nekem is hasznos sport, ami engem is fejleszt. Tehát vele együtt szeretném.

Bocsi ha hülyeségeket írok, ne nevessetek ki.

2014. szept. 25. 15:47
 26/28 anonim ***** válasza:
81%
Én nem értem, csak akkor lehet több, mint kerti dísz, csak akkor érezheti, hogy szeretitek, ha időnként megengeditek neki, hogy beakasszon egy szukának? Ezt elmagyaráznád? :)
2014. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

canicross? meglehetősen egyszerű és ha elég ügyesek vagytok, versenyre is járhattok. vagy a bikejöring.

ott vannak még a kutyasulis sportok, örző-védő, ha elég jó a kutya, akkor akár IPO is. de BH simán, és BH szinten ha jól tudom versenyezhetsz is tk nélkül (tudomásom szerint IPO szinten már csak tk-vel lehet versenyezni). de rengeteg trükkversenyt is rendeznek különböző kutyás rendezvényeken.

a dogo vadászkutya, így ebben az irányban is elindulhatsz vele, VAV vizsgát, vércsapát meg tudja elvileg csinálni, hajtókutya is lehet belőle.

ha igazán hasznos dolgot szeretnél tenni, akkor tekinthetsz a mentőkutyázás felé is, vagy éppen lehet terápiás kutya.

rengeteg lehetőséged van, csak körül kell nézni!

2014. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

#27 vagyok megint, eszembe jutott még kettő az erősport kategóriában:

Iron dog (több fázis, főleg ambullosok versenyeznek, keress rá) és a súlyhúzás

2014. szept. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!