Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Tudom, nem teljesen kutyás kérdés, de ahogy figyeltem ebbe a témába nagyon felelősségteljes, gyakorlatias kutyagazdik vannak, így tőletek szeretnék kérni tanácsot.


Szóval a párom a fejébe vette, hogy szeretne egy dobermannt, de ismerem őt és tudom, hogy nem bírna egy ilyen karakán munkakutyával. Volt már tacskója, egy vizsla, majd egy labrador keveréke is, de hát még a labradort se tudta megnevelni, olyan agresszív kutya volt, hogy nem lehetett megsimogatni, mert ki tudja mikor harap bele az emberbe, a kapucsengőt nem merték megnyomni a vendégek, mert a kutya ott acsargott a rácsok között... Szóval ilyen "kutyás tapasztalattal" nem tartom jó ötletnek a dobit, de ha ezeket így elmondom neki, akkor vagy megsértődik vagy "a dobival másképp lesz". De 1 db kutyás könyvet sem láttam a kezében... Mert ha azt látnám, hogy ráfekszik és tényleg akarja, kutyasulit keres, akkor azt mondanám rendben, de így...


2014. szept. 25. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha észérvekkel nem tudod meggyőzni, akkor senki sem fogja tudni, főleg nem mi. Alapvetően lehet, hogy elbírna vele, de ahhoz tényleg az kellene, hogy belevesse magát a témába és valóban akarja, hogy "működjön" a kutya. Bizony egy dobi nem egyszerű eset...
2014. szept. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszolónak igaza van. Gyűjts érveket és azokat sorold fel. Én úgy értem el h kapjak telefont h 1 csomó érvet gyűjtöttem amit felsoroktam a szüleimnek, pedig ez a téma nemtommiért nagyon érzékeny náluk. És ezt a választ neked most az új telómrók irom :))
2014. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sippara ***** válasza:
100%
Írjátok le, hogy nézne ki egy hete a kutyával ;) reggel egy-másfél órával korábban kelni, munka után azonnal hosszú séta, tanítás, heti két suli, esetleg plusz egy- (két-három) edzés, kirándulás, anyámkínja. Az enyémet így lehetett eltántorítani a svájci juhásztól, amikor már látta maga előtt, hogy munka, kutya, család mellett maradna napi 5-6 órája aludni, meg max 1-2 magára, már nem tetszett annyira a dolog ;)
2014. szept. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!