Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnos 9 éves németjuhász...

Sajnos 9 éves németjuhász kutyám dp-s, már nem bír járni, amúgy jókedvű, jóétvágyú. Van-e valaki, akinek hasonló gondjai vannak és hogyan segíti kutyáját? Gyógyszeres kezelést kap majdnem egy éve, de rosszabbodik az állapota.

Figyelt kérdés
Én egy övet rakok a hasa alá, így a dolgát még el tudja végezni

2014. szept. 27. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi szuka boxerünket 2,5 évesen műtötték, mindkét hátsó lábát kellett műteni. GF600-at adunk neki, és vigyázunk, hogy nehogy elhízzon. A műtét óta tünetmentes (kop-kop-kop), semmi jelét nem mutatja a fájdalomnak, jókedvű, eszik rendesen, a másik boxerünkkel sokat játszanak, kergetőznek egész nap.


Műtét? Tudtommal mással nem nagyon tudsz rajta segíteni...

2014. szept. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Combcsontresectio vagy csípőprotézis. Más nem segít.
2014. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A nagyobb testű kutyák idős korukra általában ízületi gyulladással küzdenek. Amelyiknek eleve dp-je volt, az még fokozottabban szenved öregen. Az nj 9 évesen öreg kutya már. Van gyógyszer, vízi terápia, és még sok más, amivel lehet enyhíteni a fájdalmat, de megszüntetni az okot nem lehet. Max műtéttel.
2014. szept. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 sippara ***** válasza:
Gyógyszer, "úsztatás" (ami az ő esetében inkább hidroterápia, két helyen csinálják az országban, ha jól tudom), illetve a nyers etetés is segíthet.
2014. szept. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szomorú :(


Viszont ha hajlandó vagy még költeni rá, sürgősen beszerezhetnél egy ilyet:

[link]

Itt van róla több kép, elvileg pisilni is tud benne:

[link]


Van elülső része is, ami a mellkasnál fogja. Az övnél mindenképpen sokkal jobb megoldás, elég sok terhelést le tudsz így venni a kutyáról.

2014. szept. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítő hozzászólásokat. A műtétet az idős kora miatt nem javasolta az állatorvos, marad a gyógyszeres kezelés. Különösen köszönöm a tanácsot a hámmal kapcsolatban, valószínűleg beszerzek egy olyat....
2014. szept. 27. 18:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne Patadokit is felkeresned.
2014. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én írtam a hámot. Én azért konzultálnék más orvossal is, a 9 éves kutya szerintem még nem olyan vészesen öreg, hogy ne lehetne segíteni rajta műtéti úton... Jó, nyilván sokkal lassabb a felépülés, de ha egyébként minden más rendben van a kutyával akkor érdemes lenne mást is megkérdezni.


Ha meg egyáltalán nem lehetséges, akkor egy ilyen hám sokat enyhít a fájdalmán, eleve ha rendesen tartod sok súlyt emelsz le a beteg csípőről, biztosan értékelni fogja :)

2014. szept. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy a szíveden viseled, a gondunkat. Beszéltem másik orvossal is, azt mondta, hogy nemcsak dp-s, hanem gerincbetegsége is van. A neten utánanéztem és valóban azzal a bizonyos degenerativ myelopathis kutyusokkal egyformán húzza a hátsó felét. A műtét kimenetelét is bizonytalannak mondta, ő is gyógyszeres kezelést javasolt. Úgy veszem észre, mintha egy kicsit jobban lenne, ma elment egyedül hátra a kertbe. Talán a zöldkagyló kapszula segít?
2014. szept. 28. 08:58
 10/12 A kérdező kommentje:
És még valami: Trocoxil 95 mg-ost kap+a kagylót
2014. szept. 28. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!