Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért törik a kutyám körme/karma?

Huntah kérdése:

Miért törik a kutyám körme/karma?

Figyelt kérdés
Kb 50 kilós labrador keverék kutyámnak az utóbbi hónapokban már több körme/karma is megrepedt, eltört, ő meg ezeket addig piszkálja, amíg teljesen le nem szedi. Egyébként kinti kutya, koptatja rendesen. Állatorvos szerint békén kell hagyni, esetleg fertőtleníteni, de úgyis lenyalja. Azért mégis nyugtalanít, azon gondolkodom, talán a kaján kéne változtatni, de nem tudom, mivel próbálkozzak. Jelenleg Multifit adult maxit kap, egy falat konzervkajával szaftosítónak. Olcsó tápokat, maradékot nem kap, mert azoktól fosik, csontot se nagyon, mert az meg kősziklaként jön ki belőle. Na ez jó hosszú kérdés lett...

2014. szept. 27. 11:53
 1/1 miamiu ***** válasza:

Talán Ca hiány. Nézd meg a táp összetételét, és esetleg hasonlítsd össze más minőségi tápokkal! (ami nekünk bevált: HappyDog, Josera, Brit)


Esetleg olvass utána a BARF étrendnek! Megfelelő arányban a csonttól sem kéne, hogy kősziklát kakiljon, és szerintem jót tenne neki a nyers etetés a megfelelő kiegészítőkkel!


(Persze én is laikus vagyok, úgyhogy azért még várd meg miket írnak :))

2014. szept. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!