Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hám illik hozzá? Nem...

Milyen hám illik hozzá? Nem értek ehhez, melyik a jó?

Figyelt kérdés
Bullterrier kutyuom lesz, valószínüleg felnőtt, szóval tanítani kell a pórázon sétáláshoz, és ezek a kutyák nagyon erősek, és ha nyakörvel csinálnám, a nyaka nagyon megerősödne tőle. Mindenféleképen hámot szeretnék, de sok féle van és nem tudom melyik lenne a jó. Köszi.
2010. jan. 21. 14:46
1 2
 1/11 anonim válasza:

www.flexiwebshop.com

Csak jót tudok írni róluk! Erős, többszörösen megvarrt, gyönyörűen kidolgozott, masszív, fényvisszaverő ha fény esik rá - tehát biztonságos is! A póráz hossza is tökéletes, fogó részén puha béléssel hogy neked is kényelmes legyen. Egyszer kell megvenni, nem fogod tudni elnyűni! Én rendeltem, használjuk, a többi meg se közelítette ezt a minőséget!

2010. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hámmal nem fogod tudni megtanítani szépen pórázon sétálni. Mivel a hám semmilyen ellenállást nem fejt ki, könnyű belefeszülnie, te nem tudsz belerántani, ha be akarod igazítani. A hám fegyelmezésre egyszerűen alkalmatlan. Szerintem.


Ha pórázon akarod megtanítani sétálni, láb mellett, igazodva a te tempódhoz stb. akkor én retriever pórázt használnék. Sokkal hatékonyabb és hamarabb célt érsz vele. Ha meg már tud szépen menni, akkor lehet hámmal.


(de ez csak az én tapasztalatom...)

2010. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Julius K-9et ajánlom, nagyon strapabíró, és egyben nagyon kényelmes a kutyának.
2010. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-nek köszönöm szépen!

2-nak, Neked mis köszönöm, de nem csak a hámmal akarom tanítani, hanem van ilyen -nem tudom a nevét- a kutya orára csatolható szíj szerű valami, ami nem fáj a kutyának, de ha nagyon húz, akkor kicsit megnyomja az orrát. Ebből sok féle van, minden hámra rácsatolható, nem dúrva anyagú. Ezzel lehet a kutyát tanítani. Kifejezetten erre való. Az ilyen fajta kutyáknak olyan izomtömeg nő a nyakára ha hosszútávon nykörvel húz, hogy egy idő után meg sem érzi.

3-nak is nagyopn köszönöm.

2010. jan. 22. 12:15
 5/11 anonim ***** válasza:

2dik vagyok...

Gyanítom a haltira gondolsz - ún. száj vagy pofahám, aminek a végét a pórázra csatolod. ( [link]

Nem rossz dolog, de akkor én inkább a retriever pórázra szavazok. Ilyen:

[link]

A lényege, h rendkívül vékony (5-6 mm) és rövid (a fressnapfban kapható vastag, méregdrága vacak nem az!), tehát nagyon könnyen tudod vele korrigálni a kutyát. Pontosan a kutya álla alá kell helyezni és felhúzni egészen a füle tövéig és ott a rögzítővel fixálni, h ne csússzon le neki a nyakáig, mert ott semmit nem ér. Apró rántásokkal kell javítani a kutya "kihágásait". Sokkal gyorsabban megtanulja, h az a jó ha laza a póráz. A haltinál nagyon könnyen összeköti az engedelmességet az eszközzel -> ha rajta van oké, ha nem akkor megint rossz. A fojtóval ugyanez a helyzet: nehéz, csörög és még rögzíteni sem tudod, így azzal csak a kutya nyakát fogod rángatni, ami meg se kottyan neki.

2010. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2010. jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hámmal nem fogod tudni megtanítani szépen pórázon sétálni. Mivel a hám semmilyen ellenállást nem fejt ki, könnyű belefeszülnie, te nem tudsz belerántani, ha be akarod igazítani. A hám fegyelmezésre egyszerűen alkalmatlan. Szerintem.
2010. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én azt ajánlom, hogy legyen pórázod is mert nekem is úgy volt,hogy először pórázzal tanítottam és miután tudott szabadon menni utánna a hámot is tudta használni...
2010. jan. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ!
2010. jan. 31. 13:37
 10/11 anonim ***** válasza:

szia! nekem bulldogom van, de valószínűleg egy kis staff bekavart, legalábbis az alakjából, és a viselkedéséből is arra tippelek.


nem olyan domináns, és erős mint egy bullterrier, de hasonló karakter azért. nekem azt mondták, hogy ne is próbálkozzak hámmal, mert ezeknek a kutyáknak gyakorlatilag nincs fájdalomérzékelésük, és ha húznak, akár el is tudják törni a saját bordájukat egy hámmal.


persze ha használsz hozzá pofahámot, akkor lehet, hogy más a helyzet, de egy dologban biztos lehetsz: hámmal sokkal erősebben tud húzni, simán elránt ha megindul egy cica/labda után.

2010. jan. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!