Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behivas tanitasa, de hogyan?

Behivas tanitasa, de hogyan?

Figyelt kérdés

Orokbe fogadtam egy 4 honapos kiskutyat, nagyon szepen haladok vele de a behivas nem megy. Ha az udvaron vagyunk, mindig elszalad es hiaba hivom, szaglaszik tovabb. Mit ajanlotok, hogy gyakoroljam vele, hogy kesobb jol behivhato kutyus legyen?


koszonom!



2014. szept. 28. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre mindig adj egy kis ételt neki ha bejön hozzád, hogy pozitív élmény legyen a számára a behívás. Persze ez nem örökre szól. Ha nagyon nem figyel rád, kezdj el futni az ellenkező irányba, akkor követni fog, be fog menni hozzád, pláne ha számít az ételre is. És egy-egy séta alatt sokszor hívd be, majd azonnal engedd is tovább rohangálni. A fontos, hogy ne kapd el ilyenkor a nyakörvénél, ne menj utána és főleg ne büntesd meg amikor nem megy be hozzád, de ne is hagyd annyiban, ha nem figyel rád.

Sokat foglalkozz vele, hogy kötődjön hozzád. Ha pedig a kötődés már alakul, kipróbálhatod azt is, hogy ha sétán nem figyel rád, bújj el egy fa mögé és várd meg, míg kétségbe esik és megtalál téged. Ettől remekül megszokja, hogy fél szemmel mindig rád figyeljen.

2014. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jutifalat...csodákat tesz. Sok-sok ideig kapja. Marhás Frolic lenyűgöző a kutyáknak.:))
2014. szept. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2014. szept. 28. 21:07
 4/5 anonim ***** válasza:

A behívás alapszabályai:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdicséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel" (nem árt ha ismeri ezt a vezényszót :o)), majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

2014. szept. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyémet nem is kellett tanítani. Volt hogy sétáltunk, elejtettem a pórázt. Ismerem, ha rohanok utána, azt hinné játszok és szaladna ő is, ezért csak szépen lassan sétáltam, ő egyszerre csak megfordult és elkezdett felém szaladni és odajött hozzám.


Másik, szintén elejtettem a pórázt, elfutott pár méterre tőlem, én meg tovább mentem és pár méter után odakiabáltam a nevét, ő meg rohant oda hozzám.


Persze az is benne van, hogy nagyon kötődik hozzám. Ő már 12 hetes kora óta velem van.

2014. szept. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!