Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyás vagyok és benti...

Kezdő kutyás vagyok és benti tartásra veszek egy pumit (pénteken megyek érte,6 hetes de már az anyja nem engedi szopni a kicsiket mert kinőtt a foguk és fáj neki, szóval elhozható már), mikre figyeljek majd oda?

Figyelt kérdés
napi 2 órát fogok tudni vele foglalkozni vagy hétvégente sokszor még többet is az elegendő lesz neki? Nem szeretném, hogy rossz nevelést kapjon és hogy megkeserítse az életünket (mert egy rossz nevelésű kutya megtudja szerintem). Mire érdemes figyelni, mit érdemes tudnom erről a kutyáról? semmilyen oltást nem kapott, az lesz az első dolgom, hogy hétfőn viszem is majd az orvoshoz. Szerető családba lesz, de bentre mennyire való ha rendesen kifárasztom és tanítom akkor nem lesz vele gondom?
2014. szept. 28. 20:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Áhh már az nem jó, hogy hat hetesen hozod el. Az alap hogy nem engedi szopni a mama, de az anyjuk mellett, a testvérek között tanul meg nagyon sok mindent. Ha lehet várd meg a 8 hetes kort, mert van miért megvárni. Szocializáció, alkalmazkodás, minden amit ez a két-három hét tartogat még neki. A mamájuk is neveli őket, odakap ha úgy viselkednek. A másik necces dolog: 2 óra nem nagyon elég egy vérbeli pásztorkutyának sajnos. Még kertben azt mondom necces, de otthon labdázol vele, talán elég. De lakásban nem lesz elég. Nekem staffordom van, terrier, de a 2 óra mozgás után még nem fárad el. Egy puminak, lazán kell 3 óra intenzív mozgás, agyi fárasztások, frizbizés, bandázás, minden amitől agyilag is és fizikailag is elfárad. Egyébként nincs vele sok gond bent, ha a mozgásigénye ki van elégítve. Arra készülj ha vállalod, hogy lehet kicsit ugatós lesz, erről érdemes leszoktatni, sok kutyánál igen nehéz, főleg ha a vérében van a csaholás. Gondold még át szerintem...
2014. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat először is, igazándiból lennénk erre a kutyára 4 en szóval meg lesz dolgoztatva, direkt írtam 2 órát mert ez a lehető legrosszabb eset, világ vége napon fogunk vele ennyit foglalkozni, mert hiába első kutyám lesz, rengeteg mindennek utána néztem olvastam és már most tudom, hogy komoly nevelést fog kapni, csak attól félek, hogy szétszedi a lakást, pl bőr ülő garnitúrát abba a 5-6 órába amikor dolgozik mindenki, de gondolom ez is nevelés kérdése, meg ha lefárasztom akkor csak nem lesz ilyen gondom....
2014. szept. 28. 20:40
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Először is arra kellene figyelni, hogy ne egy keveréket vegyél magadhoz, hanem valóban egy pumit, ha már azt akarsz. Vagy ha nem fontos, hogy fajtatiszta pumi legyen, akkor inkább menhelyről, fajtamentéstől hozz el kutyát! És ne egy mocskos szaporítót támogass, akinél a fajta minősége áll az utolsó helyen, mert te sem leszel jobb nála. Tudod a felelős állattartás ott kezdődik, hogy a kutyát normális helyről veszed magadhoz, menhelyről vagy tenyésztőtől! De semmi esetre sem szaporítótól!
2014. szept. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nincs otthon senki, a kölyökkutyát el kell zárni. Vagy előszoba, vagy szobaketrec.
2014. szept. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nagy szülök törzskönyvesek a szülök pedig ott vannak és szabad szemmel megtekinthetők és még ma is dolgozó munkakutyák.:)
2014. szept. 28. 20:47
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez komoly? Már bocsáss meg, de te elhiszed, hogy a kutyák nagyszülei tk-esek? Csak azért, mert ezt mondja az az ember? Azért ennyire nem kellene naivnak lenni! Hidd el, nem hiába van az a szabály, hogy a tk nélküli kutyák keveréknek számítanak, mert semmi sem igazolja, hogy valóban azok a felmenők, akiket a tulaj mond.

És szerződést kapsz, amiben garantálja a szaporító, hogy a kutya nem szenved örökletes betegségekben? Hogy ha veled történik valami, akkor visszaveszi? Egyáltalán a szülők -ha valóban azok, akiket mond- szűrtek az örökletes betegségekre?

2014. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
ha csinálok neki a nappali közepén egy megfelelő nagyságú körbezárt területet és a közepére valami rágcsálnivaló játékot teszek, vizet, megfelelő meleg elfekvő helyed és (rongyot ami nem baj ha piszkos lesz, mert ugye nem szobatiszta még) az úgy jó?
2014. szept. 28. 20:52
 8/31 A kérdező kommentje:
lehet én vagyok naív, de igazándiból házikedvencnek szeretnénk, szóval ha keverék az se lenne olyan nagy baj, 1 darab fehér kiskutya született a többi full fekete azt ők megtartják, nekem ez elég bizonyíték arra, hogy nem lehet annyira rossz minőségű az alom. De körülnéztem a környéken és nem találtam a telepen olyan kutyát ami passzolna, sajnos mindegyik már idős kölyök nincs sehol.
2014. szept. 28. 20:57
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Jó akkor kezdjük az elején. Egy kiskutya nem attól lesz elhozható, hogy szopik, vagy nem szopik, mivel vannak szukák akik önmaguktól elválasztják már a 4-5 hetes kölyköket!!!! 6 hetes korban, ha nem kőkemény munkakutya lesz(habár már náluk is a 8 hét a jellemző) nem szabad kivenni az alomból. A 6-8 hetes kor egy nagyon fontos életszakasz, ekkor még sok mindent tanul az anyjától, és a testvéreitől. Oltás. Egyenlőre védi az anyatej, bekerül egy idegen környezetbe, idegen baktériumok, ha azonnal beoltatod, sokkal hamarabb fertőződhet, mivel az is pár nap mire az oltás az anyai immunitást megtöri. Semmit nem tudsz ráadásul a fajtáról. Én a helyedben ezt a kölyköt most elengedném, közben tanulnék, lehetőleg mindent, ami a Pumira jellemző, ismerkednék egyedekkel, és gyüjtenék, hogy rendes megbizható helyről tudjak babát választani, ne egy ilyen retkes szaporitótól.
2014. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos, hogy támogatod a magyar fajták szaporítását. Remélem, nem fizetsz a kiskutyáért.


Ne hozd el hat hetesen. Én is hat hetesen hoztam haza a mudimat, és láthatóan nagyon is hiányzik neki az a két hét, amit még a fajtársai között szocializálódva tölthetett volna... De lelked rajta, ha emiatt a 2 hét miatt később problémátok lesz pl a többi kutyával, akkor tudd, hogy jó eséllyel ezért van.


Ha rendesen kifárasztod és tanítod, és különös figyelmet fordítasz az ugatás mérséklésére, akkor nem lesz vele gondod. De nagy mozgásigénye van ám egy puminak. Már, ha tényleg pumi az, amit magadhoz veszel - hiszen igazából nem lehet tudni az esetedben.

2014. szept. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!