Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két napja hány a kutyám mi...

Melanik kérdése:

Két napja hány a kutyám mi baja lehet? (yorshir)

Figyelt kérdés
Már kapott két szurit is antibiotikumot, de nem jobb azt mondta a doki h dietaztasam rizslet adtam neki csirkelevest melle husit de nemjobb,kihanyta azt is... mit csinaljak? mibaja lehet? Remélem nem dogolhet bele...
2014. szept. 28. 23:01
 1/5 anonim válasza:
10%

Erdekes az nekem, hogy az a kutya amslyikkel kevesbe foglalkoznak az nem ennyire kenyes. A labradorunk 2yzer evett merget kapott tejet masnap ment is futni.


Amugy biztos hogy ilyesmi baja lehet hogy beteg? Nem nyelhetett le valami olyat ami nem szabad? Ha nem javul 1 rontgent csinalhatnatok.

2014. szept. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet hogy lenyelt sokat van kint,de viszont fürge,jatszadozik ugat itt ott olyan gyenge lefekszik.. ha nemlesz jobb akkor megyek rongenre vele,nagyon remélem meggyógyul!! :(
2014. szept. 28. 23:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Itass vele nagyon sok vizet, illetve az orvos által előírt ételeket add. Én esetleg egy nagyon kevés szőlőcukrot is adnék neki olykor, mert az nagyon gyorsan felszívódik, és bár a szénhidrát közel sem olyan jól hasznosul, mint a fehérje és a zsírsavak, de legalább valami mégis kerül a szervezetébe. Illetve ha mindent kihány, akkor van kifejezetten beteg kutyáknak sűrítmény, amit könnyen megesznek és szintén gyorsan felszívódik.


Csak az orvos tudja megmondani, hogy mi lehet a gond.

2014. szept. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Széklete van?

Tiszta vizet adj neki, meg enyhén sós vízben főtt rizst, meg száraz főtt csirkehúst. Semmi zsírosat, csirkelevest se. Ha esetleg elfogadja a kaját, akkor se etesd tele, hanem inkább 1-2 óránként adj neki egy keveset.

Állatpatikában lehet venni egy pasztát az a neve, hogy Probicol-H. Arra való, hogy a tönkrement emésztésű, fertőzéssel stb. küzdő kutyák emésztőrendszerébe visszatelepítse a "jó bacikat". Probiotikum, szép magyar szóval.

Egy másik hasznos cucc a CaloPet paszta, ami egy nagyon sűrű, édes, magas tápanyagtartalmú szmötyi. Ezt szokták a legyengült, hányós, beteg kutyáknak adni, mert már a száj nyálkahártyájáról felszívódik. Egy-egy borsónyit nyomhatsz az ínyére pár óránként, hamarabb összeszedi magát.

Persze a végső szó az állatorvosé. Remélem, meggyógyul a kutyusod. Mennyi idős?

2014. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen. A szurik nem nagyon használtak, inkább azon voltam, hogy minél több folyadék maradjon meg benne, ezért nagyon-nagyon pici adag kajákat kell adni (vagy inkább nem is adni), hogy minél kevesebbet hányjon - igaz, hogy veszélyes, ha nem eszik, de annál még veszélyesebb, ha próbálkozol etetni, emiatt a vizet is kihányja. Szóval folyadék! Nekünk 2-3 nap múlva lett csak jobb, nagyon féltem hogy ne gyengüljön le az ételhiány miatt, de ahogy mondtam, ha csak látta az ételt, már hányt is, ha meg nem adtam neki, legalább a vz megmaradt benne. Egyébként azt jó lenne tudni, hogy nem-e záródott el a bele valamitől, és azért hány, mert az nagyon veszélyes tud lenni!
2014. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!