Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Haldoklik a kutyám és baromira...

Haldoklik a kutyám és baromira nehezen viselem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. egy hónappal ezelőtt anya véletlenül ráment kocsival a kutyámra...akkor semmi baja sem volt...viszont rá 2-3 hétre elkezdett feltűnően nőni a hasa. ez így volt egészen mostanáig..sokszor ment a hasa és az étvágya is csökkent. Az elmúlt 3 napban drasztikusan változott az állapota. Sántítani kezdett, az ól mellől is alig lehetett előhívni. Egyedül a hasa nagy, egyébként csontsovány. Ma már az ólból sem jött ki egész nap. Ki se lehet hívni. Tenyérből sem fogadja el a kaját..nem iszik. Csak fekszik az ólba, ha szólok neki se mozdul meg és olyankor mindig azt hiszem hogy már meg van halva. :( Igen, tisztában vagyok vele hogy orvoshoz kellett volna vinnem...HA anyámék engedték volna...mindig azt mondták hogy már öreg és úgyis el fog pusztulni. Meg hogy ott van helyette a másik kutya. (Akit annyira nem szeretek, hogy talán sosem fogom megszeretni úgy, mint a 11 éves tacsimat szeretem..) Szóval abban segítsetek hogy hogy dolgozzam fel én ezt a traumát, minden percben az jár a fejemben, hogy mi lesz ha reggelre holtan találom. :'(
2010. jan. 21. 17:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Te írtad ki pár hónapja a másik kérdést, amin mindenki felháborodott, teszem hozzá jogosan. Szegény kutyádat nagyon sajnálom, téged nem. Remélem soha többet nem lesz semmilyen állatod sem. És legalább legyen már annyi esze azoknak az eszement anyádéknak, hogy kihívják hozzá az állatorvost, hogy legalább a szenvedésektől megkímélje!
2010. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
2010. jan. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Van már másik kutyánk...remélem 1x meg tudom majd szeretni őt is. :(
2010. jan. 21. 17:42
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
ilyen lelkiismerettel én sem tudnék megnyugodni:S remélem egyszer a szüleid is így járnak, mint a szerencsétlen kutya... :S ne haragudj, nem tudok segiteni... gondolj arra, hogy ott sokkal jobb lesz neki... nem fog fájni többet semmije sem:S
2010. jan. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
100%

Szia

Vidd el orvoshoz még akkor is ha ezt anyádék nem engedik.Jobb lesz mindenkinek.A kutyusotoktól a 11 év alatt kapott szeretet legyen a fizetség/lehet hogy csak ez a gond nem ?a pénz?/Neked lelki megnyugvás lesz,a kutyusodnak is jobb lesz így.Ja amúgy meg lehet hogy menthető nem?Na irány az orvos.:-)

2010. jan. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Vidd oorvoshoz. ha másért nem, hogy elaltassák. Tényleg végig akarod nézni, hogy a halála pillanatáig szenved?

Ha már meggyúgytani nem akarjátok akkor legalább ne hagyjátok szenvedni.

Ha a szüleid nem engedik akkor fizesd a gyúgyítást vagy az elaltatást a saját pénzedből.

Ha viszont csak arra vágysz hogy megnyugtassunk, hogy nem a Te hibád volt, meg hogy úgysem tehetnél semmit akkor rossz helyre jöttél. Lehet hogy nem Te gázoltad el, de tehettél volna érte valamit.

Remélem a többi állatodra jobban vigyázol. Vagy ha egyszer a családod valamelyik tagjával történik valami bízom benne, hogy nem intézed el annyival, hogy úgyis öreg vagy, hogy úgyis lesz másik.

2010. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__571764-segits..


Egy hónappal ezelőtt is egy hónapja ,ment át rajta kocsival, meg most is? Akkor már két hónapja inkább, nem?

Szerencsétlen kutya, azóta szenved???!!!

Vidd el orvoshoz, mondd meg neki, hogy apád nem ad rá pénzt, de te szereted, kérd meg szépen, hogy vizsgálja meg, és ha lesz annyi zsebpénzed, akkor kifizeted, vagy elmész neki segíteni, vagy mittudom én, hát ennyire szívtelenek már nem lehetnek az emberek. Hátha segít neked ingyen. Ha nem, kérd meg, hogy altassa el, az pár ezer forint, mondjuk 4000. Kérsz egy csekket, odaadod apádnak, kifizeti, kapsz két pofont, és kész. Ennyit csak megér, hogy nem szenved a kutya...

2010. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Basszus. ez számomra felháborító!! Láthatóan szenved az a kutya és senki nem segít neki. Legalább vigyétek el orvoshoz és hadd menjen el békésen!

(azt inkább nem írom h nektek mit kívánok....mert nyomdafestéket nem tűrne.... de nagyjából ugyanazokat amit a kutyátok átél(t))

2010. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Még ha öreg is és nem is lehetne rajta segíteni, annyit megérdemelne hogy legalább a szenvedését enyhítsék és méltóbb körülmények között halhasson meg. Nem akarlak sem téged sem a szüleidet megbántani de nagyon-nagyon felbosszantanak az ilyen esetek és ez nem az első amit itt olvasok. Legyen bennetek annyi emberség hogy nem hagyjátok kínok között elpusztulni az ólban az állítólag "annyira szeretett" kutyusotokat hanem tegyetek érte valamit. El sem tudom képzelni hogy tudod ezt végignézni tehetetlenül. Én biztos tennék magasról apámra, és akár a karomba véve, gyalog is elvinném egy állatorvoshoz...
2010. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Jajj istenem nem is gondolnám hogy vannak ilyen gazdik. Ha megtörtént a baj legalább orvoshoz vittétek volna.
2010. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!