Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van még valaki, akinek macskaf...

Van még valaki, akinek macskafóbiás a vadászkutyája?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudna segíteni, elég sürgősen, az jól jönne. Következő a probléma: Van egy spánielem ( 5 éves, ivaros szuka), aki teljesen macskafób. Nem is tudom, hogy nevezném, MACSKAPÁNIK tör ki rajta, mikor meglát egyet. Olyan szintű a dolog (ordít, hörög, vergődik a pórázon), hogy nem egyszer hitték már azt, hogy én bántom a kutyát, volt aki odaszaladt, hogy "elütötte az autó?" Mielőtt jönnének a jó tanácsok, elolvastam Cesar Millan összes könyvét (igen, úgy gondolom minden egyéb esetben ÉN vagyok a falkavezér: nem eszik engedély nélkül, visszajön hívásra, láb mellett sétál stb...), láttam minden leadott adást, ismerem Korom Gábort és a technikáit, olvastam a könyvét sorolhatnám még hány neves kutyapszichológus és szakértő,kutyatréner, kutyaiskola stb. művét olvastam már. De egyszerűen nem találok megoldást. Ha valakinek szintén van ilyen problémája legalább az írjon, hogy tudjam nem vagyok egyedül. Annyit küzdöttem már szegény jószágért/jószággal nem akarok emiatt lemondani róla. Vadászösztön levezetésére egyéb módszerek? Köszi előre is.

#kutya #vadászkutya #macskafóbia #macskapánik #macska utálat #macska üldözés
2014. szept. 30. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na tisztázzuk akkor az alapokat: a fóbia indokolatlan félelemet jelent. Másképp kell kezelni a helyzetet, ha bepánikol a macskától, és másképp, ha - ahogy a végén mondtad - mindenáron le akarja vadászni. Szóval döntsd el, hogy miért őrjöng a kutya, utána el lehet indulni valamerre, bár látatlanban az sem egyszerű, pláne macskázásnál, általában több technikát is végig kell próbálgatni, mire kiderül, melyik hat.
2014. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és milyen egyéb módszereket keresel? Most hogyan vezeted le a vadászösztönét?
2014. szept. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Lehet,macskafília lesz az inkább :) Tiltással,figyelemelvonással,a nyugton maradás jutalmazásával,kellő fizikai és szellemi lefárasztással én jósolnék sikert a dolognak.
2014. szept. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na akkor tisztázzuk :D Nem nem fóbia... valóban nem fél a macskától... Le akarja vadászni. Ha sikerül neki meg is öli. Milyen technikákat ismersz? Kérlek oszd meg velem mindet :D

Próbáltam már természetesen, rászólni, ráüvölteni, lenyomni a földre, megrángatni a grabancát vagy csak simán arrébb sétálni... egyik sem jött be. Olyan mintha megnyomnának egy gombot a kutyában, onnantól kezdve engem nem ismer... sem a nevét..sem semmit...

A vadászösztön levezetése valahogy úgy zajlik, hogy kerestetek vele..vagy itt a házban dugok el jutalomfalatokat, vagy több vajas dobozt lefordítok, az egyik alá teszek kaját, megkeresi, vagy kimegyünk a futtatóra ahol a párom vagy én elbújunk, és a kutyának kell megkeresnie. Szeret kajtatni, mit szeret...imád.

Ezen kívül minden reggel gyakoroljuk, az ültetést, fektetést, behívást, marad, pacsi, halottkutya stb stb... Teljesen rám koncentrál, teljes összhang...amíg nem jön egy macska... :/

Köszi a válaszokat előre is!

2014. okt. 1. 10:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is általános önkontrollfejlesztő gyakorlatokat csinálnék vele, letiltogatnám olyanokról, amiket szeret, labda, kaja, sípolós játék, akármi jó, amire pörög. Ha szólsz, hogy "nem", tanulja meg, hogy nem mehet oda, akármennyire is akarja. A legjobb az, ha csak akkor engeded oda gyakorlás közben, ha rád figyel (szemkontaktus), és nem a vágya tárgyát lesi.

Ez igazából arra jó, hogy felfokozott idegállapotban is tudjon gondolkodni a kutya, könnyebb utána macskázás közben is eljutni a tudatáig.

Ha ilyen kis gyilkos hajlamú, akkor én amúgy lehet, hogy rongyoznék is vele, hogy az ilyen vágyait is ki tudja élni. Persze azt is a konrtollra kihegyezve, tehát eresztésre koncentrálva, meg arra, hogy eleve nem foghatja meg, amíg parancsot nem kap rá, akkor sem, ha az arcába tolod a rongyot (vagy kötelet, vagy hurkát, vagy akármit, amivel lehet huzakodni).


Aztán, konkrétan macskához technikák:

- figyelmen kívül hagyás, bár ha ez nem jött be, akkor mindegy

- flakonba vagy boroskannába raksz pár darab kavicsot, hogy zörögjön, és a kutya fenekéhez vágod, ha rázoomol a macskára. Ez jó esetben eltereli a figyelmét, hátra fog fordulni, hogy mi történt, és nem a macskát fogja nézni, nem tudja magát belelovallni az őrjöngésbe. Addig csinálod, amíg rájön, hogy macskázásért jön a flakon, és eleve nem pörög be rá.

- ennek az extrém verziója, amikor kutyával meg flakonnal beülsz az állatorvosi rendelőbe, és szoktatod a kutyát a macskák jelenlétéhez :D Egy-két rendelés alatt rengeteget tud fejlődni a kutya, ha tényleg tudod tiltani az őrjöngésről (ha nem, akkor meg úgyis kidobnak :)). A mi dokinknál mondjuk van több macska is, aki ott lakik és szarik a kutyákra, szeretek oda járni macskázni :)

- ha szabadon van a kutya és elment macskázni, meg is kergetheted kannával (addig dobálod hozzá és üldözöd vele, amíg magába nem száll), vagy

- meghajthatod, azaz addig zavarod el a macskázás helyszínétől, aztán magadtól, amíg el nem hiszi, hogy itt a világ vége, ő nem kell neked, mehet a híd alá aludni. De tényleg iszonyat mérgesen, gondold is azt, hogy hazamész nélküle, eleged van belőle, káromkodj nyugodtan, ha úgy hitelesebben tudod előadni, a lényeg, hogy a kutya elhiggye, hogy nem akarod őt a közeledben tudni. Ha teljesen összetört a kis lelke, hagyod kicsit aszalódni, aztán odahívhatod magadhoz, de se simi, se semmi, örüljön, hogy egyáltalán még szóba állsz vele.

2014. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezermilliárdhála és köszönet, ma már gyakorolni fogunk *.* Majd írok fejleményeket :)
2014. okt. 1. 11:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Oks, sok sikert :) Nem lesz egy gyors folyamat, azt azért elárulom, szóval kitartás :)
2014. okt. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Óh nagyon hosszú út áll már mögöttünk... évek.. elég problémás kutya "volt" :) A cél előtt már nem adhatjuk fel :) Köszi még egyszer :)
2014. okt. 1. 12:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!