Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek baj ha így hozok...

Szerintetek baj ha így hozok le egy almot?

Figyelt kérdés

Azt mondják jót tenne a munkájának ha egyszer lefialna.

Törzskönyves kutya, HD,ED, MDR szűrés megvan. BH vizsgás most készülünk az IPO-ra. Tenyészszemlére még elvinném előtte.

Egy külföldi kant néztem ki neki. A mi tenyésztőnk kennelneve alatt törzskönyveztetném a kicsiket,tehát saját kennelnevet nem váltanék ki.



2014. okt. 1. 20:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

Nem baj.

Ha egészségesek a szülők és összepasszolnak. És megkapják a szükséges ellátást, meg mindent, amit kell.

2014. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 sippara ***** válasza:
100%
Jót tenne a munkájának, ha egyszer fialna??? Csak azért, hogy legyen kölyke, halál felesleges almot hozni tőle, az, hogy "jobban dolgozik, ha fial", marhára nem tenyészcél.
2014. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A munka egy kutyánál olyan, amilyenre képes, amilyenre meg lehet tanítani. Egy fialással nem fog plusz pontokat szerezni sem BH-n, sem IPO-n.
2014. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Na igen,ezért kérdeztem. Nekem is vannak aggályaim,hogy etikus lenne-e így a fajtával szemben. Tenyészcél nyilván nincs konkrétan, mivel nem vagyok tenyésztő. A saját kutyám felmenőit egész jól ismerem a kinézett kan felmenőinek is próbáltam utána érdeklődni:Úgy hiszem nagyon jó kis munkakutyák születnének ebből a párosításból. Persze az is benne van,hogy megtartanék egy kölyköt. Nézegettem más párosításokat is, de a saját verzióm a legszimpatikusabb(nyilván van benne elfogultság is.)
2014. okt. 1. 21:08
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Miután az én kutyám megszült egy év kellett mire vissza szokott a munkára
2014. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs tenyészcél, akkor felesleges almot lehozni.
2014. okt. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Annyi pénzből,amibe egy alom felnevelése kerül,bőven tudsz venni magadnak szuper szülőktől,jó kennelből egy kölyköt,akiből kitűnő munkakutya lehet.A szukád munkaképessége nem fog változni egy elléstől.
2014. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Arra azért kíváncsi lennék h ki és mire alapozza eme okosságot, h a fialás "jót tenne a munkájának" - mégis miben, hogyan?

Megjegyzem én sportolok a kutyáimmal (agility elég magas szinten) és az elléstől nem változott semmi. Attól igen h nagyobb hangsúlyt fektettem az engedelmes munkára, attól igen...de nem az elléstől. OMG...


Egyébként ahogy írod a dolgokat, igazából önigazolást keresel, h megcsinál(has)d ezt az almot. Bár úgy h nincsenek a kutyádnak munkaeredményei (egy BHtól egy munkakutyás sem fog hasraesni) nem tudom mit vársz, kinek fogod eladni a kölyköket. Én pl sosem vennék csak törzskönyv alapján kutyát....persze ez csak én vagyok.

2014. okt. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%
Azért szoktak ilyen marhaságot javasolni, hogy lenyugodjon a kutya, jobban tudjon koncentrálni. De azt speciel életmódváltással meg normálisabb képzéssel is el lehet érni, csak az ugye folyamatos meló, meg nem az átlagos IPO-s kiképzők stílusa.
2014. okt. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 10:10

Van, aki az öv munka intenzitásában várja a változást :))

Holott tiszta lutri, mert ahány kutya, annyiféle módon fog változni, vagy nem változni.

2014. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!