Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El kellene altatnom, de nem...

El kellene altatnom, de nem megy. Rossz gazdi vagyok?

Figyelt kérdés

A kutyusom szívbeteg. egész eddig, jól megvolt a gyógyszerek hatására, de most telel lett vízzel a hasürege. A doki megemelte a gyógyszerét de nem csapolja le, mondván nem sok értelme van. Ha ér valamit a megduplázott gyógyszer, akkor sem húzza sokáig. Holnap elutazok fél évre. Nem leszek mellette mikor elmegy, vagy anyuék elaltatják. ( de amúgy sem tudnám megtenni vele) Rossz ember lennék?


U.I: Tudom, ez az én bajom, ha végig olvastad, köszönöm! Ki kellett adnom magamból. :(



2014. okt. 2. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Önző mindenképpen. Szenvedésre ítéled, pedig csak rosszabb lesz neki. Van az mondás, hogyha szeretünk valakit akkor el kell tudnunk engedni... Ezen gondolozz el.
2014. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk az állatorvos annak idején azt mondta, hogy amíg egy kutya tud bárminek örülni (csóválja a farkát), addig élni akar, ne altassuk el. Az enyém már nagyon gyenge volt, de ha meglátta a kezemben a pórázt, rögtön felélénkült, pedig csak a kapuig bírt a saját lábán jönni, onnantól vinni kellett. Megvártuk, amíg szépen elalszik magától. Pár hétig húzta. Fájdalmai nem voltak, csak állandóan összecsuklott, aztán egy perc alatt magához tért, és felugrott. A doki szerint keringési zavarok voltak már az agyában. 18 éves volt.
2014. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez volt a panasz. Jobb ha alszik. Ha tele van vízzel csak kínlódna amíg meg nem fulladna. Kinek jobb az?
2014. okt. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A én kutyusom, 10 lenne. Ha anyuékkal altatom el, úgy, hogy nem vagyok ott. Akkor is önző vagyok. Gondolom. De egyszerűen, nem bírnám ki.
2014. okt. 2. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ki kéne birnod. A kutyusnak is jobb lenne, ha te lennél vele az utolsó perceiben.
2014. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

holnap délután indulok. délelőtt már nem bírnám ki. Anyáékra fogom hagyni. :'(


Köszönöm a válaszokat. Rossz gazdi vagyok. Tudom. :(

2014. okt. 2. 19:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is emiatt kellett elaltatni a kutyánkat: egyik napról a másikra a hasürege megtelt vízzel. Szegényke evett, mászkált, csóvált, de a háta olyan szögben volt megsüllyedve a megnövekedett súlytól, hogy még nézni is fájdalmas volt. A dokinő ugyanazt mondta, mint nektek: tele lehet tömni gyógyszerrel, de azzal csak néhány napra tudnánk javítani az állapotán. Úgy láttam helyesnek, hogy ha méltósággal, minél kevesebb szenvedéssel hal meg; rögtön altattuk. Meglepően békés volt.


Tulajdonképpen nem tartanak rossz gazdának, nem mindenki bírja ezt érzelmileg. A mi dokink is mondta a 2. injekció beadása előtt, hogy már teljesen alszik, nem érzékel semmit a külvilágból, nyugodtan elmehetek. Viszont, ha a kutya állapota úgy diktálja, szerintem ne várjatok vele holnap délutánig!

2014. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz gazdi,de a te feladatod elkísérni az utolsó útjára.Kell hozzá lelkierő is,amit még nem sikerült összeszedned.De a kutya szempontjából nem kell,hogy ott legyél,különösen akkor,ha nem tudnál nyugalmat sugározni felé.Sajnos nincs mindig idő felkészülni.
2014. okt. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!