Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beszéltek a kutyátokhoz?

Beszéltek a kutyátokhoz?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy azok a gazdik akik egész nap beszélnek a kutyájukhoz egy idő után egyfajta "zajforrássá" váltak kedvencük számára. Ha túl sokat beszélnek hozzá,egyre kevésbé fog figyelni a kutya hisz hozzászokik ahhoz h egyfolytában beszèl/gügyög a gazdája.

Olyasmihez tudnám hasonlítani mint mikor reggel bekapcsoljuk a rádiót és hagyjuk egész nap menni. És mikor meghalljuk a nevünket odakapjuk a tekintetünket aztán egy idő után már nem foglalkozunk ezzel mert hozzá szokunk h ilyen is előfordulhat.

Kinek mi a véleménye erről?



2014. aug. 22. 16:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
a gazda a fakavezér, nem jó ha egész nap a kutyáddal játszol, mert könnyen levált erről a szerepről , ilyen kis apróság pl hogy huza vona játékokba, lehet az egy rongydarab vagy egy ág, sosem szabad hogy a kutya elvigye, mindig a gazdának kell nyernie, sokan nem értik hogy a kutya nem ember, mások a szabályok és a kommunikációs formák az embereknél és az állatoknál, ugyan ilyenek az érzelmek, hogy a kutyának vannak e vagy sem, igazán nem tudhatjuk, de érzései vannak /félelem pl/ de csalódott meg hasonlók szerintem kizárt, na kicsit elkalandoztam, de hogy választ adjak, fölöslegesen nem érdemes, persze lehet ha valaki ezen éli ki magát és nyilván nem csak az utasítások közben hall beszédhangot :) a lényeg a magabiztos és erőteljes hangzásban van, akkor hallgat :)
2014. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én szoktam beszélni a kutyámhoz rám néz és olyan mintha értené és figyel.de sose beszélek neki egésznap akkor szerintem se figyelne
2014. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy a kutyák imádják ha parancson kívül mondasz nekik valamit.az enyém csóválja farkát és ha már nem beszélek hozzá akkor abba hagyja.
2014. aug. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szoktam beszélni hozzá:) de nem 1 órát folyamatosan...Amikor beszélek hozzá úgy nézki mintha értené:D
2014. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Olvastam Fennel könyvét is,és mióta kutyám van hajlamos vagyok néha akkor is kutyaszemmel nézni a világot ha épp nem kéne xD :D
2014. aug. 22. 17:24
 6/16 anonim ***** válasza:

Gratulálok a kérdéshez, nagyon jó!

Én szoktam beszélgetni vele, de szoktam mondani is neki elég sokat, ha bent van. Van amikor kifejezetten élvezi és vissza dumál (husky keverék, ezek tudnak "beszélni"), máskor meg idegesíti. Aki ismeri a kutyáját, az rögtön észreveszi, mikor nem kívánatos a "sokbeszéd". :)

Pl. a kutya hátul van a kertbe én meg elől kitettem a kajáját, hátramegyek, mondom neki: "Menj mert kiraktam a kaját" .... és megy. Vagy igyál vizet és megy és iszik. És rengeteg ilyen van.

2014. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Hogy a kérdésedre válaszoljak s, nálunk semmi nem változott a sok beszéd miatt, kint ugyanolyqan jó teljesít, hallgat rám.
2014. aug. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hogy valaki beszél, vagy egyfolytában beszél, pláne gügyög hozzá, nagyon különböző dolgok. Az ember a humán családtagjaihoz sem beszél egyfolytában. Amúgy igen, szoktam beszélni hozzájuk.
2014. aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 sippara ***** válasza:
Elég sokat beszélek hozzájuk, a nagyobb már pontosan tudja, mikor beszélek "csak úgy", és mikor kell figyelnie, a kicsivel szemben meg próbálom visszafogni magam :)
2014. aug. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Persze, hogy beszélek a kutyámhoz - minden családtagommal beszélgetek :)

És szerintem ezzel semmi gond nincs. Tudja, hol a helye a falkában, és hallgat rám.

2014. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!