Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi hányás normális egy...

Mennyi hányás normális egy kutyánál?

Figyelt kérdés
Januárban befogadott kutyánk elég gyakran hány. Van, hogy naponta 1-2x is (ilyen sárga gyomornedvet), de van, hogy 1 hétig semmit. Néha evés után kihányja a kaját is, de ez valószínűleg csak azért van, mert nagyon mohón eszik, utána visszanyammogja és akkor már nem jön vissza. Füvet is gyakran legel, ha sétálni visszük. Enni tápot adunk neki és főtt ételt (direkt neki készültet, hús rizzsel vagy tésztával és zöldségekkel). Lehetséges, hogy még nem szokott hozzá a rendszeres táplálkozáshoz, vagy mitől hányhat ilyen gyakran viszonylag? A kedve egyébként mindig jó.

2012. ápr. 18. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem nincs orvosi diplomám, így csak a magam panaszaiból tudok következtetni(gyomorsav túltengés), ami hányással járhat,ami a gyomorban fekélyt okozhat és a nyelőcsőben is ha rendszeresen visszaáramlik.

Vagy lehet ételallergia, gyomorszáj nem megfelelő záródása. Laikusként ezek jutnak eszembe.

Na de ennek a megválaszolásához kevés vagyok. Ha ilyen hosszan fennáll egy probléma, akkor "illene" állatorvoshoz fordulni!

2012. ápr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam nemrég, hogy a kutyák szándékosan is ehetnek füvet, hogy meghánytassák magukat.


[link]


Az, hogy az ételt kihányja, nem csak a gyors evéstől lehet, hanem attól is, ha túl nagy adagot kap. Tanácsos ilyen "hányós" kutyáknál a napi adagot két részre bontani és reggel/este adni két részletben.

2012. ápr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jah, egyébként válaszolva a szó szerinti kérdésedre:


Szerintem a 3-4 havonta, egy-egy hányás normális. Az én kutyám két éves, ezalatt kb 4-5-ször hányt. Egyszer epéset, mert kihagyott egy étkezést és pár óra múlva hányt az éhségtől, a többi alkalommal visszahányta az ételét, aminek nem is maga az étel volt az oka, hanem az a jutalomfalat, amit pisi-kakiért kapott sétánál. Az a plusz egy-két falat már túl sok volt neki, amúgy nagyon pici kutyám van, pici gyomorral (1.8 kg a kutya). Egyébként prémiumtápot eszik a kutyám, nem tudom ennek van e jelentősége ebben a vonatkozásban. :-)

2012. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!