Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez egészséges vagy van miért...

Ez egészséges vagy van miért aggódnom?

Figyelt kérdés
Hazahoztam a kutyám tegnap este 45 perces autó út, jól bírta nyüszögött, de aztán elaludt, behoztuk a nappaliba mert bent szeretnénk tartani, azután beraktam a helyére és már aludt is (erős alomszaggal átitatott póló) ez volt este 10kor és azóta alszik, 5 ször kelt fel pisilt, most 1 órája megetettem ivott kicsi vizet és vissza feküdt a helyére(pár plüss is van b enne amihez bújik nagyon). Ez normális hogy ilyen sokat alszik? Nyuszog és néha alvas közbe kicsit remeg is ez normális illetve rangatozik? Nagyon aggodok!:(
2014. okt. 4. 08:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Az alvás normális, de mennyire rángatózik? Csak kicsit összerándul, vagy erősebben? Mert ha csak kicsit, az normális :)
2014. okt. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak kicsit és azt is csak néha!(kezdő kutyás vagyok)
2014. okt. 4. 08:08
 3/9 A kérdező kommentje:
Mennyit alszik nagyjából egy 8 hetes kiskutya? Egész nap alszik szinte még?
2014. okt. 4. 08:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, most még sokat alszanak. Idővel elkezdenek egyre aktívabbak lenni. A kicsiket ráng, az nem baj.
2014. okt. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az alvás is normális, amikor pedig kicsit rángatózik (és ha megfigyeled, valószínűleg csak / főleg a lábával), akkor álmodik:), szóval ne aggódj!
2014. okt. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hm köszönöm a válaszaitokat és mennyi idő után kezd el jobban játszani, illetve mikor hagyja abba a sírást a szülei és testvérei után? Mikor vegyem ki az alomszagos pólót?
2014. okt. 4. 08:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy mennyi idős...

Az, hogy mikor kezdi "otthon érezni" magát, egyéniségfüggő. Volt olyan macskám, amelyik 1-2 nap után "feltalálta magát", de olyan is volt, amelyik velem 3 hétig, a család többi tagjával szemben 3 hónapig "bizalmatlan" volt - mondjuk ez extrém eset volt... A pólót akkor vedd el, ha látod, hogy már nem fél, szerintem 2-3 nap.

2014. okt. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, látom, írtad, hogy 8 hetes, bocs:(

3 hónaposan már éber lesz:)

2014. okt. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kutyák naponta 14-16 órát is képesek átaludni, ha a maradék időben rendesen levannak fárasztva, és fogalkoznak velük. Ez a felnőttkor. Egy 8 hetes kölyök 18-20 órát is alszik, bár a 20 óra az már elég szélsőséges, de előfordulhat. A rángatózás valószínű az, hogy álmodik. Az enyém még "röfögni" és horkolni is horkol az első naptól amióta otthon van. :)

Szóval normális. A nyüszögés lehet, hogy azért mert hiányolja az anyját, testvéreit, vagy olyat álmodik. El fog múlni, ne izgulj. :)

2014. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!