Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esőben kivinnétek sétálni?

Esőben kivinnétek sétálni?

Figyelt kérdés

Idősebb kerti kutyusról van szó. Két háza is van, mindkettő bélelt, szóval van hova visszahúzódnia, illetve néha kiül az esőbe kémlelni az utcát.

Sajnos két hete nem voltunk sétálni, mert nem volt rá időm, és ma akartam kivinni, de pont elkezdett esni az eső. Attól félek, ha kimegyünk, vizes lesz a pocakja, felfázik, ízületi gondjai lesznek (tacskóról van szó, aki képes bármit összeszedni). Viszont imádunk sétálni, bánt, hogy mostanában nem volt rá elég időm.



2014. okt. 4. 15:55
1 2
 11/17 sippara ***** válasza:
68%

"Az utóbbi hozászólás kapcsán ,mintha azt mondta volna.....Öreg,izületes,/földszintes/ kutyával miért foglalkozni!Nos legyen az keverék ,vagy fajtatiszta ,fiatal vagy idős..mi emberek választottuk társá magunk mellé,és kötelesek vagyunk számukra megadni mindazt ami tőlünk tellik."


Általános iskola első három osztályát járd újra kérlek a következő válaszod megfogalmazása előtt, ugyanis mind szövegértésben, mind fogalmazásban, mind helyesírásban verne a hét éves öcsém, így meg nincs értelme vitatkozni, de még beszélgetni sem, hiszen nyilvánvalóan fel sem fogod, amit közölni próbálok veled.


Az aggódást meg továbbra sem értem, kint van a kertben éjjel-nappal, miért PONT séta közben lenne ez neki szarabb, mint bármikor máskor? A kert vízhatlan, vagy gólyalábon közlekedik a kutya a házon kívül, vagy ha egy hétig nem megy ki, akkor egy hétig nem hagyja el a házát, vagy mi van? Egy idős kis testű kutyának - úgy egyébként - akkor sem tesz jót a folyamatos kint tartás, ha a szőre megvan hozzá, többek közt azért is, mert a kutya nem azért szeretne a lakásban lenni, hogy ne fagyjon/főjön meg, hanem azért, mert természetéből adódóan szociális lény, és a két jó meleg házával gyanítom, vajmi keveset tud interaktálni a nap maradék 22 órájában.

2014. okt. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Ugye azt nem akarod felróni nekem, ha szeretnék naponta 7-8 órát aludni plusz még a 8 óra suliban töltött időt (ami hol több, hol kevesebb).

Gondolom te sem a nap 24 óráját töltöd a kutyáddal. Ha igen, én kérek elnézést.

2014. okt. 5. 19:54
 13/17 anonim ***** válasza:
Kihagytad, hogy nemcsak suliba járni kell, hanem tanulni és házi írni is c:
2014. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Mivel főiskolára járok, így nincs házi. :) Tanulni meg tudjuk, hogy tanulnak a főiskolások... :)))


Az pedig, hogy a kutya miért nincs a házban: én asztmás vagyok és három keresztes allergiás is a kutya-macska szőrre. Nem tudom, mennyire ismeritek azt az érzést, amikor nem kapsz levegőt, mert úgy összeszorul a tüdőd, és azt hiszed, ott fogsz megfulladni.

2014. okt. 5. 20:16
 15/17 anonim ***** válasza:
szerintem te félreérted itt a dolgokat kedves kérdező. Senki nem lovagolt azon, hogy miért nem vitted sétálni? Arra válaszoltunk, hogy egy alapjáraton télen nyáron kertben tartott kutyánál miért aggódsz a séta miatt, ha esik az eső.
2014. okt. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Már leírtam: hosszabb séta alatt vizes lesz a pocakja, ami így megfázhat, ha esik az eső vagy a hó, nem vizes a hasa.
2014. okt. 5. 21:21
 17/17 anonim válasza:

Szia!

Nekem is tacsim van, és nagyon ismerősen hangzik a problémád..Kevés időm van, ráadásul borzasztó hideg lett, ő viszont nagyon igényli/igényelné a mozgást, kiskora óta ahhoz van szokva hogy óriási sétákat teszek vele. (Egyébként 10 hónapos kan). Én is attól félek, hogy megfázik, meg ugyebár a mellkasa - főleg amikor szimatol - teljesen lelóg, és a felfázás ott van mint rizikófaktor.. Mindenesetre néha bepróbálkozom, de eléggé féltem. Próbáltam már kisruhát adni rá, de irritálja és leszedi magáról. Van egy olyan érzésem, hogy le fogok állni a sétákkal az őszi-téli időszakban, nem akarom hogy beteg legyen. Esőben meg pláne nem vinném ki.

2014. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!