Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a kezdő jumping...

Mit kell tudni a kezdő jumping és a kezdő agility futamhoz?

Figyelt kérdés
Nem csak az érdekel, hogy milyen akadály van (bár nyilván az is), hanem az is, hogy pl van-e zóna. Meg nézegettem már néhány agility futamról készült videót, de nem tudom, mikor kell ott maradni a zónán.

2014. okt. 6. 20:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem értek különösebben az agilityhez, de mivel a zóna egy biztonsági intézkedés, tuti, hogy minden szinten fontos csinálni.

Amúgy meg google a barátod, első találat: [link]

2014. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
A kezdo az nagyon gagyi szint, ha jol tudom, meg kajat vagy jatekot is be lehet vinni. A palya maga egy sima nyolcasnal nem sokkal bonyolultabb. Szerintem zona nincs, de ebben nem vagyok biztos. Szerintem kerdezd meg azert az edzodet is.
2014. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Akumi, ctrl+F is a barátod, még se használod - abban, amit linkeltél, nincs szó arról, hogy kezdő szinten mi van a pályán, és mit kell tudni. Pedig érdemes az ilyen kis beszólások előtt lecsekkolni, tényleg igazad van-e. :) Rákerestem, hogy "agility kezdő futam" meg hasonlók, de nekem nem dobott ki semmi ilyet.


Szóval, ha valaki tényleg tud válaszolni a kérdésemre, annak nagyon megköszönném, válaszát hasznosnak jelölném.

2014. okt. 6. 20:52
 4/17 anonim ***** válasza:
Abból, hogy nincs a hivatalos versenyszabályzatban kezdő szint, levonhatnád a megfelelő következtetést, hogy az nem egy hivatalos kategória, nincs szabályozva, tehát minden kezdő futam úgy néz ki, ahogy a szervezők összerakják. Ha nem magadtól edzenél otthon, hanem valami hozzáértővel, ahogy kell, vagy legalább elolvastál volna figyelmesen egy darab agilitys könyvet, nem kérdeznél ilyeneket, és nem lenne kérdés, hogy mikor kell zónázni. Mindig, mert a kutya egészsége a tét. Ne versenyre akarj menni még, hanem normális edzésre, mielőtt tönkrevágod a kutyádat.
2014. okt. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A zónánál az a lényeg, hogy a kutya legalább 1 lábával belelépjen a más színre festett részbe. Az mind1,hogy oldod meg, a legtöbben a 2o2o módszert hasznáják, ezért áll meg egy pillanatra a kutya a zónában. Érdemes lenne edzőhöz járnod mert egyedül ezeket a dolgokatnem tudod megtanítani kezdőként. A kezdő pálya elég egyszerű, általában vmi csiga vonal, kígyó vonal, kör v. nyolcas. A jupming pedig abban különbözik az agility futamtól, hogy abban nincs zónás akadály.
2014. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Akumi: ha nem tudsz érdemben segíteni, ne okoskodj fölöslegesen. Nem minden versenykiírásban írják ki, mi van a kezdő szinten, tehát logikusan van valamilyen közös megegyezés. Fogalmad sincs, járok-e edzésre vagy sem, ahogy ahhoz sincs, hogy hogyan edzem a kutyám. Sőt, még az is lehet, hogy csak érdeklődök, és még kölyök a kutyám, vagy nincs is kutyám, csak felmerült bennem ez a kérdés. De te magad is leírtad, hogy nem értesz a sporthoz.


Többiek:

De láttam olyan futamot is, amikor a kutyának a zónában ténylegesen benne kellett állnia pár másodpercig, előtte vezényszót is kiáltott a gazda és jelre indult (ezt kb fél éve láttam, nem tudom, hol). Vagy ezt félreértelmeztem? Meg hát elvileg ezt vezényszóhoz is kötik... Vagy ez csak azért van, hogy a kutya a verseny hevében ne ugorjon le a zóna előtt? Meg minek tanítják megállni a kutyát a zónában, ha nem is kell neki megállni?


Szóval tulajdonképpen ezt nem értem.

Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat.

2014. okt. 6. 22:34
 7/17 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy nem jársz edzésre, mert olyanokat kérdezel, amikből elég levágós. Meg amúgy én se jártam soha korrekt edzésre, mégis leesett, hogy zónába csak tanításnál állnak bele (a kezdők ugye meg még bőven csak tanulnak), rendes versenyen az a lényeg, hogy belelépjen a kutya, de ne törje meg a lendületét, tudjon rendesen gyorsan és pontosan futni.

És azért válaszolok így, mert ha nem is tervezel rendes edzőhöz járni, ahol ezeket megtanulhatod, azzal nagyon nagy fájdalmakat tudsz okozni a kutyádnak, szó szerint. Márpedig ha itt kérdezősködsz, akkor gyanítom, hogy ez nem szerepel a listádon, hiszen ott mindent elmondanak, azért jár az ember edzésre.

Van ismerősöm tönkrevágott kutyával, agyatlanul, az egészségét leszarva sportol vele, és nagyon tarkón tudnám érte vágni. Kijutott világversenyre is, csak a kutya 9 éves korára túl van egy bénulásos-vonyítós gerincbajon, meg még isten tudja hányféle ízületi problémán, alig bír menni, merev minden lába, mindezt azért, mert szerinte az annyira nem fontos, amíg tud menni a kutya, addig jó az. Pontosabban amikor éppen tud menni a kutya, akkor jó, egyébként meg megy a siránkozás, hogy jaj szegény kutya, már megint nem tud lábra állni. Ne csináld ezt, ne akard egyedül megoldani, mert a kutyával cseszel ki, méghozzá nagyon csúnyán.

2014. okt. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

De az is lehet, hogy járok edzésre, csak még nem foglalkoztunk a zónázással, és azért kérdezek itt, mert jobb, ha itt néznek hülyének, mint ott.


Sose értettem, miért olyan érzékeny itt néhány kérdező, de most megtapasztaltam: itt a legrosszabbat feltételezik az emberről, és ezt ráadásul elég lekezelően közlik. Ez a "még nekem is leesett" stb stílus így ismeretlenül és írásban eléggé kompenzálásnak tűnik, ami szintén zavaró. Gratulálok, okos vagy! Most jobb lett? :)


Egyébként, az a gyanúm, hogy ismerem azt, akiről írsz, futólag. Nyilván alig tud járni a kutya, azért tudta ezerrel végigrohanni a pályát, többször is.



Egyszer láttam ezt a zónában maradás dolgot, remélem reagál erre valaki, mert úgy tűnik, ez zavart meg.

2014. okt. 6. 23:04
 9/17 anonim ***** válasza:

Na látod, erről beszélek. Nem a pályán lesz gáz a kutyával, azt végigfutja "simán" (bár a legutóbbi videója alapján nem nevezném simának, de nem is biztos ugye, hogy ugyanarról a kutyáról beszélünk), hanem két hónappal később utána otthon, egy rossz mozdulat és viszlát, mert túl lett terhelve. Ezekkel kéne tisztában lenned először, nem a versenykövetelményekkel.

Normális helyeken meg nem néznek hülyének, ha kérdezel; ha egyszer tanulni jársz valahova, az azért van, mert te nem vagy eléggé képben a témában, de ebben nincs semmi ciki, mindenki így kezdi. Kérdezz nyugodtan, vagy ha az edző kiröhögne vagy lenézne, akkor menj másikhoz, mert ez nem normális dolog. Ha értenél hozzá, csinálhatnád egyedül, nyilván.

Meg hát ismétlem, olvass el legalább egy agilitys könyvet, ha ennyire érdekel a téma. Hasznos dolog.

2014. okt. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A hangnem meg azért van, mert rossz a fontossági sorrend, amit felállítottál magadban. A verseny elsődleges, a kutya, meg a rendes felkészülés kevésbé fontos. Pedig fordítva egészséges.
2014. okt. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!