Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem merem ivartalanitani?

Nem merem ivartalanitani?

Figyelt kérdés
Volt egy kutyám (szuka) akinél valamit elszúrt a doki és nem élte tul az ivartalanítást...azóta lett egy kiskutyám most 7 honapos. Ès most nincs szívem odaadni egy orvosnak, hogy megműtse. Nem tudom mennyi esély van arra, hogy őt is így veszítem el de én nagyon nagyon féltem... Mit csináljak?
2014. okt. 6. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan állatorvost, akiben megbízol.
2014. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy rendes állatorvost :)
2014. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy előttem is írják. Keresni kell egy megbízható állatorvost. (ha Debrecen közeli vagy, tudok is egyet)
2014. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
ne ivartalanítsd még felylődik utána egy megbízható orvost keress és köss rá biztosítást előtte
2014. okt. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem védeni akarom az előző kutyát operáló orvost, nyilván azt sem tudom kiről van szó, viszont azért azt leírnám, hogy nem feltétlenül az ő hibája miatt halt meg a kutyus.


Egy ismim kutyája is meghalt ivartalanítás után másfél nappal, a dokit is eléggé megviselte és kérte a gazdáját, hogy felboncolhassák, hogy miért történhetett ez meg. Kiderült, hogy a másfél éves kutyának veleszületett szívmegnagyobbodása volt, szóval szegényke műtét nélkül sem lett volna hosszú életű.


Ha úgy nyugodtabb lennél végeztethetsz műtét előtt egy szív-ultrahang vizsgálatot, ill. labort. (persze ez plusz költség, de megéri) Ha a vérével és a szívével minden rendben akkor szerintem nem lehet baj.

2014. okt. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, megint az utolsó vagyok. A labornál vérképre, vércukorra, máj-, és vesefunkcióra gondoltam elsősorban, de lehet, hogy mond valami mást is a dokid.
2014. okt. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ennek majdnem nulla az esélye.Főleg ha egy nagyobb forgalmú ,jól felszerelt rendelőbe viszed,ahol gépi altatás van.
2014. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Merre laksz, biztosan tudunk ajánlani megbízható orvost.

Egyébként a műtét előtt velünk is közölték, hogy ez sajnos mindig benne van a pakliban, de kb 10.000 esetből ha egy végződik tragikusan, szóval elég minimális az esélye.

2014. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos valóban előfordulhat, hogy nem a doki szúrt el valamit.

Én a helyedben másik orvost keresnék az ivartalanítás miatt.

2014. okt. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kiskorától kezde más orovshoz járunk. A doki szúrta el mert oda mentem a kutyámért (amikor már megműtötték) és teljesen jól (már amennyire egy frissen műtött kutya jól tud lenni) és amikor kihozta azborovos a kocsiba kutyát annyira kapálozott szegénykém h kiesett a doki kezéből (nagyobb kutyáról vam szó) akkor felsírt az orvos felkapta és betette a kocsiba... Utánna már nem dobogott a szíve... Küzdöttek egy ideig az életéért de már nem tudtak rajta segíteni. Ez az orvos is kikészült utánna de nem csodálom végülis miatta halt meg...
2014. okt. 7. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!