Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki ivartalanítási szerződésse...

Aki ivartalanítási szerződéssel vesz kutyát, ott meg van adva határidő, hogy meddig kell elvégezni a műtétet?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi ez az idő? És ha időközben meggondolja magát a vevő és mégis tenyészteni szeretne a kutyával?

2014. okt. 7. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mit ír a szerződésbe. Meg kell beszélni a tenyésztővel.

Aki meg nem ért hozzá, nem tanult, nem olvasott utána a tenyésztésnek, az ne akarjon tenyészteni, mert nem olyan egyszerű, mint sokan hiszik.

2014. okt. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha meggondolja magát akkor a tenyèsztő beszpta, mert max perelhet. De! Felmerül a kèrdès, hogy mint civillel ki is fog vele szóba állni ès szemèlyes adatot kiadni neki a másikról? Hát senki. Ugyanìgy ha nem engedik be akkor ij, mert lehet, hogy benne van a szerződèsben hogy láthatja akutyát, de az nincs ès nem is lehet hogy akkor megy be a másik birtokára mikor akar. Ès akkor mèg nem szóltunk az elveszett, ellopták stb tìpusú sunnyogásokról. Szóval az egèsz szerződès egy blöff.
2014. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Igen, a szerződésben meg van adva. Én úgy tudom, hogy legtöbbször a kutya 1 éves koráig. A szerződésben ki lehet kötni, hogy a kutya csak akkor kerül az új gazda tulajdonába, ha az ivartalanítás megtörténik.
2014. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nem nincs megadva. Addig nem kapod meg a törzskönyvét amíg nem vittél papírt az ivartalanításáról. Ilyen egyszerű. Így tenyésztésbe sem tudod fogni, mivel nem a te tulajdonod.


Kiállításokra hordhatod, és meggondolhatod magad. Ilyenkor kompenzálni kell a hobbi árat a rendes árra. Erről meg meg kell egyeznetek mielőtt megveszed a kutyádat.

2014. okt. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"16. A kutya eredeti törzskönyvét a Tenyésztő a következő esetekben köteles átadni a Vevőnek:

a) A kutya ivartalanítása esetén, legkésőbb a kutya 2,5 éves koráig. Ennek megtörténtét kanok esetében szemrevételezéssel, szukák esetében állatorvosi vizsgálattal jogosult Tenyésztő ellenőrizni. Az állatorvosi vizsgálat költségei a Tenyésztőt terhelik.

A Vevő megszegi a szerződést, ha

 a kutyát legkésőbb annak 2,5 éves koráig nem ivartalanítja, kivéve, ha a felek a vételárkülönbözet megfizetésében és a kutya Vevő általi tenyésztésbe vonhatóságában állapodnak meg annak 2 éves kora után"


Ebben mondjuk spec. benne van.

2014. okt. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi a fene , ha nem tenyésztem akkor kevesebbet fizetek ha igen akkor többet , most akkor mitért fizetek a tenyésztőnek a kutya tenyésztésért vagy azért hogy én kennelt nyitok e , tehát anyagilag korlátoz engem ?

Mindenki veri itt magát földhöz hogy a tenyésztőnek meg kell fizetni amunkákját azért magas a kutya ára. de onnantól hogy a kutyával én tenyésztek az már az én munkám. sunyi anyagisa minden tenyésztő. vallják már be

2014. okt. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem a felháborodásod okát. Vehetsz hobbi célra fele annyiért kutyát. Ezzel vállalod, hogy nem tenyészted a kutyádat. Nem aratsz le babérokat a tenyésztő vérvonalával.


Ha tenyésztésre veszed, akkor kiállításokra is fogsz menni ahol majd nyersz szépen díjakat. Tovább viszed a tenyésztő állományának vérvonalát. Amiért ő jogosan kér 2x - 3x annyi pénzt el. Elvégre csak az ő egyik porontyával nyersz. Ha neked lenne tenyészeted. És megveszik a legszebb kis kutyádat, te is elkérnél a jövőbeni eredményeiért plusz pénzt. Vagy akkor azt mondod, hogy jó úgysem fog a vásárlód versenyezni vele, nem tenyészti tovább így te is engedsz jócskán az árából.


Annyira nem kell szapulni amúgy a tenyésztőket. Mert így szaporítós áron fajtatiszta kutyát tudsz venni. 30-40 ezrekért.

2014. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha megveszem a kuytát , kölyök korában akkor már hogy nyernék az ő kutyájával , onnantól az én kutyámmal nyerek nem ?

sőt neki kéne fizetnie hogy öregbítem a hírnevét nem ? mert akkor azt mondom hogy az éb kutyám nyert ami az ő kenneléből származik

2014. okt. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!