Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi az adóbevallás? Mi értelme...

Mi az adóbevallás? Mi értelme van? Hogyan kell elvégezni?

Figyelt kérdés

üdv, tavalyi évben sokat dolgoztam diákmunkákkal és bementem megkérdezni valamikor hogy most mi ez az adóbevallás és azt mondták hogy ha első évben dolgozok akkor nem kell még, de következő években mindig el kell küldeni az apehba hogy mennyit adóztam, de ez kiderül, mert mindig kipostázzák a felkérést az adóbevallásra.



hát nekem nem postáztak semmit. mondom jó első év úgy látszik nekem nem kell. aztán most kb fél órája hozzám vág apám valami papírt aszongya intézzem. mondom miért mi ez? azt mondja apeh. mondom jó intézem.

elolvasom a papírt, az van rá írva hogy hogy május 21.-ig kellett volna beadnom az adóbevallást és hogy én ennek nem tettem eleget. ja és hogy 8 munkanapon belül küldjem be mert különben megvágnak 200 ezer forinttal.

végig olvastam és a végén szeptember 6 dátum van.


ma szept 18 van.


szóval akkor meg leszek büntetve 200 ronggyal?? azt se tudom hogy kell ezt a bevallást csinálni meg egyáltalán levelet se küldtek hogy nekem ilyet kéne csinálnom, senki egy mukkot nem szólt nekem erről.


most mi a jó eget csináljak vagy most mi van? hogy kell megcsinálni ezt a cuccot? kétségbe vagyok esve.


17/F



2012. szept. 18. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem postázták, mert nem tudták, hogy dolgozol! Honnan is szopták volna! Na, de mivel mindenki önadózó, ezért neked kell kezdeményezni a következő év első negyedévében, utánna autómatikusan kapod az értesítést! Gáz, de be kell menni a NAV-hoz és kérni nyomtatványt, lesz egy kis késedelmi pótlék is.
2012. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

- a 8 nap a levél kézhezvétele után szokott indulni, szóval van még időd.

- higgadj le és menj be a NAV-hoz, várd ki a sorodat, a nénik segíteni fognak... :)

- nem fognak megbüntetni 200 rongyra ha most bemész, max pár ezer Ft késedelmi kamatot kell fizetned.


Egy a lényeg: intézkedj mihamarabb.

2012. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a szüleidet hibáztatnám ezért, hiszen nekik tudniuk kellene, hogy annak, aki adóköteles jövedelmet szerez, akár 1 Ft-ot is, annak adóbevallást is kell készítenie (pár kivétel van csak), Ez független az életkortól.


Ne parázz nagyon, első bevallókat, "kezdőket" nem szoktak megbüntetni, csak leírták a szokásos, kötelező szöveget a levélben. Arra vigyázz, hogy rendszert ne csinálj ebből, mert a következőnél már jöhet a 200 ezres csekk!


Ha nem akad a családban senki, aki segíteni tudna pótolni a bevallást, akkor vidd be a diákmunkáidról kapott igazolásokat az adóhivatalba, várd ki a sorod, és ott segíteni fognak kitölteni a bevallást az igazolások alapján.

Ha a bevallás végén az jön ki, hogy kellene még fizetned adót, akkor azt gyorsan rendezni kellene, maximum arra megy rá valamennyi késedelmi kamat, ami nem lehet egy durva összeg, pár száz forint.


HAJRÁ!

2012. szept. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nade hogy kezdjek hozzá? azt se tudom mi kell hozzá meg most jegyeznem kellett volna hogy hány napot dolgoztam?
2012. szept. 19. 08:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A fizetést zsebbe kaptad papír nélkül? Bérlapod nincs? Ha igen a kkor nem is volt látható jövedelmed!
2012. szept. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember valahonnan jövedelmet szerez (hivatalosan), akkor arról valamilyen igazolással rendelkezik. Ha más nincs, akkor egy bérlap/bérszámfejtési lap róla, vagy bármi más.


Én segítenék, de konkrétumok nélkül én sem tudok.


Szüleidnek ébresztő már! Hát mire vannak, ha nem arra, hogy segítsenek Neked!

2012. szept. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

szüleim nem tudnak segíteni, mert anyámnak a munkahelyén megcsinálják neki, és ő nem tudja hogy kell, apám meg nem bejelentett munkákból tart el minket, aminek szintén nincs köze az adóbevalláshoz. így hát egyik se tudja, hogy eszik-e vagy isszák.


megvannak a szükséges papírok az adóbevalláshoz, honnan tudom letölteni a szükséges papírokat amiket ki kell tölteni? azokat meg hova vigyem, vagy postázzam el?

2012. szept. 25. 16:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

menj be a navhoz, ott adnak papírt is, és segítenek kitölteni is.

azt hittem már rég lezártad a témát...

2012. szept. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!