Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyat ajanlotok...

Milyen fajta kutyat ajanlotok vakond, patkany, eger, nyest tavoltartasara?

Figyelt kérdés
Hatalmas kertes haz, biztonsagosan korbekeritett. Van egy 5 eves gyerekunk is, valamint sokat jarnak hozzank vendegek, mas gyerekek is. Egyaltalan nem lehetne neki a hazba bemenni, valamint hamarosan lesznek baromfik is ( elkulonitve eros keritessel) Tualdinkeppen elso kutyank lenne, es leginkabb menhelyrol fogadnank be szivesen :)
2014. okt. 7. 23:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Yorki szépen nézne ki télen kinti kutyaként.. Megfagyna szerencsétlen.


Első kutyának én nem kifejezetten ajánlanék terriert, de ti tudjátok.. Sok esetben tényleg elég a kutya jelenléte is.

2014. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%

Nekünk szálkás tacsink volt, kinti kutya, de egy cane corsóval, szóval nem volt lehetősége megfagyni. :)

Nem volt se vakod, se egér. (Igaz, sajnos macska sem.)

2014. okt. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a sok választ, a terriertől kicsit félek, nem tudom hogy lenne-e hozzá erős "kezem". Lehet, hogy inkább kezdetnek egy nyugodt kis keverék megfelelne, a szomszédnak meg úgyis van macskája legfeljebb kölcsön veszem ha úgy adódik. :D
2014. okt. 8. 14:03
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem kell azt a macskát kölcsönvenni! Még az is lehet hogy ő fog elsőnek rájárni a tyúkjaidra.
2014. okt. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem van két bichonom felnőttek,az egyik idős, életükben nem láttak egeret,patkányt,vakondot.Városi panel kutyák.

Erre mamámék telkén volt sütögetés,az kicsit erdősebb-mezősebb helyen van. Gond nélkül üldözőbe vették a fentebb írt állatkákat,ja még a gyíkot is.

Pedig a bichonok régen sem voltak vadászkutyák.


Viszont minden kutyában van zsákmányszerző ösztön így a kicsi mozgó dolgokra egyből ugranak!!!


Szóval egy keverékkel sem lőhettek mellé szerintem :)

2014. okt. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a tacskót mondanám, ha keverék, az sem baj, de tacsi legyen benne. Meg az állatorvosunk asszisztense mesélte, hogy van két yorkija, és mikor kertes házba költöztek, kicsapta őket éjszakára, mire reggelre kiment, hegyekben állt a vakondtetem a kertben. Levadászták az összeset, kihúzták a vakondlyukból őket, azóta nincs kártevőgond. :D

Egyébként szerintem is már a puszta jelenlétükkel távolabb tartják a betolakodókat. Nekem ugyan amstaff keverékem van, de jelentősen lecsökkent a vakondállomány, pedig nem tud rájuk vadászni (nem kotorékeb - ugyebár), viszont azok megérzik a "gonoszt". :) Macskák se igen ugrálnak már be a kerítésen. :D Mondjuk a tyúkokat jól el kell zárni előle, mert hát velük játszana kicsit, ha engednénk.

2014. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Jagd terrier és a foxi.
2017. dec. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!