Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog és malamut?

Francia bulldog és malamut?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a malamut nem valami kompatibilis az azonos nemű kutyákkal. Még nincs meg a kellő háttér, hogy kutyát tarthassunk, de elsőnek egy francia bulldogot szeretnénk. Kérdésem lenne, ha a bulldog előbb került a házhoz, mondjuk 2-3 éves és akkor hozunk egy malamutot, akkor össze lehet őket szoktatni, nem?

2014. okt. 10. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

'Tudom, hogy a malamut nem valami kompatibilis az azonos nemű kutyákkal.' Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? Képzeld el, milyen következményei lettek volna, ha a szán előtt összebalhéznak, csak mert nem kompatibilis azonos nemű kutyákkal. Ettől függetlenül el lehet úgy cseszni, hogy ne legyen az, csak az nem egy normális állapot.


Én mondjuk azt nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen kis- és ilyen nagy mozgásigényű kutyát hogy lehet egyszerre sétáltatni. Mire a malamut épphogy csak belendül (főleg, ha futtatod, ami kell neki), addigra a bulldog már rég kiköpi a tüdejét.

2014. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen, ezen én is gondolkodtam már sokat, de mindenhol ezt olvasom, mint emberek tapasztalatait is, nem csak leírásoknál.

Igen, a mozgásigény jóval különböző, de erre már van ötletem, hogyan lehetne megoldani úgy, hogy a malamut is élvezze,ha nem is szán, de a húzás örömeit, végtére neki az alapeleme.

2014. okt. 10. 10:17
 3/5 A kérdező kommentje:
de persze ez még csak egy ötlet, ha úgy alakul az életünk, hogy nem tudjuk neki biztosítani a kellő mozgást például, akkor nem lesz kutya, mert az az elsődleges szempont :)
2014. okt. 10. 10:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert a szán előtt dolgoznak. Csapatban. Az még nem azt jelenti, hogy munka után együtt nyalják falják egymást a malamutok.


Valóban nehezen jönnek ki másokkal. Bár ez nem feltétlen a háztartásodban élő kutyákra vonatkozik. Hanem akikkel futólag találkoztok.

2014. okt. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nyalás falás és az, hogy nem balhéznak két igen külön dolog. Szerintem azt kevés gazda várja el a kutyájától, hogy mindenkivel játsszon, barátságos legyen, de a közömbösség egy megkövetelendő dolog kell(ene) hogy legyen fajtától függetlenül.
2014. okt. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!