Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne rávenni a...

Hogyan lehetne rávenni a kutyánkat, hogy adjon vissza dolgokat?

Figyelt kérdés
Nem annyira fiatal már, van vagy 3 éves, de szeret játszani. Ezzel nem is lenne gond, de nem tudtam megtanítani arra, hogy visszaadjon dolgokat. Pl. néha lopkod, és ha vissza akarjuk tőle venni, csak szaladgál körbe-körbe, csóválja a farkát, közelít, aztán amikor elvehetnénk a cuccot, elszalad. Néha leül vagy lefekszik, és ha ki akarom venni a szájából a dolgot, akkor elfordítja a fejét. Nyers húst nem adunk neki, de volt olyan is, hogy ellopott egy-egy csirkefejet, és azt is próbáltam elvenni tőle, mert nem is eszi meg, és nehogy beteg legyen, de nem tudtam, akkor már szabályszerűen morgott. Próbáltam tőle kérni (megérti, mert értelmes, csak akaratos), próbáltam erélyesen, semmi nem segített. Amúgy elvileg valami vadászkutya-keverék, tehát talán nevelni lehetne a visszahozatalra és a visszaadásra, de eddig még semmi eredmény. Ti mit tanácsolnátok, mi lenne célravezető? Köszönöm a tippeket, tanácsokat.

2014. okt. 10. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg "cserélni" vele egy jutalomfalattal, vagy a kedvenc játékával, közben mondogasd, amilyen szóra szeretnéd h odaadjon dolgokat. Pl szájában van egy cipő, mondod h "kérem" vagy "add ide", egyik kezedben a falatka, másikkal kéred a cuccot. Ha lerakja ami a szájában van, hogy elvegye a falatkát, jól megdicséred. Egy idő után lehet, hogy elég már csak mondani az add ide-t, ha már tudja, hogy mit akarsz ha ezt mondod.
2014. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam így is, tettem le elé a földre kutyatápot, nem adta ide, próbáltam a sípolós kis játékával odacsalni, semmi. És látszott rajta, hogy élvezi ezt a "játszadozást", szóval elég sunyin tud viselkedni.
2014. okt. 10. 20:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha elkérsz valamit tőle, akkor adj helyette egy ideig jutalomfalatot.
2014. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem sunyi. Egyszerűen nálad nem működik a feltétel nélküli behívás.
2014. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli. Röhög rajtatok a kutya, nem tudtok akaratot érvényesíteni, neki viszont nagyon megy.
2014. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A tárgyak lopkodása csak játék, sok kutya kedvenc játéka, amivel nincs is semmi baj. Az enyém is imádja, ő is csinál ilyeneket, amibe bele is szoktam menni olykor. Persze a végén visszakérem tőle a dolgot. Itt neked némi tekintélyt kellene szerezned, hogy le tudd állítani a kutyát amikor eleged van ebből a játékból.

Viszont az, hogy a kaja lopásnál megmorgott téged, már komoly dolog. Ez egyértelműen mutatja, hogy a nevelésében sok minden elromlott, nagyon nincs tekintélyed fölötte. A kajaféltés jelentősen komolyabb probléma mint az, hogy nem tudod leállítani a játékról. És valószínűleg ha elkezdenéd nevelni és elérnéd azt, hogy bármikor le tudd tiltani bármilyen ételről, megszűnne az a probléma is, hogy nem adja vissza az ellopott holmijaidat.


A nyers csirke egyébként alap esetben nem veszélyes a kutyára. Sokan, például én is nyers hússal és zöldségekkel etetem a kutyámat, mert jelentősen egészségesebb számára, mint a táp és a főtt, sült ételek. Kizárólag nyers sertést nem ehet a kutya, mert az Aujeszky-vírus halálos rájuk.

2014. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6: Az is gond lehet, hogy igazából talán apámnak kellene a "főnöknek" lennie, ő eteti őt a leggyakrabban, meg látszik, hogy mintha őt tartaná falkavezérnek, ha pl. elmegy itthonról, akkor a kutya gyakran sír is, a többiek után nem. Apám viszont nem nagyon foglalkozik ilyesmivel, és kifejezetten gyengekezű típus, tehát valószínűleg nem is tudna hatni a kutyára. Én próbálgattam nevelni, azt már tudja, hogy üljön, és pacsit is ad (legtöbbször), lefeküdni nem tud, és mondom, a dolgokat sem adja vissza, pl. az eldobott botot sem.
2014. okt. 10. 21:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak támogatni tudom, amit Akumi írt: kutyaiskola, az írásodból arra lehet következtetni, hogy csúnyán fel van borulva nálatok a falkasorrend.

Az eredeti kérdésedre a megoldás "ereszd!" parancs megtanítása lesz majd a megoldás, csak mondjuk ne akkor próbálj vele jutifaliért/játékért bótolni, amikor lopott (te meg felfokozott érzelmi állapotban vagy/tudja hogy szidás következik), hanem semleges szituációban: pl. kötélhúzós játék közben.

Az apportírozást meg külön tanítani kell a kutyáknak, nézz utána!

Viszont az alapproblémára a megoldás az lenne, hogy helyre teszitek ki hol áll a "falkában." Az, hogy valaki után sír a kutya szeparációs szorongás, Jan Fennel néni a Kutyapszichológia c. könyvében nagyon szépen elmagyarázza, hogy ez is a falkasorrendbeli problémákra vezethető vissza (meg némi ismétlődő viselkedési mintára távozáskor). Egy JÓ kutyasuli ebben elvileg segít, mert megtanít benneteket "kutyául."

2014. okt. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ez a falkavezérség-dolog teljesen tudatosan alakítható, nem a kutya elképzelései alapján megy (jó esetben), és valójában nem egy embernek kell A Falkavezérnek lennie, hanem a kis házi rangsorotokban mindenkinek a kutya fölött kell lennie, akkor lesz kiegyensúlyozott a helyzet.
2014. okt. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jajj ne már... Kutya. Te meg a gazda. Találd már föl magad... Elindulsz felé, ha el akar szaladni akkor meg erélyesen rászólsz, de úgy, hogy meg is álljon és eszébe ne jusson tovább szórakozni. Elfordítja a fejét? Akkor megfogod a kis buksiját és szépen kiszeded a szájából amit ellopott. Ha kilóg a szájából akkor megfogod a cuccot és addig fogod amíg Ő el nem engedi. Ha nem lóg ki, akkor meg kinyitod a száját és kiveszed belőle. Ennyi.
2014. okt. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!