Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szájkosár jó megoldás? Ha...

Szájkosár jó megoldás? Ha igen, akkor milyet?

Figyelt kérdés

1 éves, mentett kutyám megrögzött béka-, giliszta-, szöcske-, (bármilyen) rovarvadász.

Egyszerűen nem tudom leszoktatni róla. Ha világosban sétálunk, pórázon, akkor még csak-csak megy a tiltás, de akkor is csak addig, amíg nincs a szájában. Ha már bekapta, esélyem sincs. Sötétben a bekapást sem tudom neki hatékonyan tiltani.

Nehezíti a problémát hogy a gyepi előtt utcán élt, és gondolom ez volt a fő tápláléka. És igen, a tekintélyem sem az igazi, de gyúrunk még rá.

Próbáltam érte grabancrázással fegyelmezni, de nem érdekli, konkrétan a béka vagy akármi ami a szájában van, megéri neki a fegyelmezést is.

A "kérem"-et ismeri, csak ilyen csábító dolognál leszarja.


Mivel sötétben nem sok esélyem van előbb észrevenni bármit, mint neki, és a grabancrázás nem elég erős fegyelmezés számára, a szájkosárra gondoltam. Ha egyszer is bekap valamit és nem hajlandó kiköpni, hazáig szájkosár.


Levágja, hogy miért kapta? Leszoktatható vele? Ha igen, milyet vegyek? Textil gondolom kizárva, mert elég lazának kell lennie, hogy tudjon benne pl lihegni, de akkor már azt eszik, amit akar.


Ja, és persze nincsen éheztetve a kutya. Ha jóllakottan viszem ki este egy gyors eü sétára, akkor is ez megy.


Akik azt írnák csak, hogy hagyjam szerencsétlent vadászni, kérem ne írjanak. Sok hazai békafajtának mérgező a bőre, volt már elég súlyos lefolyású hasmenéses betegsége is tőle, az egészségéről van szó.


2014. okt. 12. 20:53
 1/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
BeválHAT, de nem tuti...bár ismerős sokáig fém kosárban sétáltatta a boxerét, mert mindent felzabált, otthon meg kihányta :P Leszokott róla, mert nem járt sikerélménnyel ugyebár...Akkor már inkább halti, és ha bármit venne fel, határozott tiltás és pórázrántás.
2014. okt. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A haltit lehet rosszul használni? Mire érdemes odafigyelni?

Ha mégis a szájkosár mellett döntök: kb mennyi időre lehet szükség?


A JÓ kutyasuli nem megoldott sajnos.

2014. okt. 12. 21:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Muanyagot vegyel ha azt szeretned, hogy szegeny kutya pofajat ne le huzza a suly. A muanyag szajkosar nem olyan tartosak de a kutyanak kenyelmesebb.
2014. okt. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én inkább a tiltásra gyúrnék. Nem hiszem, hogy leesik a kutyának, hogy három perccel azután, hogy elkapott egy szöcskét röptében, ráteszed a szájkosarat és akkor büntiben van... Otthon gyakorolnám vele a kajáról, labdáról, eldobált döglött békáról, bármiről való tiltást, de nem rázogatni kell a kutya grabancát, hanem úgy rámordulni, mintha meg akarnád ölni és elzavarni jó messzire. Ezt általában egyszer elég eljátszani, utána a szép szóra is hallgatnak. Vagy ott a palack.


Én a haltit azért nem ajánlanám, mert mégiscsak fizikailag korlátozot le vele a kutyát, szerintem ha nem lenne rajta, ugyan úgy "vadászna".

2014. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bár írtad a másik kérdésedben, hogy 40 km-rel odébb van kutyasuli, de szerintem mindenképpen megérne egy próbát. Nem rosszindulatból írom, hanem hogy segítsek. Az apró problémák amikről írsz mind a tekintély hiányából erednek, ezt jól látod. Ahhoz hogy tekintélyt érj el, viszont az egész viselkedéseden változtatnod kell, plusz mint írtam neki kell állni keményen mozgatni a kutyát. Azt hiszem, terrier keverék, ugye? Neki főleg lételeme a mozgás. Szóval attól, hogy leírjuk a részproblémákra a megoldásokat, attól sajnos nem leszel vezére, ezt nem apró darabokból kell összeállítani, hanem az egész viselkedéseden, szemléleteden változtatni. Ehhez pedig elengedhetetlen lenne egy tapasztalt személy, aki ott van veletek, látja, hogy mit csinál a kutya, te erre hogyan és miképp reagálsz, és tud korrekciókat javasolni.

Ha a kutyasuli végképp nem megoldható (anno én 30 km-re jártam vonattal suliba hétvégente, segített is elég sokat a szemléletemen) keress egy házhoz hívható kiképzőt. Tudok kapásból kettőt is ajánlani, az elsőről nagyon jókat hallottam, ő az: [link] , a másikat pedig személyesen ismerem, szintén nagyon jó véleménnyel vagyok róla: [link]


Szóval azért írtam ezeket, mert ha van egy keményebb fejű kutyád (a terrier általában az, ezért is imádnivalóak:D), te pedig viszonylag tapasztalatlan vagy kutyanevelés terén, igen csak kemény menet lesz külső segítség nélkül megszüntetni ezeket a problémákat. Remélem, tudtam segíteni, ha nem is kimondottan a kérdésedre válaszoltam.

2014. okt. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz leszoktatni,szinte lehetetlen,különösen ha a hatósugaradon kívülre kerül.Ezt lehet folyamatosan tágítani,de simán csak ha a letiltásra gyursz,nem fog működni.Kell hozzá egy magasabb szintű alapengedelmességi képzés és akkor még mindig sasszemként kell figyelned és megelőznöd az akcióit.Szóval sziszifuszi munka,különösen ha egy akaratosabb kutyáról van szó,de nem reménytelen.Addig is,amíg nem tudod kontrollálni az ebet,szájkosarat neki,vagy hosszú pórázt,amire rá tudsz lépni,mielőtt lepattanna békázni.
2014. okt. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor valamit megesz, amire azt mondod: - Fúj!,

akkor nyisd ki a száját erőszakkal, hátha még kiesik belőle a kaja. Ha meg már tutira lenyelte, akkor pöcköld orron szerintem,azért hogy legközelebb ne legyen kedve megenni.

2014. okt. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Vettem szájkosarat, amolyan biztonsági megoldásként, első sorban arra az esetre, ha nem én vinném este sétálni. Meg persze amúgy is hasznos, bármikor kellhet.

Gyúrok a tekintélyre, folyamatosan.


kispalikee:

Neked külön köszi, hogy ide is válaszoltál. Ez az én nagy bajom, hogy tudom, hogy ezek csak tünetek, a valódi probléma hogy nem tisztel.

A mozgatáson rajta vagyok/leszek a továbbiakban is, ma is sétáltunk egy jó kiadósat, a szokottnál is nagyobbat. Látom is rajta, hogy együttműködőbb.

Kipróbáltam tegnap a lasztiról való tiltást is. Nagyon büszke voltam rá, mert bár az utánaszaladást nem tudta megállni maximálisan, de azt igen, hogy ha tiltom, ne nyúljon hozzá. Leraktam a lába elé, és hátrébb léptem, hogy azt érezze, hogy nincs kontroll alatt (lakásban, póráz nélkül). Szenvedett, de egy mozdulat nélkül ült és fókuszált. :D

Egyszóval haladunk. Ahhoz képest, ahonnan 8-10 hete indultunk, nagy utat tettünk meg, de maximalista vagyok, így van hova fejlődni.

Bár már ha a macskára/kutyára/gyerekre ráfókuszál, akkor is ki tudom zökkenteni akár a hangommal, akár odlalbabökéssel (hogy "hahóó, itt vagyok" :D :D ), szóval egyre jobbak vagyunk.

Igen, terrier-keverék, de nem bánom. Egyrészt én is többet mozgok vele, másrészt sokat tanulok tőle a kutyákról, és magamról is. Nem véletlenül mondják, hogy minden állat azért kerül az életünkbe, hogy tanítson valamit. :)

És igen, megfontolom a kutyasulit. :)

2014. okt. 13. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!