Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 100 napos kiképzőtáborhoz...

100 napos kiképzőtáborhoz ötletek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lehet hogy hülyeség, de nekem nem. Szeretnék a kutyáimmal egy "kiképzőtábort" amiben megnevelem őket. Mármint a vezérség átvétele, séta, parancsok, szófogadás stb. Mindent amit kell tudnia egy állatnak. (ez esetben kutyának) 5 hónapos foxterrier (kan) és szintén 5 hónapos shar pei (szuka). Nagyjából kigondoltam a menetet, össze is írogattam, hogy első nap ez meg az második stb. Amit nyújtani tudok nekik: Napi 1-2 óra séta, tanulás, fárasztás játékokkal stb. De szívesen be is szerzek nekik bármit hogy tanutak és kezelhetőek legyenek. Az állattartásban nem vagyok kezdő, de profi sem. De tudom mit hogyan kezeljek, és mikor szóljak bele. Szóval. Ez a "kiképzőtábor" mennyire baromság? Egyértelműen nem csak ezen a 100 napon foglalkoznék velük hanem még halálukig, de ezekben a napokban, szeretném kicsit komolyabban venni a tanítást és itt keményen dolgozunk.Ha végeztem ezzel utána a tanult dolgot ismétlése és élvezni a nevelt kutyáim társaságát. Nem szeretném kutyasuliba vinni őket, mert én magam szeretném megteremteni ezt a környezetet. Tippek ahhoz, hogy mit tanítsak, esetleg hogy hogyan? Vagy bele se kezdjek?

2014. okt. 13. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább dolgozz ki egy rendszert,napi rendet.Aztán azt tartsd be!

pl:

Reggel fél óra aktív játék a kertben/ vagy parkban/mezőn stb


Aztán délután 2-2,5 óra szabadon engedős,bandázós..illetve egy kis szellemi lefárasztás..


Aztán lehet olyan nap,hogy egyik kutyával jobban foglalkozol,aztán másik nap a másikkal.


Megnehezíti a dolgod,hogy két kamasz kutyád van.

Külön-külön is kellene velük foglalkozni.


Igazából neked kell tudnod,hogy melyik kutyának mire van szüksége,mit kéne tudniuk.Így leginkább azokra gyúr rá.


Cesar Milan,Jan Fennel könyveit ajánlom,illetve bármilyen kutyás szakirodalom

2014. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jan Fennel könyvét már olvastam, ezért tetszett meg a képzés. Én is gondoltam egy rendszerre, de nem fogja unni? Ha mindennap mást csinálnánk nem élvezné jobban? A külön foglalkozás pedig jó, ugyanis a foxi könnyebben tanul, és így többet és jobbakat tanul majd:) Köszi az ötleteket.
2014. okt. 13. 18:57
 3/12 anonim ***** válasza:

A kutyasuli sem csinál meg semmit helyetted, nyugi. Viszont jó, ha van kéznél szakember, akitől tudsz kérdezni, hogy ha elakadsz, vagy nem úgy működik valami, ahogy vártad, akkor segítsen megérteni, hogy miért, és hogyan javítsd ki. Egyedül egy ilyennek nekiesni szép dolog, de csak ha tudod, mit és miért akarsz csinálni.

Na meg azt is vedd figyelembe, hogy a kutyáid nagyon fiatalok, hamarosan nyakig benne lesztek a kamaszkorban, amikor minden sokkal nehezebb, mint egyébként. A falkavezérséget például ilyenkor sokszor hónapokig kell intenzíven és néha idegőrlően sok ismétléssel erősíteni, hogy úgy is maradjon a kutya. Szóval az időzítés lehet, hogy nem a legszerencsésebb, legalábbis olyan értelemben, hogy időkorlátot szabsz magadnak is meg nekik is, amin belül nyilván elvárod, hogy látványos változás álljon be a kapcsolatotokban, de ez lehet, hogy nem fog bekövetkezni ebben a nagyon képlékeny időszakban.

2014. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a lázadó koruk fog jönni, ezért már megalapoztam kicsit. Leülnek, fekszenek és azért szót is fogadnak. Szeretném őket "tökéletes" kutyára nevelni, de itt egyértelműen nem arról van szó hogy valóban tökéletes, hisz mit várnánk egy 17 éves lánytól?:D

A vezérség átvétele fontos leginkább utána a tanultság, szófogadás és végső sorban a trükkök. És természetesen emellett muszáj szocializálni is őket és ezt a kettőt egybevéve csinálnám. Sétálni is tudnak de más kutyákhoz odamenne. Már most is dolgozunk amin kell, de ezt a 100 napot szánnám egy remek időtöltésre amit az alapok elsajátítása, tanulás, szocializálás, trükközés stb.-re használnék utána ha letelt folyamatos ismétlés, kis tanulás mellet nyáron újrakezdenék és abban a 100 napban már sokkal több mindent tennék velük, többet mindenből.. Folyamatosan tanulnának meg mindent,de ezekben a napokban képezném őket. :)

2014. okt. 13. 19:16
 5/12 anonim ***** válasza:
A kutya, ahogy hozzád kerül, onnantól folyamatosan tanul. Már, ha a gazdája tanítja. Mindig az életkorának megfelelően. Nem 100 nap "tábor", aztán élünk, majd ismét 100 nap "tábor".
2014. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ennek igy nem sok ertelme van. A kutyaval folyamatosan ugyanugy kell foglalkozni, nem pedig kampanyszeruen egy darabig. Ugyanis ha te lazitasz a szabalyokon, ok is lazitani fognak, ha kevesebbet mozgatod oket, ok is kevesbe viselkednek szepen stb. Annak sincs sok ertelme, hogy felirod, melyik napon mit tanultok, mert nem biztos, hogy a kutya tenyleg tud olyan tempoban tanulni, ahogy azt te elkepzeled. Megfontolam a helyedben a sulit, hiszen a kerdesed alapjan kezdonek tunsz (meg ha te nem is igy gondolod), van ket kulon-kulon sem egyszeru kutyad, akik most kezdenek kamaszodni. Ott sem ok tanitjak a kutyadat, hanem te a kikepzok felugyelete alatt.
2014. okt. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez az egész úgy ahogy van teljesen értelmetlen. Mivel itt kérdezősködsz, hogy mit csinálj velük, ebből látszik, hogy nem értessz hozzá. Ha értenél hozzá, amúgy se jutna eszedbe ilyen gyerekes dolog, hogy 100 napos tábor... Ráadásul akkor azt is tudnád, hogy miért jó a kutyaiskola. Ja, és nem vállaltál volna be egyszerre két azonos korú kölyök kutyát. Na mindegy. Bohóckodhatsz velük otton, de abból csak káosz lesz, nem két jólnavelt kutya. Kezdj el inkább velük külön-külön kutyaiskolába járni!
2014. okt. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyébként ennek így én se látom sok értelmét. Mindig ugyanúgy kell foglalkozni a kutyával, minden nap ugyanazok a célok: a nevelés, a közös programok, a játék, a tanítás... Nem is tudom, hogy lehet ezt 3 hónapig intenzíven csinálni, és aztán nem. Mert még ha 3 hét lenne, addig megerőlteti magát az ember (mondjuk annak sincs sok értelme), de ha 3 hónapig megy, akkor utána is megy a kutya egész életében. Ráadásul rászoknak a kutyák a sok foglalkozásra, nem lehet utána se levenni napi fél órára. A nevelést sem lehet csak félig komolyan venni, olyan nincs, hogy egyszer beállítod a kutyát (ráadásul kamasz kutyát megszabott időkorlát alatt, ugye), aztán hátradőlsz és akkor jó. Mindig próbálkozni fognak, mindig résen kell lenni, ugyanazon szabályok mentén megmaradni, különben semmire se mész vele, hogy egyszer rendberaktad őket. Szóval nem értem.

Ha intenzívebb nevelési időszakot szeretnél, de nem tudod pontosan, hogyan csináld, arra találták fel a kutyaiskolát, tényleg. Egy alap- meg egy középfokú tanfolyam az kb. 100 nap, neked találták ki. Mi a kifogásod a suli ellen?

2014. okt. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta hogy 3 hónap után meg nem foglalkoznék velük. Csupán ötleteket kértem hogy mit tanítsak nekik..
2014. okt. 14. 17:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Na de akkor miben lenne más ez a 100 nap, mint a mindennapok?
2014. okt. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!