Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 100 napos kiképzőtáborhoz...

100 napos kiképzőtáborhoz ötletek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lehet hogy hülyeség, de nekem nem. Szeretnék a kutyáimmal egy "kiképzőtábort" amiben megnevelem őket. Mármint a vezérség átvétele, séta, parancsok, szófogadás stb. Mindent amit kell tudnia egy állatnak. (ez esetben kutyának) 5 hónapos foxterrier (kan) és szintén 5 hónapos shar pei (szuka). Nagyjából kigondoltam a menetet, össze is írogattam, hogy első nap ez meg az második stb. Amit nyújtani tudok nekik: Napi 1-2 óra séta, tanulás, fárasztás játékokkal stb. De szívesen be is szerzek nekik bármit hogy tanutak és kezelhetőek legyenek. Az állattartásban nem vagyok kezdő, de profi sem. De tudom mit hogyan kezeljek, és mikor szóljak bele. Szóval. Ez a "kiképzőtábor" mennyire baromság? Egyértelműen nem csak ezen a 100 napon foglalkoznék velük hanem még halálukig, de ezekben a napokban, szeretném kicsit komolyabban venni a tanítást és itt keményen dolgozunk.Ha végeztem ezzel utána a tanult dolgot ismétlése és élvezni a nevelt kutyáim társaságát. Nem szeretném kutyasuliba vinni őket, mert én magam szeretném megteremteni ezt a környezetet. Tippek ahhoz, hogy mit tanítsak, esetleg hogy hogyan? Vagy bele se kezdjek?

2014. okt. 13. 18:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Én kb 5 éve kezdtem rendbe a kutyámat. 1,5 évesen került hozzám egy szocializálatlan,neveletlen Bichon. Én amikor kaptam gyerek voltam.Szüleimnek voltak kutyái amikor ők is gyerekek voltak.Szóval mondhatni kezdő kutyások voltunk.

Ezért nem nagyon neveltük a kutyát. Viszont ahogy nőttem 16-17 éves lehettem amikor elhatároztam,hogy a kutyámat megnevelem,mert nem jó ez így ahogy viselkedik.Olvastam nagyon sokat!! Cesar műsorait néztem. Aztán fogtam magam amikor úgy éreztem,hogy némi tudás szereztem.Élesbe is kipróbáltam. Hámot és a flexit,leváltottam nyakörvre és egy egyszerű bőr pórázra. Aztán szépen mindent betartottam. Voltak dolgok amin változtattam,mert pl a kutyámon nem hatott 1-2 dolog.Így rá formáltam a dolgokat. És igen,minden nap kb ugyan az volt rend..Nem nagyon tértem el.. De igazából ami fontos volt,hogy mindig ugyan úgy fegyelmezzek és jókor.

Nem hazudok,hogy 2 év kellett,hogy ugymond "rehabilitáljam" bár kutyákkal most sem tökéletes a kapcsolata.De már nem morog,ugat eszeveszetten.Kitudom zökkenteni. És a mai napig minden egyes nap,ugyan úgy fegyelmezek,napi program se nagyon szokott változni,max vagy előbb van séta vagy később vagy rövidebb vagy hosszabb. Jelenleg 12 éves a kutyám.

Ilyen táborféle dolgokra nincs szükség.Egyszer kezdj neki és csináld végig ameddig a kutyáid élnek.

Persze nem tökéletes az én kutyám.Szerintem egy suli nekünk,nekem is jót tett volna.De pénzem nem volt rá.Aztán most már nem is akarom elvinni.Hiszen amit akartam elértem vele. Első szóra jön,macskáról lehívom, szépen sétál.Az,hogy kutyákkal nem olyan jó a kapcsolata az zavar egy kicsit,de most már ilyen marad. Ha hamarabb kapcsolok nevelés terén,akkor elvittem volna.

Most már hadd élje nyugdíjas éveit.Van mellette egy fiatalabb kutya,szóval van kutyatársasága.


A kutyáid meg nem fogják unni,mert a kutyák is szeretik a rendszerességet :) Gondolom úgyse minden nap teljesen egyforma,az képtelenség :D


Az meg egy cseppet felelőtlenségnek tartom,hogy két azonos korú kutyád van. Általában akkor hoznak az egyik kutyához egy kölyköt ha az már felnőtt.Legalább 1-1,5 éves. Így azért neked nagyon fel kell kötni a gatyád.Ha nem is mindkét kutyával,de az egyikkel,amelyik pl problémásabb érdemes lenne suliba járni.Így az ott kapott tudást a másik ebre is kivetheted.

2014. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Nem is éppen úgy gondoltam, hogy csak 100 napom van meg ilyenek, de a régi kutyámmal is csináltam ilyet, csak ő már 2-3 éves volt addigra úgyhogy nehezebb dolgom volt. Ezért gondoltam most hogy kicsiként szoktatom nekik a szigorú nevelést. :)
2014. okt. 15. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!